Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másodlagos törzskönyv?

Veina kérdése:

Másodlagos törzskönyv?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörü magyar vizslám szó szerint hatalmas és egyben nagy gyerek 4 éves és mivel úgy figadtam be az utcáról nincs törzs könyve se semmi ilyesmije és szeretnék neki egy másodlagosat kiàlítás céljából. Honnan tudom ezt a papítr beszerezni?? Meg azt is hallottam, hogy amelyik kutyának ilyen van az hátránnyal indul ez igaz?? Előre köszönöm a válaszokat.

#kutya #vizsla #törzskönyv #másodlagos törzskönyv
2014. jan. 19. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan nem tudod, mivel nem tenyesztotol vetted es nem ismered egyik felmnojet sem. Mar nincs is B torzskonyv, de nem is tudnad kiallittatni a tk-t.
2014. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Gondolom olyan kiálításra sem tudom akkor vinni, ahol milyen papírok kellenek neki vagy van olyan kutya verseny ahol nem nézik?? utt mondjuk az agilitire gobdolok.
2014. jan. 19. 11:38
 3/5 anonim ***** válasza:
agilityre simán el tudod vinni, és az MKSZ-nél van olyan kiállitási osztály, ahova törzskönyv nélküli fajtatiszta ebek nevezhetőek. Hobby osztály. ide el tudod vinni, ha meg szeretnéd mutatni.
2014. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv nem belépőkártya a kiállításra. A törzskönyv az a kutya származási lapja. Tartalmazza, hogy ki a gazdája, ki a tenyésztő, melyik kennelben született, kik a szülei, nagyszülei, dédszülei, ükszülei, és azok eredményeit (kiállítás, egészségügyi szűrések), illetve már a chipp számot is azt hiszem.


Na most egy talált kutyának -józan paraszti ésszel gondolkodva- ezt mind hogyan tudnád kideríteni? :) Sehogy.


Agilityre nem kell törzskönyv, ahogy egyik kutyás sportra sem. A kiállítás az más tészta, mert oda akkor viszi az ember, ha tenyészcélja van az állattal és szeretné ha hozzáértő küllembírók véleményeznék az adottságait. Igaz, van keverék kutyáknak is kiállítás, de az megint más, mert az csak ilyen "hobbi szépségverseny", nem egyenlő a "hivatalos" kiállítással.

2014. jan. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) én csak hobbiból vinném nem tenyésztés céljából hisz az nem az én dolgom hanem a tenyésztőé ^.^
2014. jan. 20. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!