Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlotok...

Milyen fajta kutyát ajánlotok lakásba, aminek nem hullik nagyon a szőre és elvan otthon egyedül míg dolgozunk?

Figyelt kérdés
A plüss kutyán kívül. :-) szóval egy nyugodt fajta kutya kellene. Érdemesebb lenne egy idősebb kutyát örökbefogadni mint egy fiatalt?

2014. jan. 16. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Mindegyik kutyának hullik a szőre, kevésbé talán az uszkárnak (de ebben nincs tapasztalatom). Egyedüllét megvisel minden kutyát, ez nevelés kérdése. Szerintem érdeklődj a helyi állatmentőknél és fogadj örökbe egy olyan kutyát ami már lakáshoz szokott, vele könnyebb dolgod lesz mint egy kölyökkel.
2014. jan. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
a westie kutyanak peldaul egyaltalan nem hullik a szore. kis termetu, elfer egy kisebb lakasban is.
2014. jan. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik kutyának hullik a szőre, kevésbé talán az uszkárnak (de ebben nincs tapasztalatom).


ez egy picit butaság.


Két fajta kutya van: aminek hullik a szőre, és nyilván aminek nem. PL uszkár. A nem szőr hullatókat kell kozmetikushoz vinni nyírásra. ilyen fajta még a Bischon, a Máltai, a Yorkie Shi-tzu (ezeket tudom, mert ezek vanna itt a környéken)


ajánlott idősebb kutyust ( 2 éven felülit) befogadni, mert jobban el van mint egy kölyök, és már a kamaszkoron is túl van, szóval ha következetes nevelitek (ami nem az az elejétől fogva nem) akkor nem feszegetei majd annyira a határokat mint pl egy 9 hónapos kutya, vagy fiatalabb.

Persze az első napokat érdemesebb olyan időpontra tenni amikor hosszabb ideig otthon tudtok lenni (hosszú hétvége, szabadság, leállás stb) plusz az még jobb ha váltott műszakban dolgoztok.


még azt megemlitem hogy a keverék kutyák se hulajtják annyira a szőrt, amik ezen fajtákból alakultak ki,

viszont ha azért kellene mert valaki allergiás rá, akkor nem ajánlatos kutyát tartani, mert még a hipoallergén kutyáknál is előjöhet tünet (ugyanis nem a kutyaszőrére allergiás az ember hanem a hámsejtben , nyálban található fehérjére)


ajánlott cikk, melynek a végén felsorolnak nem szőr hullajtó kutyákat stb:

[link]

2014. jan. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Nincs tapasztalatom a kis termetű, kedvtelésből tartott, öleb, szobakutyák szőrében. Azért mondtam az uszkárt, mert azt tudom, hogy kutyaszőrre hajlamos allergiás embereknek szokták ajánlani a tartását. Azt nem tudtam, hogy egyáltalán nem hullajtja a szőrét (kicsit hihetetlen is számomra, mivel az ember haja is hullik) de ezért nem kell lebutázni...
2014. jan. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
allatkinzas lakasban kutyat tartani!!!!
2014. jan. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha örökbefogadnátok, akkor hozzatok felnőtt kutyát, fognak tudni ajánlani olyat, ami nyugodt természetű és megúszod a kölyökkort, kamaszkort. A menhelyes kutyák kinn vannak tartva, tehát szobatiszták, csak az első héten kell többször levinni őket, hogy hozzászokjanak a rendszerhez, szóval ezzel sem lesz gondod.

Ahogy én tapasztalom, a göndör szőrűek nem, vagy csak kismértékben hullajtják a szőrüket, vagy választhatsz olyat, ami trimmelős, őket értelemszerűen kozmetikushoz kell vinni időnként.

Nézz körül az allatok.info-n, a legtöbb menhely kutyái fenn vannak, fajtajellegre is tudsz szűrni.

2014. jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem törpe uszkárom van, nekik egyáltalán nem hullik a szőrük. Ő is egyedül van napközben, amíg dolgozom, de amikor otthon vagyok pont ezért nagyon sokat foglalkozok vele, igaz már 10 éves lesz, és sokat alszik napközben is. Érdemesebb inkább idősebb, nyugodtabb kutyust keresni. Azzal azonban tisztában kell lenned, hogy reggel, és miután hazaértek a munkából jó nagy sétákat kell tenni, játszani vele, és főleg egy uszkárt szellemileg is fárasztani kell, imádnak tanulni! Ha uszkárt szeretnél, és tényleg komolyan gondolod, tudok segíteni örökbefogadásban a fajtamentőknél, írj privit!
2014. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Minden kutyának hullik a szőre ez nem hülyeség...


Csak a fent említett kutyákról nem esik le a földre, hanem a kutyán marad ezért kell kozmetikushoz vinni hogy ő leszedje róla a már leesett szőröket ennyi az egész.

2014. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Köszönöm az utóbbi hozzászólást!
2014. jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!