Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 Kuvasz kutya? Többi lent

2 Kuvasz kutya? Többi lent

Figyelt kérdés

Kicsinek vettünk két kis kuvasz kölyköt. Kanok és testvérek. Szépen megnőttek lassan egy évesek. A baj csak annyi hogy ketten iszonyatosan tönkre vágták az udvart.

Fű alig maradt, felásva minden, kerítés megrágva, gyümölcsfa törzse megrágva. Elég nagy udvarunk van elférnek ketten, csak az a baj hogy nagyon rosszak így ketten. Tény hogy sokat vagyunk távol mert sokat dolgozunk így nincs aki rájuk szóljon ha vmi rosszat tesznek. Az egyik nagyon ragaszkodik a másik kevésbé. Ő az aki általában rossz.

Idén építkezni szeretnénk és elég rossz lenne ha megrágnák az új ajtókat.

A fal is már fekete mert mindig hozzá dörgölőzik.


Nem tudom mi lenne a megoldás? Adjam el az egyiket? Elég lenne egy kuvasz is?

Ha eladnám meddig hiányozna neki a másik?

Megoldás?


2014. jan. 16. 22:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

.. nekem is van kuvaszom, 8 honapos, szoktam setaltatni, plusz neha kocogni vele, de neki 1 oras seta vagy egy kis futas meg sem kottyan. Nalam is ezek a problemak. Bokrokot, csemetefakat lerag, barmit leteszek az udvaron hozzamatat. Most mar cipokhoz nem, arrol sikerult leszoktatni. Az udvar 30 ar, tehat 3000 m2. = kb. 300m kerites, ami nem a legstabilabb. Ki tudnak szokni (van meg egy keverekem). A szemetet a kornyekrol mind hazahozza + darabokra tepi az udvaron. Fele hosszusagu keritest megerositettem h. ne menjenek el, de most hatramennek a gyumolcsosbe es ott szoknek ki. Nem mennek messzire de ugy sem szeretem ha tekeregnek. Nekifogtam hogy elvalasszam az udvart kozepen, akkor remelhetoleg nem tudnak majd elszokni. Tehat nalam is igy folynak a kuvaszos napok, ugy hogy kedves kerdezo, aterzem a problemadat, ugyanis nekem sem jut azert minden nap idom hogy setaltassam, de szerintem mihelyt kinovik a kamaszkort csak fognak "komolyodni". A bokrok, fak ragasa szerintem a fog csere miatt volt, vagy van, az mintha mar kezdne kimaradni. Ha csak nem birsz veluk, javasolnek egy kenelt, minel nagyobbat. Habar en sem szeretem bezarni, nem is szoktam, mert bele van betegedve olyankor. Ezek a kutyak nem kenelbe valok, sot lancra egyaltalan nem.


Tehat nem epp oly egyszeru a dolog, hogy "le kell a kutyat farasztani, s kesz". S hogy nincs idod bazeg, napi 2-3 orat, mikor reggen sotetben kelsz s sotetre ersz haza ,foleg telen. Az sem mindegy h. harci kutyarol vagy kuvaszrol vagy mittudom en milyen fajtarol van szo. A kuvasz nagyon aktiv, nem egyszeru eset, meg kell talalni a jo kozeputat, s 1-2 bokrot, cserjet, gyerekjatekot jarulekos vesztesegkent kezelni :-))

2014. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
persze, hgy nem egyezik a kutyafajták igénye. de esetleg ne válassz olyan fajtát, aminek az igényeit nem tudod kielégíteni!! ha sötétben kelsz, akkor sötétben sétáltok. ha félsz vagy akármi (megértem), de akkor ne válassz kuvaszt és kész. gondolom, senki nem kötelezett rá, mint ahogy a kedves kérdezőt sem.
2014. jan. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
A sok okostojás:):):) Jót nevettem. Ugyanis előadás van tartva mit hogy kéne de pl ez gyerekeknél is igaz. Meg lehet nézni a mai kamaszokat. A szülők a gyerekkel se úgy foglalkoznak mint kéne. Egynémelyik elég neveletlen.
2014. jan. 23. 15:17
 14/18 anonim ***** válasza:
De szerencsére itt vagy te, mint nagy bölcs :) Rúgj beléjük párat, böfögj 2-őt a TV előtt és meg van oldva a probléma.
2014. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
vicces, hogy neked áll feljebb annak ellenére, hogy semmit nem foglalkozol a kutyáiddal. akik tanácsot adnak, azok valahogy megoldották a munka/tanulás/kutya kérdést, te viszont nem vagy képes erre látszólag.
2014. jan. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
en vagyok a sotetben kelo es fekvo.:-)). Szoktam sotetben is setaltatni oket (amint irtam van meg egy keverekem), s nem is szoktam felni. ha-ha. DE, A kuvaszt talan meg ma is, de foleg regen, haszonallatnak (is) tartottak, mindenki nem hazikedvencnek fogja fel. Nalam is-is, szeretem is a fajtat, de azert is tartom oket, hogy orizzek a hazat, tehat nem is akartam mas fajtat valasztani, amit csak egesz nap setaltatok. Amugy nem panaszkodom rola, csak a kerdezovel szerettem volna megosztani, h. nalam is vannak ilyen gondok, de tuleljuk, es azt tudom es be is latom, hogy a kutya azert teszi ezeket mert kozbe-kozbe unatkozik, aktiv fajta. De ez van, nem vagyunk tokeletesek, es ... ennyi. Hajra KUVASZOK
2014. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha kutyát tartasz benne van a pakliban hogy szarrá veri az udvart. Ha erre nem vagy felkészülve akkor ne tarts kutyát. A válaszolóknak igazuk van rendszeres mozgatással kiküszöbölhető. Nálunk is ásnak, ahol meg nem akarjuk ott a térkő, ha szökik , kiás ott a villanypásztor... vannak módszerek, van amelyik éjjel van szabadon van amelyik a hátsó udvaron van éjjel nappal meg az elsőn, az összeférhetetlen kutyákat sem adjuk el. A kuvasz meg a komondor kanom összeférhetetlen, nem adom meg a lehetőséget hogy összeverekedjenek. De ettől még nem szabadulok meg tőlük... Ha idegesít a kutyáid viselkedése akkor ne tarts egy kutyát se. Nálam a komondor is ás, tehát mindegyik kutya hajlamos rá
2014. jan. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A kuvasz a legszuperebb fajta, volt hogy magammal vittem kirándulni, lefeküdtem és őrzött rendületlenül, olyan erdélyi terepen ahol akár medve is előfordul. Ez a kutya az életét feláldozná érted, te meg ha felássa a szaros kerted akkor megszabadulnál tőle? Akkor miért nem tartasz valami ölebet?
2014. jan. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!