Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kinek volt igaza?...

Szerintetek kinek volt igaza? Kíváncsi vagyok

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos kan kutyám, 2 hónapja fogadtuk örökbe. Kicsit nehéz vele, meg első kutya, kezdő vagyok ezért is érdekel mit gondoltok. A helyzet az, hogy minden kutyához oda akar menni, erőszakos, ráncigál, ha nem tud akkor ugat, a kis bolond az úttesten is átszaladna ha nem lenne pórázon. Erről próbálom most lenevelni. A minap a egyik szembejövö kutyánál szintén elkezdte csinálni a műsört, én meg visszahúztam, eltereltem a figyelmét hogy rám figyeljen ne a másik kutyára stb, erre a pasi meg elkezdte mondani hogy nekem mi bajom van mért nem engedem oda a kutyámat az övéhez. Próbáltam neki elmagyarázni hogy miért, de nem értette meg inkább elkezdett sértegetni hogy milyen szar gyerekkorom lehetett ha nem engedtek oda másik gyerekhez.. az egy dolog hogy paraszt volt, de szerintetek sem csinálom jól?
2014. jan. 19. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked volt igazad. Ha a kutyád felfokozott állapotban oda ment volna a másik kutyához, akkor az a felfokozott állapot a másik kutyára is átragadhatott volna és könnyen verekedésbe csaphatott volna át a találkozás, akkor meg az lett volna a pasas baja.Ha viszont mindkét kutya higgadt, az már teljesen más dolog.
2014. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy igazad volt, de a pasinak se igazán.


A kutyádnak egyébként van lehetősége játszani/futkározni más kutyákkal? Jártok kutyás társaságba? Hány órát sétáltok naponta és ebből mennyit van elengedve a pórázról?


Ha nincs lehetősége kiadni a benne felgyülemlett energiákat persze hogy húz.


Én mondjuk lehet hogy hagytam volna játszani a két kutyát, ha azok láthatóan szimpatizáltak egymással, utána szerintem a tiéd is lenyugodott volna, ha futkos egy nagyot.


Még elég fiatal kutyáról van szó, nem várhatod el tőle, hogy egy csettintésedre szoborként várja ki, hogy mikor engeded el, főleg ha nem is találkozik sokat más kutyákkal. Szoktatni persze lehet, hogy pl leülteted és ha 5 másodpercig helyben tud maradni akkor mehet játszani.


De ha semmi kontaktusba nem kerül más kutyákkal és nem tud egy jót futkosni velük, akkor ne csodálkozz azo, hogy ha menne.

2014. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Máskor mondd azt ilyen helyzetben, hogy alapvető szabály, hogy pórázon nem ismerkedünk!
2014. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tipikusan értelmetlen, hülye eset.

Az én kutyám, én döntöm el kihez mehet oda, kihez nem - Ha pórázon van. Ha valakihez nem engedem oda, annak oka van.

Most, hogy xy-nak tetszett e vagy sem, vagy egyetért e velem, vagy sem... pont nemérdekel.


Foglalkozzon a saját dolgával ad egy, ad kettő, senki nem kérdezte a véleményét. Most komolyan. :D


Az én kutyám is ilyen. Ha szabadon van órákig játszik a többiekkel. Pórázon is menne oda mindenkihez, de van hogy nincs időm megállni, van hogy nagyon izgatottan menne, amiből sok jó nem sülne ki. Max összeugrálja a másik embert, félősebb kutyákat elriasztaná, összevissza gabalyodna a póráz, mittudomén :D


Szóval mivel az én kutyám, én látom hogyha nem mehet oda valakihez a másik illető, meg ha beledumál az őt minősíti.


Egyszer nekem is beszólt valami szakadt alak, mikor visszahúztam tőle a kutyámat, ilyen lenéző hangban hogy: "szegény kutya". Ebből hamar rájöttem, hogy az illető nem nekem szól be, hanem magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.


Akivel te találkoztál, alighanem neki nem volt szar gyerekkora, esetleg szar felnőttkora, és te pont ott voltál, akire ezt ráverhette. Röhögd ki legközelebb, vagy verd képen. :D

2014. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*neki volt*
2014. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk az ilyen egyből beszólogatós embereket annyira rühellem... kutyám szabadon volt velem a közeli hegyen, annak is a park részén... bringások voltak, gyerekek, rengeteg ember, és nem ugrált fel senkire.


Jött egy nő, kb 3köbméter nercbundában (egyáltalán ki megy nercbundában hegyet mászni) meglátja a kutyát, sikítva kalimpál előtte... Erre a kutya természetesen rávetette magát :D Aztán, még beszól a nő, hogy neveljem meg a kutyámat, mert nem hallgat rám. Mondtam neki, hogy hallgat, mivel épp magára uszítottam. :D


Most komolyan, majd elszégyellem magam a semmiért, hogy neki jobb legyen úgy, hogy ráadásul ő a hülye.

Amúgy ne aggódj, lesz még több ilyen attrocitás is az idők folyamán :D

2014. jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, hiszen te vagy az egyedüli, aki eldüntheti, hogy mikor mit csinálhat a kutyád. Főleg, hogy ha ilyen problémátok van, mégis hogy tanulod meg letiltani a kutyád, ha nem más kutyák társaságában? Majd ha kulturáltan vár, hogy mit döntesz, mehet-e vagy sem, akkor odaengeded, így nem marad le semmiről.
2014. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, mert neveled. Viszont amit egy korábbi hozzászóló is írt, legyen lehetősége ismerkedni kutyákkal, kifutkározni magát. Egy-két helyen még tuti beengednének titeket a kutyaoviba, futtatóba is mehettek.
2014. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!