Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van igaza?

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm pároztatta a kutyáját, ő azt akarta, hogy a kölykök többsége red nose legyen. Az ő kutyája red nose, annak az apja is az volt, de az anyja tigriscsíkos volt. Lett volna egy kan aki sárga, de az apja neki is red nose volt és az anyja szintén tigriscsíkos, de meggondolta magát és inkább befedeztette egy másik red nose-zal akinél az egyik szülő fekete a másik sárga. Szerintem jobb lett volna a sárga kan, mert valószínű az tovább adta volna az apja általi red nose színt, de ez a red nose hiába az, ha a szülei teljesen más színűek voltak. Szerintetek is így van? Remélem átláthatóan írtam le és kérlek titeket ne azzal foglalkozzatok most, hogy szaporítás, úgysem tudok ellene mit tenni, az ő élete, nem rajtam múlik, csak válaszoljatok a kérdésemre.
2013. aug. 1. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Na, ezért nem kellene szaporítani, ugyanis fogalmatok sincs róla, hogy mit csináltok (vagy az ismerősöd, tök mindegy), csak fedeztettek jobbra-balra... Gratulálok!
2013. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jajj istenem! Na direkt ezt kértem és csak azért is. Az ismerősöm, beszélgetünk, nyilván mesél erről is és különbözött a véleményünk. Miért lenne elvárás, hogy értsek a genetikához amikor szükségem nem lesz rá soha az életben!! Az, hogy ő meg szintén nem ért és mégis csinálja, hát most mit kezdjek vele. Az érdekelt volna, hogy melyikünknek volt igaza vagy ha egyikünk sem akkor mi lett volna az értelmes logika.
2013. aug. 1. 16:26
 3/10 A kérdező kommentje:
Mégis hol kérdezzem máshol? nincs olyan ismerősöm se aki értene hozzá és ha meg szeretnék tudni valamit, de azért nem akarok belemászni a biológiába csak egy egyszerű választ várok akkor ide kell jönnöm, mert elvileg ezt az oldalt azért találták ki, hogy mindenki megkérdezhesse amit akar és aki tud válaszol neki.
2013. aug. 1. 16:32
 4/10 Laktózmentestej ***** válasza:
74%
Hát nekem van igazam.!:)))))
2013. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így nem lehet tudni... pontosan azért, mert mi sem, és ti sem értetek hozzá. Tényleg ezért vannak a szakértők. De mivel gondolom már késő bármit is tenni sajna... majd lesz ami lesz. Erre nem fogsz választ kapni, szerintem ezt max egy tenyésztő tudja.
2013. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
1es vagyok. De pont azért írtam, amit írtam, mert nem értetek hozzá, de csak azért is szaporítotok (az ismerősöd). Ahogy már írták, csak egy tenyésztő tudná ezt megmondani, de ez náluk se úgy működik, hogy megnézik a tenyészteni kívánt pár szüleit és kész.. Istenem...
2013. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztő kell ahhoz hogy megmondja akkor miért beszélsz Te a genetikáról? Mert szerintem nem vagy tenyésztő.. (1. válaszoló)

Egyébként kérdező: A kölykök mindig a nagyszüleik/dédszüleikre fognak hasonlítani, ezért nem szabad szaporítani vagy szaporítótól venni csak megbízhatóan tenyészteni és megbízható tenyésztőtől venni aki garanciát vállal a kölykökre, hogy egészségesek-e

2013. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ehhez azt kéne tudni szerintem, hogy adott tulajdonság milyen módon öröklődik (recesszív, domináns, etc.) Akkor is egy konkrét esetben csak esélyeket lehet kiszámolni, hogy melyik esetben mennyire valószínű, hogy ilyen-olyan kiskutyák születnek.
2013. aug. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igy elolvasva, valószinűleg a sárga kan lett volna inkább a megfelelő. ott mindkét nagyszülő red nose, igy nagyobb a valószinűsége, hogy a kiskutyáknál is több lesz ebben a szinben. A másik kantól is lehetséges ez a szin, ha a keresztöröklést nézed.
2013. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy hátha van itt olyan aki ért hozzá, utolsó! akkor elvileg én közelebb jártam az igazsághoz. Az én elméletem az lett volna, hogy mivel a szuka red nose, így nála az a domináns, de recesszíven is benne van az apja révén, a sárga kanban is benne van recesszíven a red nose lehetőség szintén az apja révén és akkor is lehet red nose kölyök ha a domináns gének befolyásolnak és akkor is ha a két recesszív összeadódik. A red nose kanban domináns a red nose, de recesszíven fekete és sárga allélek vannak, tehát kevesebb az esély mintha neki is lenne recesszív red nose színe. Ha fekete sárga szülőktől lett ő ilyen akkor valószínű azért lett, mert két recesszív red nose allél találkozott és kevés volt az esély arra, hogy ő ilyen legyen és még tovább is vigye. Tigriscsíkos recesszívekre szintén bőven van esély a sárga kannal mert ott is mindkét oldalról hordozhatják az anyjuk révén, de kevesebb az esély mint a red-re. És itt már megáll a tudományom. Azért köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 2. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!