Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaza van apunak? SOS!

Igaza van apunak? SOS!

Figyelt kérdés

Láttam fészen egy kutyus keres gazdit. Tök sovány meg rosszul bántak vele. Valami labrador keverék. Nagyon megsajnáltam. Aztán ma ki is mentem a menhelyre megnézni. Nagyon megszerettem. Tök édi bédi. Szeretném örökbe fogadni. Amúgy is akartunk még egy kutyust. Apu viszont nem engedi. Azt mondja, hogy kiszámíthatatlan lehet. Meg ő csak olyan kutyát akar akit mi neveltünk fel. Meg van két kutyusunk egy amstaff meg egy cane corso és azt mondja nem biztos, hogy betud illeszkedni és akkor mit kezdünk vele. De szerintem betudna. Meg tök édi kutyus nem hiszem, hogy agresszív lenne velünk. Azt mondja, hogyha annyira megszerettem a kutyust akkor ad pénzt és vegyek neki kaját meg keressek neki gazdit, de én szeretnék a gazdija lenni.


Szerintetek? Igaza van Apunak?


2012. okt. 27. 21:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
32%

Igen, igaza van.

Az hagyján, hogy vagy beilleszkedik, vagy nem (mert egy cc-nak és egy amstaffnak nem ellenfél), de labi KEVERÉK. Nem tudhatod, hogy milyen géneket hordoz, nem tudhatod, hogy milyen a természete. Lehet, hogy okos, tündéri, "tök édi bédi"(hány éves vagy???), meg az is lehet, hogy egy hisztérikus idegbeteg sz@r, már elnézést, aki összeharapja az egész családot.

2012. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
igen, igaza van. És ha a te kutyáid nem fogadják be? Egy kutya nagy felelősség, egy nehéz előéletű állat meg még nagyobb az írásod alapján kötve hiszem, hogy képes lennél megbirkózni vele
2012. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%
Na, nem a Te szádízének megfelelő a válaszom???
2012. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le:)

[link]


Amúgy 14 éves lány vagyok.

2012. okt. 27. 21:39
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Apukádnak abban nincs teljesen igaza, hogy kiszámíthatatlan lehet. Az, hogy neki a kölyök kortól nevelt kutya az igazi, egyéni dolog. Sokan vannak így.

Annyit megpróbálhatsz, hogy rábeszéled édesapádat, nézze meg a kutyát veled. Aztán, ha enyhül, el lehet vinni a ti két kutyátokat és felügyelet mellett, a menhelyesek segítségével meg lehet nézni, miként viselkednek, ha találkoznak.

2012. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Abban igaza van, hogy igazából nem szabadna kérdésesnek lennie, hogy beilleszkedik-e a kutya, mert ha én mint falkavezér, új kutyát hozok a falkába, azt mindenkinek kutyakötelessége elfogadni. Ha viszont apukád nem ilyen magabiztos falakvezés, és nincs 100%-os kontrollja a kutyák felett, akkor aki kettejük közül a vezér, az dönthet úgy, hogy az új kutyának semmi keresnivalója a háznál, az meg nem egy életbiztosítás a labinak.

A többi marhaság. Minden kutya kiszámítható, csak ismerni kell a kutyák működését. Mindenesetre a kutya érdekében én nem erőltetném ezt a dolgot a helyedben.

2012. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
22%

Nincs igaza, pontosan hogy egy kifejlett kutyánál lehet látni, hogy milyen, egy kölyöknél nem annyira, abból még akármi lehet. Néha előfordul, hogy máshogy viselkedik egy kutya ha kikerül a menhelyről, de általában pont ez az egyik előnye a menhelynek, hogy láthatjuk mit viszünk haza.

Megenni meg szerintem nem fogja a másik két kutya sem, max annyi lesz, hogy ő lesz a legutolsó a rangsorban, de az meg nem számít.

2012. okt. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Abba igaza van, hogy nem biztos, hogy betud illeszkedni. De az nem igaz, hogy kiszámíthatatlan. Mindenkutyának van egy bizonyos módja ahogy viselkedik. Ha azt megismered akkor nem lesz kiszámíthatatlan.

Ill. néha sokkal hálásabbak mint egy olyan kutya mint akit kölyök kutya ora nevelnél.


Mellesleg ha az egyik kutyád legalább kan és az is az akkor ne fogad örökbe mert nem szerencsés. /tapasztalat/

2012. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%

Ezért tartom szörnyűnek és idegesítőnek, hogy telepakolják a facebook-ot ilyen-olyan "édi-bédi" állatokkal, akik megmentésre várnak, mert a kislánykák meg aztán teljesen odáig lesznek meg vissza, hogy nekik az a kutya márpedig KELL, anélkül, hogy fel tudnák mérni egy kutya befogadásának a súlyát és a felelősséget, ami azzal jár.


Igen, apukádnak igaza van. Van már két kutyátok, egyáltalán nem biztos, hogy olyan egyszerű melléjük még odavinni egy harmadikat is. Ha a másik kettő nem viseli el, akkor mit csinálsz vele, viszed vissza a menhelyre? Az aztán szuper lenne szegény állatnak...

Most a hatása alatt vagy, mert olyan "édi-bédi", de igazából ez a kifejezés is mutatja, mennyire éretlen vagy még. Egy kutyát nem azért választunk, mert édes!!


Egyébként meg azt, hogy "be tudna illeszkedni", és hogy "szerintem be tudna" - külön írjuk. Inkább ezzel foglalkozz, és ne a facebook-on kipakolt mentett állatok képeit nézegesd.

Komolyan, én büntetném ezeknek a megosztását!

2012. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
84%

Hallgass apudra!


Egy ilyen kutyával azért sok probléma lehet. Én azon a véleményen vagyok, hogy igenis kiszámíthatatlan a kutya (legalábbis egy ideig, de az épp elég!). Pl nem tudhatod hogy viselkedik ha megijed nem tudhatod, hogyan viselkedik bizonyos játékok közben, nem tudhatod, hogyan viselkedik etetésnél. Egy rossz mozdulat és azt hiheti, hogy elveszed a kajáját. Ami egy egykor éhező kutyánál nem biztos, hogy jó pont. Rengeteg ilyen apróság lehet. Nem vagytok otthon és a bármi miatt a labrador agresszív viselkedik a másik két kutyával már kész a baj. Mert ha ott harc lesz biztos, hogy nem csak a füle lesz kicsipkézve.


Szóval rengeteg olyan dolog van ami kockázatot hordozz.


És emberek ne felejtsük el, hogy az átlag kutya tartó nem kutyaszakértő és nem kutya pedagógus pusztán egyszerű állatbarát. Ha bármi probléma van nem biztos, hogy megtudják oldani. Egy kölyökkel könnyebb. Ott a viselkedési gondokat egyszerűbb korrigálni mint egy már kifejlett és ráadásul nehéz sorsú kutyánál.

2012. okt. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!