Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexi-hám kombó vicces?

Flexi-hám kombó vicces?

Figyelt kérdés
Olvastam egyszer itt, hogy írtátok, vicces a kutyákat flexin, hámmal látni. Nem értettem, és őszintén érdekel, hogy miért. A másfél méteres jobb lenne a hámhoz? Ha igen, akkor miért? Nyakörvhöz illik a flexi?
2014. jan. 19. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a flexi alapvetően tud vicces lenni, érdemes csak már pórázfegyelemmel bíró kutyánál használni. A hám és flexi azért vicces, mert a hámmal a legtöbb kutyus húz, hiszen arra lett kitalálva...ha a flexin húz, az pedig veszélyes is lehet, mind a kutyára mind rád.


Tehát előbb tanítsd meg másfél méteresen, nyakörvvel, aztán jöhet a flexi nyakörv, és ha akarsz váltani akkor a flexi hám, bár felesleges.


nekem volt flexi hámon, most flexi nyakörvvel tanítom (de a flexi rögzítve van kb 1 m-nél)...normál laza flexin kevés helyen viszem, mert mindenbe belegabalyodik:S

2014. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez így teljesen érthető :) Köszi :)
2014. jan. 19. 20:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem szerettem volna flexin sétáltatni, egyszerűen csak kíváncsiságból kérdeztem.
2014. jan. 19. 20:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Talán azért is vicces, mert a flexi nem igazán ad több szabadságot( a kutya így se tud rohangálni), így meg értelme nincs nagyon. Ráadásul sokan használják a flexit eleve húzó kutyánál, hátha akkor kevésbé húz, ahelyett, hogy megtanítanák pórázfegyelemre.

Nekünk van flexink, kb kétszer használtam.

2014. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennél csak flexi+fojtó kombó a viccesebb, olyat is láttam már. Az emberi hülyeség határtalan.
2014. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Csak póráz nélkül is fegyelmezett, laza pórázon láb mellett sétálni tudó kutyának ajánlom a hám-flexi kombit, különben veszélyes lehet!

Kutyám nyakörvre akasztott pórázzal láb mellett sétál, se pisi, se kaki, se szaglászás. Ezt már kínosan be is tartja, ha küldöm, akkor is nehezen produkál. Ilyenkor ugye a nyakörv/lánc elcsúszik, a nyaka alján zavarja a karabiner, stb. Ezért legtöbbször városban, kertvárosban rajta a hám, így ha épp pórázon akarom SÉTÁLTATNI, akkor átkapcsolom a pórázt, így már húzhat is kicsit, mehet dolgára.


Flexivel sötétben szoktam a kertvárosban, illetve nappal ha közlekedünk és haladni akarok :D Amíg láb mellett akarom tartani, addig nyakörvre van kapcsolva és fixálva, aztán ha már mehet, akkor átrakom hámra. Szobakutyákat megszégyenítő módon feszíti a 8 métert, végre nem zavarja :D simán lemaradt szaglászni, amíg elmászok a 8 méter végére :)

Annyi a különbség, hogy nem kell rángatni és nem őrjöng más kutyákra :P

Előnye, hogy a test legmagasabb pontján van a póráz, nem tekeri be magát, nem pisili le a pórázt!


Járunk sportkutyás szemináriumokra. Sok helyen olvasom, hogy ők is szidják a flexit...ennek ellenére a legtöbb kutyát flexivel láttam, minimum fojtóra, de sokszor szögesre kapcsolva :O

Ezen meglepődtem...mert az enyhe húzás miatt folyamatosan érezheti a kutya a szögest...Egyébként ezek a kutyák nem is tudnak igazán laza pórázon sétálni...nem várják el tőlük...kutyára kitámadgatnak :( más a cél, más az elvárás!


Tegnap mantrailing szemináriumon voltunk. Mivel BKV-val mentünk, nem tudtam elrakni Argit, így nyakörvre kapcsolt pórázzal követtük a többi kutya munkáját más emberekkel együtt. Argi fel volt spannolva, nem is akartam fegyelembe tartani, ezért a láncba akasztottam és hagytam, hadd húzzon :)


Nálunk sok minden függvénye, hogy éppen mivel-hogyan sétáltatok

2014. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nahát Szilvi! Nagyon köszönöm ezt a hosszú hozzászólást, érdekes volt, tényleg! :)
2014. jan. 20. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!