Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni? Nagyon...

Tudnátok segíteni? Nagyon fontos! Amerikai staffordshire terrier!

Figyelt kérdés
Sziasztok 5 hónapos Amstaff panelban lakunk esti szokásos séta!Lent sétáltunk összegyűltek a kutyások kb 8-10 ember ugyanennyi kutya kissé zaklatott volt látszott rajta h fel mondom megyek velük egy kort szokja a kutyakat erre egy ismeretlen csaj a kutyások közül elkezdi simogatni ölbe akarja venni erre a kutya elkezd nyüszíteni morogni ugatni harapni mindent, gyorsan elveszem leteszem a földre megnyugtatom megnyugszik mondom olbe veszem megnézem mit csinal nálam semmit tok normális mondja a csaj adjam at hogy vajon csinálja ismét átadom és megint elkezdte és ahogy tettem le a földre beleharapott az ujjamba ahogy odanyultam, most nem ez aggaszt mert csak kis karcolás és az ijedségtől volt, hanem a kutya reakciója az ölbevevésre! Ez normális? Ha nem akkor mit tegyek? Most nagyon fél minden hangra megrezdül és össze húzza magát! Plusz mikor ez megtörtént megprobáltunk ujra csatlakozni a falkához de nem akart csak elfele ment még tőlem is, aztán mondom menjünk fel, és hazafele menet nagyon félt a kutyáktol összehuzta magát és a keritéshez hzodott és ott jött végig lapulva ha megáltam legugoltam hozzá bebujt a lábam közzé, aztán jött még egy kutya mikor már majdnem felértünk, és a kutyám beszaladt egy kocsi alá ami pont melettünk parkolt és ahogy bekuszott a hátát beütötte a kocsi alvázába és ott is elkezdett vinnyogni és nyüsziteni, gondolom ott is megijedt! Végén feljöttünk és normálisnak tünik evett rendesen kicsit játszott is majd lefeküdt aludni! Nem lesz semmi baja a kiskutyámnak igaz???
2014. jan. 16. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fúúú nem tudom hogy sikerült ezt elérni, de ez durva, hogy egy kölyök ennyire "rettegjen". Egy 5 hónapos kölyöknek élénknek, kíváncsinak, nyitottnak kéne lennie, főleg egy terriernek.


Máskor is így viselkedik (lapul, kerítés mellett megy, stb)?


Amúgy nem értem hogy az ilyen emberek mint a csaj is, mit emelgeti a kutyát engedély nélkül, emelgesse majd akkor ha jó 30 kg lesz...

2014. jan. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na igen tökre elvoltam beszélgettem nem is figyeltem hogy az a fogyaté*** ku**a mit csinál, nem egyébként teljesen normális volt pici félsz volt benne ismeretlen kutyáknál és személyeknél de játszott szaladgált szot fgogadott stb stb stb... remélem nem lesz semmi problémája ebbööl... szerinted?
2014. jan. 16. 23:10
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Fogyatékos kutya?

Inkább a csaj fogyatékos, hogy emelgetni akarta, meg Te, hogy leállsz dumálni és sz@rsz a kutyára.

2014. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem kutyát akart írni :D de amúgy ne beszélj csúnyán, idegesítő, mikor kérdezés nélkül nyúlkálnak, de azért nem kéne rettegnie. nem te vagy az, aki máskor is írt már, hogy félős az amstaffja? bár az talán fiatalabb volt.
2014. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

neharagudj, de eleg nyafka kutyad lehet, enyemek nem szoktak nyafogni, pedig sokszor hallani h koppan ;-)

mondjuk, legalabb nem dominans meg.

en nem nagyon szeretem ha mas olbe venne.

2014. jan. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Quadral ***** válasza:
Amikor elvetted a csajtól, hogy nyugtattad? Mióta van nálad a kutyus?
2014. jan. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kutyaoviba vigyed,ott hasonlóan kölyök kutyãk között szokhatja a kutyás létet.Biztosan sok volt egyszerre a kutyák,meg az idegen ember,megijedt.Szoktatni meg egészen kis kortól kell,amikor már ki lehet vinni utcára is.
2014. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Haladjatok kicsit apróbb lépésekben, ne egyből 10 ember közé vidd be ha ennyire retteg. A csajt meg a tíz körméről kapnám le, ha kérdés nélkül akarná emelgetni a kutyámat akár fél akár nem. Normális az ilyen? Mintha egy csecsemőt venne ki a babakocsiból szó nélkül. Döbbenet.
2014. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy jobban fél az a kutya az idegenektől, mint te gondoltad. Vidd többet emberek közé, kérd meg őket, hogy tapogasság, simogassák, de ne visongva, ujjongva. Csak simogassák meg, ahol szereti, esetleg mondjanak hozzá 1-2 kedves szót, de nyugodtan, ne pörgessék tovább. Előbb-utóbb beletörődik, hogy hagynia kell. Ha közben ideges lesz, akkor se babusgasd agyon. Maradj nyugodt, szólj hozzá úgy, mintha ez egy hétköznapi dolog lenne, mert az is.
2014. jan. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Miért micsináljak, folyamatosan tartsam szemmel a kutyát és hozzá se szolak senkihez csak a kutyához? :D Édes istenem... egyébként nagyon nem nyafka a kutyám, mert sosem csinált még ilyet, játékos, idegen és isemrős kutyákkal is játszik, nem nagyon fél semmitől, kiváncsi szaladgál ugrál, de ha rászolok jön melettem szépen póráz nélkül! Ez volt az első ilyen reakciója, de ma észre se venni rajta semmi furcsát, ugyan olyan mint eddig volt, egy minimális félsz van benne! De ha elolvastad volna értelmesen amit először leirtam talán nem ezt a választ irtad volna... na sebaj... én sem hagytam volna egyébként ha látom h ölbe akarja venni mikor először odanéztem simogatta utánna már csak a vinnyogást halottam! Nyugtatni meg ugy próbáltam hgy legugoltam mellé és a jol van semmi baj, nyugodj meg szavakkal és simogatással nyugtattam! Egyébként emberekkel is barátságos, nem mindig megy oda ha simogati akarják de ha megsimizik azt türi, és szereti is!
2014. jan. 17. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!