Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet a Törpe...

Miért nem lehet a Törpe Pincsert normálisan sétáltatni?

Figyelt kérdés

2 évesen kaptuk a kutyát, azóta akárhányszor elvittük sétálni, nem lehet vele bírni. Mindig fel ugrál az ember lábára út közbe, hiába lököm el bele csíp a lábamba hogy vegyem fel. Ha nem engedem neki, akkor pl annak a lábára ugrál aki mellettem sétál.

Nem szeret sétálni??


2014. jan. 19. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szeretne ő, persze hogy szeretne csak a gond az hogy nem lett megtanítva idejében sétálni. Próbálkozz hogy ne ugráljon és valami elvonja a figyelmét
2014. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én egy hét éves bulldogot tanítottam meg sétálni...nyakörv kell és fix póráz (nem automata, nem flexi)...türelem, bizalom és következetesség!


szeret sétálni, csak nem lett megtanítva:)

2014. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már labdával is, de út közbe nem játszik vele ott hagyja a földön. Arra is gondoltam már, hogy nem szereti a pórázt azért, mert ha nincs megkötve meg jönne.
2014. jan. 19. 18:29
 4/8 anonim ***** válasza:

laza póráz kell és nyakörv, mondom. labda a sétához marhára nem kell, akkor csak rád figyeljen:)


mikor hoztátok? mennyi ideje próbálkoztok?

2014. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy hónapja próbálkozok kb, fél éve kaptuk a kutyát!:)
2014. jan. 22. 20:39
 6/8 anonim ***** válasza:

nyugi, húzd ki magad, ha csípked ne vedd fel, hanem a testére merőlegesen felfele tartsd a pórázt és menj határozottan, de nyugodtan. ne flexit, ne hámot használj.


ha ideges vagy, vagy nyugtalan, vagy nagyon küszködsz, azt megérzi...tartsd meg magadban az alapvető nyugodtságot és jó kedvet, határozottan menj kihúzott vállakkal...


Cesar Milan-t ajánlom neked, jó az alapgondolata:)


egyh ónap az semmi...nekem fél évembe telt amíg rájöttem, hogy csak nyakörvvel megoldható a dolog, úgy nem húz, nem mászkál el, hanem jön. Amióta nyakörv van, tökéletesen megy, egy hét alatt megtanulta:)

2014. jan. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
neki hámja van, nyakörvet nem mertem venni neki annyira ugrál megfojtaná magát. A pórázba is bele tekeredik út közbe, fél percenként kell megállni, hogy kibogózzam.
2014. jan. 23. 12:02
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk is hám volt, de vettünk neki egy nyakörvet, bőr, vastagabb (tehát nem a dísz, pengevékonyra gondolok, ami bevághat neki,hanem ilyenre: [link]


nekem bulldogom van, nekik elméletileg kötelező a hám a légzésük miatt...de mint kiderült ez őrületesen nagy baromság. hámban nagyon nehéz irányítani, szabályokat állítani...nyakörvvel könnyebb...nem kell nagyon rángatni, csak nagyon picit, finoman irányítani...próbáld ki:)

2014. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!