Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Családiba költözünk és szeretn...

Amasik kérdése:

Családiba költözünk és szeretnék egy nagytestű kutyát . A samoyed, a border collie és a husky közül nem tudok választani. Szerintetek Melyik legyen?

Figyelt kérdés
Utánna néztem már mindennek, kérdezősködtem . Sokat törődnék vele stb. csak nem tudom melyik legyen . Tudom hogy mind külön-külön egyéniség . De ezek közül szeretnék választani . Kérlek a kérdésemre válaszoljatok !
2014. jan. 22. 21:12
1 2 3
 11/24 sippara ***** válasza:
95%

Annyi alapján, amit leírtál, egyik sem. A bcnek folyamatos pörgés, munka, sport kell (ami nem lesz meg, ha te magadtól nem sportolsz), a huskyval is bőves-bőven kell menni, határozott nevelést igényel, úgy istenigazából egyik sem a "reggel meg délután meg stb lenne időm foglalkozni vele" gazdi-típusnak, inkább az "úristen, évek óta vágyom egy ilyen kutyára, hétfőn-szerdán-pénteken agilityzünk, minden hétvégén reggeltől estig túrázunk, a köztes időben meg trükközünk, a háztartást csak megoldja valaki helyettem" típusúaknak való.

De annak, hogy mennyit fogsz foglalkozni egy új kutyával, kiváló fokmérője az is, mennyit foglalkozol most a pincsivel.

2014. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy bordert szerintem.nem elégítene ki annyi, hogy kicsit kirándulgattok, kicsit kocogtok. Persze egy ilyen "nagyon show" vonalút igen, de az (már bocsánat) de szerintem nem igazi bc. A szamit tudom ajánlani, nekünk is volt. Amúgy ezek közül egyik sem nagytestű, főleg a bc nem.
2014. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Értem . Köszönöma válaszokat :)
2014. jan. 22. 22:14
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik is,azt nézd meg,jó helyről,kennelből meg tudod e venni.Mert nagyon mást kapsz ha nem.
2014. jan. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Bc-t és husky-t biztos ne vegyél ilyen hozzáállással, csak megkeserülnéd.
2014. jan. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%

esetleg egy gyönyörű belgajuhász?tervuerenre gondoltam:)


egyébként ha nagytestűt szeretnél és annyi a kitétel, hogy okos legyen, lehessen vele mozogni, akkor ez a legtöbb nagytestű/közepes testű kutyusra igaz....én azt mondanám, hogy első körben nézd meg a menhelyeken, érdeklődj az ott dolgozóktól, lehet ott van olyan kutyus aki tökéletesen megfelelne az igényeidnek (kölykök is vannak természetesen)...


pl ilyesmikre gondoltam, róluk el tudom képzelni amiket mondtál:


1. [link]


2. [link]


3. [link]


4. [link]


5. [link]


az utolsó egyenesen meseszép:)

2014. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez remek ötlet tényleg, végülis a belga csak majdnem olyan hiperaktív, mint a border... -.-'
2014. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

a mi belgánk nem volt olyan hiperaktív soha életében, remek családi kutya volt, ivartalanított szuka, mentünk vele sétálni, kirándulni, szerintem az egyik legtökéletesebb kutya családba:)


de nálunk azért 3 gyerek van, aki folyamatosan nyúzta, plusz az apám egy igazi falkavezérkarakter:)

2014. jan. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
48%

Én a samoyedet ajánlanám, de csakis jó helyről, nem hirdetési oldalakról!!! És még a kennelek között is válogatni kell, ha tényleg egészséges szamit akarsz.

Családbarát, szeret sportolni, mozogni, de mégsem az a mániás. A szőrével elég hetente egyszer egy fél órát foglalkozni (átfésülni), csak a fürdetés-szárítás tart hosszabb ideig.

2014. jan. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ezek közül leginkább a szami, de még az sem.


Egyik sem.

2014. jan. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!