Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy három hónapos kan...

Van egy három hónapos kan vizsla kölyköm. És sokan azt tanácsolták hogy egy oltással és egy féreghajtóval ne vigyem ki utcára,3 hétig a fertőzések miatt. Viszont így megőrül, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. dec. 16. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Oltasd be
2013. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Most biztos le leszek pontozva, de nem érdekel. Az én kutyám már 6 hetes kora óta sétál. Oda kell figyelni arra, hogy olyan helyre ne vidd, ahol sok kutya jár, illetve arra ,hogy ne szimatoljon pisit/kakit. És ne egyen fel kakit, meg lehetőleg semmit. Egy-egy rövid sétára simán el lehet vinni, ha odafigyelsz.
2013. dec. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Hasonló helyzetben voltak anno, és hasonló tanácsokat kaptam. Én kivitttem, csak pórázon, csak a ház körül, és nem hagytam nagyon szaglászni...de mire az állatorvos is megengedte, hogy kivihessem, addigra már szobatiszta volt...
2013. dec. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Egyébként 3 hónaposan miért csak egy oltása és egy féreghajtása van??

2013. dec. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

3 hónaposan már minden oltásának meg kellene lennie.


Első kutyámat én is az első oltás után vittem,ügyelve hogy semmivel ne érintkezzen.


A második kutyámnál már elővigyázatosabb voltam, 2. oltás után mentünk.

2013. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A környéken dolgozó állatorvos meg tudja mondani, van-e valamilyen fertőzés azon a részen, ahol laksz. Ha nincs, , ahogy előttem írták, csak addig séta, míg elintézi a dolgát és lehetőleg semmi felszedés a földről. Szagolgatnia szükséges, mert az indítja be a piszkítást.
2013. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

azért veszélyes kivinni, mert még nem erős az immunrendszere, sőőőt ugye legyengített kórokózókat is kap az oltásokban. Nem tudhatod, hogy ha mászkál pl a fűben, milyen kutya mászkált ott előtte, milyet pisilt-kakilt oda, amit te már nem látsz esetleg, de ott a nyoma, bacik, esetleg férgek...


én mentett kutyust hoztam el, 7 éves, de mi is tartottunk egy hetet az új oltások után mialatt felturbóztam vitaminokkal, hiszen nem tudtam mikor kapott utoljára.

2013. dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Amelyik kutya 3 hónapot megér, annak azért az immunrendszere némileg erősebb, mint a kisebb korúaké. Az is számít, nagytestű, vagy kistestű a kutya.
2013. dec. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Firestorm ***** válasza:
Ezt mindenki addig teszi míg rá nem fázik.Mi ráfáztunk erre a hülyeségre,hogy "majdmimegmutatjukmilyenfaszákvagyunk" és levisszük a kutyát 5 perce max.Köszi szépen,gazdagabbak lettünk egy parvóval,majdnem elvesztettük a kölyök rotinkat,hiába nem szimatolt szinte semmit,de elég az ha a mancsával belelép valamibe otthon meg lenyalogatja vagy tudja a fene,hogy sikerült.Hál istennek túlélte,de közel volt a halálhoz.Ha nem sajnálod a pénzt az esetleges betegség kezelésére és hajlandó vagy kockára tenni a kutyusod életét,akkor vidd ki bátran.
2013. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

3 hónapos korában már 3 oltásának meg kéne lennie bőven!

A második oltást sürgősen adasd be, utána pár nappal már óvatosan viheted utcára.

Még nem volt kölyökkutyám, de szocializáció miatt tuti, hogy már 9-10 hetes korától fogom vinni sétálni...addigra két oltása már lesz :)

2013. dec. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!