Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb házörző a...

Melyik a jobb házörző a komondor vagy a kuvasz? Melyikük tereli jobban az állatokat a puli vagy a mudi?

Figyelt kérdés
A terelésnél a terelési öszönre gondolok illetve annak módjára. Pl. border collie-nál a nyomott test tartásban "bűvölés" a módja. Minden tapasztalatot és véleményt szívesen elolvasok! :D

2013. okt. 17. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Az első kérdésre nem tudom a választ, második viszont egyértelműen a mudi. A puli ma már nem alkalmas komoly munkára, hobbi szintűre is csak kevés.
2013. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő szuper házőrző. A terelési munkában mindkettő kutya jeles, mindez tanulás kérdése, azaz hogy milyen pásztor tanítja és milyen képzettségű pásztorkutya dolgozik mellette. Mert rengeteg dolgot tanul el a kutya a társától is
2013. okt. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mind a két kérdésre a válasz: egyedfüggő.


A kuvasz temperamentumosabb, a komondor látszólag lustább, de házőrzésre mind a kettő jó, ha az adott egyed jó.


Terelésre jó a mudi és a puli is, talán az utóbbiból kevesebb a munkakutya vérvonalú, mivel népszerű slágerkutya, így sok vonal már inkább show kutya, de bennük is megvan a terelési ösztön.

2013. okt. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem sok vonal show kutya, hanem sajnls az összes. Ma már szinte senki nem használ pulit komoly munkára.
2013. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyat.
2013. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vérvonal és nevelés és szocializáció függő a terelés, hallani még terlő pulikról de eléggé kihalófélben van a munka vonal. Mudiknál szintén.. a jó pásztor ember megalkotta azóta a sinkát mert a mudikat se tudják már állítólag úgy használni mint rég. (persze kivétel jóval több van mint puliból)


Komondor meg a kuvasznál szintén a vérvonal fontos akiket show-ra visznek dísznek azok már nem igazán jók az idegrenszerük nem olyan... Persze itt is vannak kívételek

2013. okt. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a tenyésztők nem fogják fel, hogy ha eltűnnek a munkára alkalmas mudik, kihal a fajta.

Sajnos a sinka sem igazán jó, azt mondják. Arra jó, hogy agyatlanul menjen és el lehessen törni a hátán a vasvillát és még akkor is menjen, ennyi.

2013. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
En se showvonal parti vagyok... de sajnos a tendencia az hogy az emberek nem tudnak banni egy rendes munka kutyaval.. es a kiallitasok miatt csak a kullem szamit. Nezd meg a show nj-et alig tudnak jarni..
2013. okt. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kuvasz és komondor között nem tennék különbséget. A terelők között egyértelműen a mudi a jobb szerintem. A "módozatok" között butaság osztályozni. A border nem lesz attól jobb mert lelapul. Minden fajta más körülmények között alakult ki.
2013. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem a módját mert nem igazán tudom, hogyan terelnek. A válaszokat nagyon szépen köszönöm.
2013. okt. 18. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!