Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámnak neki menne egy...

Ha a kutyámnak neki menne egy kóbor kutya vagy egy házból kiszökött kutya ráengedhetem, hogy tudja magát védeni?

Figyelt kérdés
Amstaff kutyám van sosem volt még ilyen de sok kóbor kutyával találkoztunk és akkor ha esetleg már nem tudom elzavarni de ő támadná a kutyám ráengedhetem?vagy a kóbor állatot is ugyan úgy védeni kellene mint a sajátom?
2014. jan. 18. 09:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Hát ha a saját kutyád szereted és nem menőzésből van staffod,akkor miért engednéd rá,amikor megsérülhet,akár meg is halhat??

Te meg végignéznéd...


Egyébként a TE feladatod megvédeni a kutyát más kutyákkal szemben.

Nekem is amstaffom volt és egy téli éjszakán 2 éve,megtámadott minket egy kertből kirontó kaukázusi.

Én nem akartam,hogy bármelyiknek baja legyen meg egyébként is a falkavezér dolga megvédeni a falkát (azaz az én dolgom megvédeni a kutyát) ezért a kutyám elé álltam és úgy mozogtam,hogy a kau ne érje el.

1x egymásba martak,de nem volt durva...Mivel az enyém kijön más kutyákkal,meg szófogadó is,ezért a lábam mögé parancsoltam,mire nagy nehezen a kedves gazda megfogta a kaut és bevitte...


Nem a kutya dolga ezt elintézni és a tiéd is biztosan megsérülne,gondolom ennek sem akarod kitenni,meg az állatorvost sem akarod fizetni feleslegesen.

2014. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
60%
Ha a lelkiismereted megengedi, hogy ráengedd a kutyádat egy másikra...hát!!! Na látod ezért van rossz híre a fajtának. Nem a kutya miatt, a buta gazda miatt. Egyébként meg tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb kóbor kutya vagy kitér előled, fülét farkát behúzva elsunnyog, vagy barátkozni akar. Ha támad, az nem kóbor, hanem önbizalomtól túlfűtött szökött kutya.
2014. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Na és ha neki megy az enyémnek mivel védjem?Kapjam fel a kezembe ,hogy nekem ugorjon?Felénk sok kóbor kutya van mindenfajta és egyszer igazi kistestű volt de nekirontott szó szerint az én kutyámnak akkor abba bele tudtam rúgni de ha egy nagyobb jön abba már biztos nem fogok.Sok olyat hallok,hogy vagy az én kutyám vagy másik ha választani kell az én kutyám védem és ha arról van szó elengedem vagy ha van szájkosár leveszem,hogy tudjon védekezni.Nem egy kutyatámadásról hallani ahol embert is bántanak akkor a kutyám semmi lenne egy ilyen kutyának.
2014. jan. 18. 09:53
 4/18 neger ***** válasza:
utólsónak igaza van,amelyik nektek megy,az nem kóbor kutya hanem szökött valahonnan.egyébként én találkoztam pár olyannal,aki nem sunnyogott el,hanem telibe vert mindkettőnket.akkor meg mind1,hogy ráengeded vagy nem.hozzáteszem én is kaptam a kutyától,igaz nem tudott telibe harapni.most figyelj,ha annyira vad és közeljön,akkor már nem kell(rá engedned)mivel ottvan,viszont vissza se húzgáld,mert akkor sajátodat hozod veszélybe.ez mondjuk helyzet függő,viszont azért mert egy kutya arra flangál,esetleg ugat rátok,azért nem engedheted rá!!amugy az egyik pont egy kau volt,de szépet kapott az enyémtől,akkor nem kellett volna ugy odaálni ahogy odaáltam ez tény.
2014. jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
utolsó neked milyen kutyád van?Nyilván nem úgy értem a ráengedést,hogy ha arra fel sétál hanem mikor odarohan és elkapja az enyém elengedhetem e a pórázt akkor már?Nyilván ha fogja az én kutyám akkor már nincs mit védeni hisz nem téphetem ki a szájából meg nem is nyúlnák oda hanem hagyom had rendezzék le ha már ez van.
2014. jan. 18. 10:03
 6/18 anonim válasza:
Persze, védje meg magát. A szájkosarat vedd le róla, bár én nagyon sok olyat láttam mikor egyébként a mitugrász kiskutyát, akinek a gazdija tett rá mit csinál a kis kedvence, nekiment egy nagyobbnak, az meg szana-szét rázta a szarost.(mert egyébként megölni nem akarta). Én cigánytelep közelébe lakok, úgyhogy hidd el nagyon sok kóborló kutya van erre. Ha felemelek egy követ, vagy megrázom a kulcsom már elég nekik. Igaz, hogy ha falkába jönnek azért én is menekülök. Akkor erősek és bátrak. Itt van aki bottal jár, van aki paprika spével stb. Az én kis biglim esélytelen lenne bármelyikkel szemben is. Szóval szájkosár le, hogy azért meg tudja védeni magát, de ráuszítani nem kell. Határozott fellépés, rákiabálsz, esetleg felé dobott kő (nem rá) hatásos lehet.
2014. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

nyilván nem ráuszítani akarom,hanem ráengedni elengedni így értem.Ha már őt támadják ne hagyj magát és is ugyan úgy tudja bántani a másikat mint őt.

Nekem is van egy beagle de az is harcias egyszer mikor kicsi volt az Amstaff ő védte meg egy pulitól.Neki rontott fellökte és elkergette.Sosem láttam még ilyet egy beagletől:))

2014. jan. 18. 10:09
 8/18 neger ***** válasza:
38%
egy corso-amstaff mixem van.és azóta szájkosárral járkálunk de szerencsére nem volt ilyen eset mostanában.
2014. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

amig engem nem harap vszinu probalnam megoldani, de ha mar engem harap, ott szabadjara engednem.

oszinte leszek, ha ugy alna h vagy a kutyam vagy az en eletem veszelybe lenne, nem hagynam h kinyirja, ha senki nem jon segiteni, kes mindig van nalam, biztos nem hagynam a kutyam megoletni!

szeretem a kutyakat nagyon de nem fogom hagyni megolni egy nagyobbnak, bar o se kicsi 30kg feletti pit.

2014. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele ha választani kell az én kutyámat védem úgy,hogy elengedem és védje meg magát
2014. jan. 18. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!