Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A helyemben fajtatisztát vagy...

A helyemben fajtatisztát vagy menhelyit vennétek?

Figyelt kérdés

Már egészen kicsi korom óta vonz a kiállítások világa, és éppen ezért terveztem magam mellé egy fajtatiszta ebet. Viszont most nem tudom, hogy lenne e pl. Pénzem kiállításra vinni, hogy kihasználjam az esetleges adottságait. Vagy időm...

És igen, készen állok egy kutyàra, mielőtt beszólnátok. Csak ha ez lenne, kagamat ismerve hatalmas önmarcangolásba kezdenék, ezért és ez itt a kérdés. Normális válaszokat várok.


2014. jan. 20. 04:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Fajtatiszta. Az az igazság, hogy lehet itt álszentkedni, hogy ugyis a belső számít meg hasonlók, de ez nem igaz, az ember igenis felszínes valamiyen szinten, és jobban örül szeret egy olyan kutyát, amire mindíg is vágyott. Márpedig nem egy-két hónapra választasz állatot, hanem 10 évre, ezért az a logikus, hogy olyan kutyád lesz, mit tényleg akarsz is.
2014. jan. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Azért én körülnéznék először menhelyen. A kutya idomul hozzád és pont olyan lesz amilyent szerettél volna :-)

A mi kutyáink menhelyről valók, fiatalon hoztuk el őket, és imádni valók. De szerintem mindenki mást fog írni, kinek mi a tapasztalata.

2014. jan. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Miért ne lehetne mindkettő? Nekünk van egy fajtatiszta (mondjuk csak hobby, nem kiállítási) és tavasztól ideiglenes befogadók leszünk, aztán ha valakit nagyon megszeretnénk, úgysem engedjük tovább :)
2014. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

"Viszont most nem tudom, hogy lenne e pl. Pénzem kiállításra vinni"

Hát tudd meg. Számold ki, kalkulálj, gondolkodj, mert nem tudomra nem lehet építeni. Ez matematika, nem bonyolult dolog. Ha arra jutsz, hogy nincs, belátható időn belül nem is lesz, és tulajdonképpen annyira nem is fontos, akkor menhelyi, maximum később veszel mellé egy TK-s kutyát is, ha olyan lesz a helyzet. Ha viszont meghülyülsz azért, hogy kiállításokra menj, még ha csak néhányra is, és ki is tudod gazdálkodni, akkor vegyél inkább rögtön TK-s kutyát, mert csak szívatod magad azzal, ha nem így teszel.

2014. jan. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Én nem hiszem, hogy álszenteskedés menhelyről kutyát hozni. Egyérszt mert a belső igenis fontosabb, mint a külső, másrészt vannak gyönyörű keverék kutyák, nem kevés, nem beszélve a fajtajellegűekről.


Ha nincs elképzelésed a fajtára vonatkozóan, akkor először azt kell átgondolnod, hogy melyek azok a fajták, amiknek az igényeit ki tudod elégíteni és neked is megfelelnek. Ha ez megvan, én a helyedben elmennék egy pár tenyésztőhöz beszélgetni, többek között a kiállításokról is, hogy tudd, mire számíts. Ha nincs álomfajtád, vagy a gatyád is rámenne a kiállításokra és nem vagy benne biztos, hogy bírnád, én azt javasolnám, hogy menhelyről fogadj örökbe.

2014. jan. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
érdekes világ a kiállitási:) Csak akkor vágj bele, ha birod idegekkel, mert sokszor csalódás a vége. Olyan kutyát válassz, ami a szivedhez közel áll, ami szimpatikus. Hány éves vagy? ha fiatal, akkor érdemes lenne megpróbálkpznod a junior handlerkedéssel. Ahhoz nem kell saját kutya, ha ügyes vagy, szivesen fogják neked odaadni a kiállitásozók. Otthonra meg választasz olyat, amilyet szeretnél:)
2014. jan. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

nálunk anno nagy reményekkel indult a család, hogy majd kiállításozunk, satöbbisatöbbi...vettünk egy törzskönyves, csodaszép tervueren szukát, mestertenyészetből...ivartalaníttattuk és otthoni kedvenc lett belőle, mert rájöttünk, hogy semmi de semmi értelme villogtatni...a lényeg, hogy mi szeretjük és minket szeressen...csodálatos kutya, most 14 éves. És mellette van egy befogadott 7 éves fajtajellegű kutyánk, akit egy cseppel sem szeretünk kevésbé...


Gondold át, amit az utolsó mondott junior handlerkedéssel az nem rossz dolog:)


Én elmennék egy menhelyre, szétnéznék, az egésznek van egy lelkivilága, ha ott leszel és látod megérted. Képen egy dolog, de a menhely, sőőőt a sintértelep egy teljesen más dolog.


Milyen fajtában gondolkodsz?

2014. jan. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
21%
Szerintem inkább fajtiszta,mert a menhelyit nem ismerheted eléggé,így nagyobb az esélye annak , hogy nem fosz vele jól kijonni
2014. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

az utolsó nem igaz...fajtatisztánál vannak fajtajellegzetességek, de semmi nem garantálja, hogy olyan is. Keveréknél bármi lehet...alapvetően az, hogy egy kutya passzol-e a gazdájával a közös energiaszinttől függ, hogy ugyanolyan energiájúak-e. Tehát egy sportos embernek nem jó választás egy basset houd-angol bulldog keverék, egy lustinak pedig egy amstaff-boxer például.


Itt a kérdés az, hogy akar-e kiállításozni a kutyájával...ha akar akkor fajtatiszta, törzskönyves kutya kell, ha nem, akkor ő dönt:)

2014. jan. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az az álmod, hogy kiállításokra járj, akkor gondold jól át, van-e rá pénzed, időd, járj el kiállításokra, ismerkedj vele, és ha minden adott, akkor a tk-s kutyát válaszd, később tudsz majd mellé befogadni, ha szeretnél. Ha nincs időd, pénzed kiállításra, akkor menhelyi és ha később adottak lesznek a körülmények veszel egy tk-s kutyát.

Első válaszolóval én nem értek egyet. Nekem 2 kutyám olyan, mint amire vágytam, a harmadik egy keverék, nem akartam már kutyát, de nagyon megsajnáltam, elhoztam és épp azért, mert nem akartam, meg pörgősebb is, szidtam jó ideig magam, hogy minek kellett elhozni. Sokáig azt mondtam, hogy nekem nincs kedvencem, mindegyiket ugyan úgy szeretem, de ez nem igaz, a keveréket szeretem meg a legjobban. Természetesen különbséget nem teszek a kutyák között.

2014. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!