Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez jó ötlet? (lent)

Szerintetek ez jó ötlet? (lent)

Figyelt kérdés
Van egy 15 éves kaukázusi bernijuhász keverék kutyám és szegénykém már nagyon nincs formában. Volt egy agyvérzése kb fél éve, de aránylag helyre jött, viszont már látszik, hogy nagyon nagyon gyenge és rengeteget alszik, így bármennyire is nehéz belegondolni is, de attól félünk nem húzza sokáig. Édesapám szerint, ilyenkor egy kiskutyát szoktak szerezni az öreg mellé, hogy az öregebbik kutya megtanítsa a kicsit mindenre amire lehet, mielőtt elköszön tőlünk. Egyrészt a kicsi is húzná őt, mármint kicsit megfiatalodna, másrészt a kicsinek is jó, mert majd amikor eljön az idő, áttudja venni a helyét. Szerintetek ez jó ötlet vagy ilyet nem szoktak csinálni? Lehetőleg hozzáértők válaszát várom, nem tudom számít-e, de kan kutyáról van szó és apukám szintén kan kutyát szeretne hasonlóan nagyobb testűt.
2014. jan. 18. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok "hozzáértő", de úgy vettem észre, hogy az idős kutyák többsége nem örül a körülötte ökörködő kölyöknek. Az öregség azzal jár, hogy fáj itt, fáj ott, nehéz felkelni, mozogni, ilyenkor a kutya inkább kíméli magát, nem szereti, ha a fején ugrálnak. A sérült, fájdalmat érző kutyák is inkább távol tartják maguktól a többit.

Vagy "megfiatalodik" tőle átmenetileg, vagy még ha szeretne is foglalkozni vele, az öregséggel járó gondok visszatartják és inkább a terhére lesz a kicsi. Persze ha le tudjátok foglalni a kölyköt és az öreg is megkapja a maga nyugodalmát, akkor nem hiszem, hogy baj lenne belőle.

2014. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én imádom a kutyákat és szerintem épp olyan érző lények, mint mi emberek. Nem gondolod, hogy elárulva érezné magát a jelenlegi kutyám?
2014. jan. 18. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem csesztetném már ezzel szegényt. Az öregek, pláne ha rozogák is, sokszor nem viselik jól a kölyköket, nagyon izgágák nekik, pattognak, pörögnek, zaklatják őket, sok velük a meló, szóval tömény szívás, nem hiszem, hogy jót tenne neki. Addig kellett volna erre gondolni, pláne nagytestű kutyánál, amíg még bírja a gyűrődést, mondjuk 6-7 évvel ezelőtt, mert már a 15 év is elég szürreális egy ekkora testű kutyánál.

Az idősebbik kutyám 10 éves, egy éve hoztam mellé egy kamaszt, és hát az első fél év sokminden volt, csak nem idilli, pedig ő még mozgékony és teljesen egészséges, szóval fizikailag nem volt fárasztó a kicsi, csak szellemileg.


Esetleg úgy tudom ezt elképzelni, ha nem hagyod őket felügyelet nélkül együtt, és mindig figyelsz, hogy a kicsi ne vigye túlzásba a pörgést. De nagyon oda kell figyelni, mert ha teszemazt él még egy évet az öreg, és addig elkezd kamaszodni a kicsi, abból csúnya elnyomásos balhék lehetnek. Szóval nagyon át kell ezt gondolni, mindenképpen védeni az öreget, ne idegeskedéssel töltse az utolsó hónapjait.

2014. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kb 10 éves kor előtt szoktak új kutyust hozni, a lényeg, hogy az öreg még tudjon mászkálni, szaladgálni ha arról van szó...tehát nem egy fél lábbal a sírban lévő kisöreg mellé kölyköt...vagy esetleg azt csinálhatod amit mi, nálunk 13-14 volt az öreglány amikor hoztunk mellé egy 5-6-7 éves kisebb testűt (nem tudom mennyi idős sajnos, de semmiképp nem bébi, középkorú már)...ők jól kijönnek, de voltak azért harcok...így megfiatalodott a nagy is egy iciripicirit és kapott egy barátnőt:) de babát nem hoztam volna mellé, lehet túlpörgette volna a drágámat, vagy feleslegesnek érezte volna magát...így is az van, hogy fáj a szívem, hogy a naggyal nem tudunk már sétálni menni csak a kicsivel (a nagy izületei nem bírják már, orvosi tanácsra).
2014. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!