Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy a kutya "térdtől" kezdődik?

Figyelt kérdés
Én is jobban szeretem a nagyobb kutyákat, de félreértés ne essék, ha látok egy teljesen normálisan nevelt kistestűt, azzal semmi bajom, csak a neveletlenekkel. Nem ragozom tovább, a kérdés fennáll.
2013. nov. 30. 19:10
 1/9 anonim válasza:
Szerintem senki nem hiszi azt maximum mondja de ha ilyennel találkozol akkor kérdezd meg hogy szerinte milyen állat ha nem eb? :)
2013. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Ez ilyen idióta felfogás, mint az is, hogy ha van egy pitted attól akkora király leszel..
2013. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen tényleg nagyon töpszli vakarcsokat sokáig csak "patkány"-ként emlegettük.


Aztán lett egy macskánk - úgy egy másfél évvel ezelőttig, amíg el nem kóborolt; Marcus-nak hívtuk. Szemre átlagosnál talán egy kicsit kisebb termetű, normál cirmos kandúr (ivartalanított) - természetre viszont egy vérengző vadállat.


Amióta elkóborolt, már csak "Marcus-kaja"-ként emlegetjük az ilyen kutyákat. :D

2013. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs semmi bajom a kicsi kutyákkal, van egy nagyon édes hosszú szőrű csivavája az egyik barátnőmnek, aki annyira stramm kis kutyus, hogy hatalmasakat játszik ötvenszer akkora kutyákkal.

Ellenben van amikor egyszerűen SAJNÁLOK egy kutyát. Pont ma is egy ilyen eset volt, álltam a buszmegállóban, szemben pedig egy csivava szaladgált a fűben, de esküszöm nem lehetett több fél kilónál, és az első dolog ami eszembe jutott, hogy "szegény!"... Az még a kisebb baj, hogy szerintem nagyon csúnya, de láttam ahogy remeg még a ruhájában is, normálisan nem tudott szaglászni, a fűből is alig látszott ki, az ilyen "mini" meg "extramini" példányokat nagyon tudom sajnálni, és azt se tudom mi értelme van. Akkor inkább tengerimalac, bár ezeknél még egy ilyen is nagyobb.

2013. nov. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem sincs semmi bajom a standard keretek közötti kistestű kutyusokkal, osztom a többiek véleményét.


De ezek a mini, extramini meg ultramini vagy isten se tudja miken el tudok borzadni, hogy mi az istenért kell egy kutyát tengerimalac méretűre nyomorítani, ezt soha nem fogom tudni megérteni. Tüneményesnek találom a standard méretű csivavákat, nagyon kis vagányak, életvidámak tudnak lenni, de emezek a luxuskorcsok szerintem kutyaként se tudnak élni, ha leugrik az ágyról, már akkor rohanni kell vele az állatorvoshoz mert megreped a csontja, stb. Meg egyesek ketrecben, terráriumban tartják őket, mint valami rágcsálót, na az ilyen embert kb bezárnám a kutya helyére, a ketrecbe.

2013. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Közepes testű (20 kilós) kutyámmal ma kint voltunk a mezőn, már messziről láttam, hogy a másik három kutya, amit lehoztak kistestű. Azért elindultunk feléjük meg ők is felénk. Két yorkie, meg egy kicsi keverék volt, nagyon kellemesen csalódtam, hogy mennyire rendesen nevelték ezeket a kutyákat, szépen eljátszottak. Nem a fajtája miatt lesz egy kutya "egy kis görcs" vagy "vérengző vadállat", hanem a gazdától, aki nem neveli, vagy éppen rosszul neveli.
2013. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem hiszik azt, csupán akik ezt mondják azok a nagyobb testű kutyákat szeretik. Itt nem a neveltetésről van szó.

Akármilyen jól nevelt lehet egy kisebb testű, akkor is a nagyobb kutyákat fogja szeretni.

2013. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én csak a nagyokat szeretem, nem fogok hazudni. Persze, vannak jól nevelt kistestű kutyák is. De nekem egy kutya legyen akkora, mint egy kisebb medve, ne csak simogatni lehessen, hanem "jól meg nyúzni/dögönyözni" vadulni vele, nagyokat játszani. Ezekre egy kistestű eb alkalmatlan.


Ahogy írták már, nekem is van egy 3 kilós macskám, aki bármelyik kiskutyát megenné. A 47 kilós kutyánkat lerendezi egy perc alatt:)


Egy kutya legyen nagytestű és kész. Ha lovat akarnék, akkor sem pónit vennék, amikor lehet "igazi" lovam is.

2013. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy 35 cm-es keverékkel kezdtem kutyázni, most olyan 55-60 cm közti kutyám van :) Sokkal egyszerűbb "dolgozni" egy nagyobb testűvel: lábnál követéskor nem kell örökké lehajolni, könnyebb simogatni-dicsérni, mert kézre esik, lehet keményen döngetni-paskolni, strapabíró, stb-stb :) Nem lépek-lépnek rá, nem nehéz szem előtt tartani, stb-stb.

Ha csak 1 kutyám lehet a továbbiakban, tuti hogy közepes-nagy testű lesz.

Kicsikből még a tettre készek tetszenek: sheltie, mudi...esetleg egy színes kis helyes keverék :)

2013. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!