Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetesen vett kiskutya...

Kondás Iván kérdése:

8 hetesen vett kiskutya mellett mennyi időt kell tölteni napi szinten? Ha iskolába vagyok 6-8 órát akkor az nagyon sok? Valamelyik napon kevesebb órám van.

Figyelt kérdés

2014. jan. 22. 12:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%
Little Red én mindhárom kutyámat kibsztam a kertbe. Érdekes mód mégsem én vagyok az akinek aztán Cerberoshoz, Népligethez, Milanhoz, Fennelhez meg isten tudja kihez kellett kapkodni meg hetente kiírni ide egy kérdést, hogy mit csináljak velük mert nem tiszelnek. Valószínűleg ez a kerítés érdeme. :)) A vizsgáik, versenyeik és az életben való helytállásuk szintén. Pedig nem is egy új darab. :D Örülök, hogy vannak milliárdos emberek aki 0-24-ben a kutyájuk s*ggében tudnak lenni. Sajnos a legtöbbünk nem ilyen, azokról a perverzekről már nem is beszélve, akiknek a kutyán kívül másra is van igénye. :)
2014. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez a megoldás sokat segít a szobatisztaság elérésében.. és a rágás ellen is elég hatékony :)

2014. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%

A 7-es válaszolónál a pont.


Little Red már megint el vagy borulva...a te olvasatod szerint vagy dekkoljon otthon valaki egy kiskutyával minimum egy hétig - persze ez idő alatt sem igazán lesz szobatiszta - vagy felejtse el a kutyázást. Ez olyannyira életszerű, nemdebár?


Nem mindenki munkanélküli, nyugdíjas, vagy otthon dolgozó.


A mi kutyánk sem lett szobatiszta, csak 8 hónapos korában, addig többet ölelgettem a felmosónyelet mint a férjem, de mégsem lett sem antiszociális, sem egyéb módon elmaradott..

2014. jan. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%
#13 és akkor szerinted ez a követendő? Akkor tegyük mérlegre. Én otthon maradtam vele 2 hetet (sem nyugdíjas, sem otthonról dolgozó, sem kismama nem vagyok a nagy trükk: szabadság) Egy nyár alatt ne mondjátok már, hogy senki nem engedheti meg, hogy kivegyen 2 teljes hetet, mert ennyire simán elmegy mindenki nyaralgatni. Én ezt az időt arra áldoztam, hogy a kicsivel voltam, cserébe 3-4 hónaposan már simán szobatiszta volt. És ezt úgy értem, hogy baleset sem volt. De akinek van kedve az nyugodtan sikálja a trágyát 8 hónapig, egy évig amíg jól esik. Nekem ennyit megért. Ráadásul a kérdező iskolába jár, tehát ott a tavaszi szünet, nyári szünet mittoménmilyen szünet, neki még egyszerűbb dolga is van.
2014. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#13-as!


Nem arról van szó, hogy 0-24-ig a kutya mellett kell lenni. De valljuk be, sokkal könnyebb ha minél hamarabb szoba tiszta lesz a kutya. Mi is akkorra terveztük a kutyát, amikor valaki mindig itthon tudott lenni vele. Én főiskolára jártam, mellette dolgoztam. Párom is dolgozott. De mivel én voltam a rugalmasabb, így amikor ő dolgozott, én itthon voltam, amikor ő volt itthon én dolgoztam (meg persze suliztam). Így sokkal hamarabb szoba tiszta lett, és nem kellett 1 éves koráig a felmosóval aludnom.

Olyan 4-5 hónapos korára már szinte szoba tiszta lett.

Tulajdonképpen sokkal jobban megérte így, mintha kölyökként fél napokat egyedül lett volna, és még egy éves kora körül éppen hogy csak lett volna fogalma mi is az a szobatisztaság. Ráadásul nyilván higiénikusabb is, hogy azonnal fel lett takarítva, és nem állt fél napig a húgy meg a sz@r szag a lakásban. Pláne ha váratlan vendég jött... De ezt már embere válogatja, mennyire tolerálja.


A Kérdezőnek van lehetősége arra, hogy nyári szünetben vegyen kiskutyát. Amikor is 3 hónapon keresztül otthon tud vele lenne. Akkor már az a pár hónap csak nem számít. Ráadásul ha nem lakásban lesz a kutya, akkor sem akkora eget rengető dolog, ha csak kinti kutya lesz, és nem viszi be a lakásba, mert nem mindegy hogy éjszaka 20-25 fok van, vagy mínusz 10.

2014. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

T.14-es!


Azért vissza az agarakkal, nem passzió kutyagumit vakarni, talán elhiszed.

A szabadság terjedelme pedig nem minden munkahelyen őnállóan tágítható.

Te szerencsés vagy, vagyis nem átlagos és bizony legyél szíves visszavenni, mert nem tisztességes dolog leszólni úgy valamikenk a példáját, hogy nem ismered az illető körülményeit és csakis a Te nézőpontodat tartod etalonnak!

2014. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, csak nyári szünetem lesz de az is elég sűrű. Amúgy Budapest és lakás. Eddig úgy gondoltam, hogy nem csak csak munkanélküli nyugdíjasok tartanak kutyát. Amúgy köszönöm a véleményeteket meg a tapasztalataitokat.
2014. jan. 23. 20:15
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem csak.. Ez így van nekem van 25évesen 3. Ha barátnőm nem lenne kutyás és egyedül kéne csinálni mindent akkor nagy bajba lennék néha. A kutyázás teljes embert kíván napi 2óra séta és 1óra foglalkozás a kutyával minimum (persze kutyafüggő valamelyiknél több) És itt nincs szabadság, nem lehetsz beteg (persze lehetsz de a kutyával akkor is kell foglalkozni) Nekem a heti többszöri ivások a kutya miatt redukálódtak heti-két heti 1-re.

Nem sajnálom sőt, de nem árt tisztába lenni ezekkel.

2014. jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!