Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves kutyát hozzá lehet...

Egy éves kutyát hozzá lehet szoktatni a kenelhez?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves német juhászkutyám és az lenne a problémám, hogy a saját hibámból sosem volt kenelhez szoktatva. Mindig szabadon volt. De mivel már nagyon nagy és játékos kutya is, így mikor idegen jön hozzánk sokszor félnek bejönni. Csináltam ezért neki egy kenelt, hogy mikor jön valaki, aki tart tőle, akkor addig becsukhassam, de nem nagyon tudja elviselni és szabályosan kirágja a kerítést, hogy kijöhessen. Egy beton kockát vaskapuval meg csak nem építhetek neki. Valahogy fokozatosan hozzá lehet szoktatni?
2014. jan. 24. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha már rájött, hogy ki tud szabadulni, csak olyan kennelbe fogod tudni beszoktatni, amiből se kirágni, se kiásni nem tudja magát.


Én egyébként nem kennelt építenék, hanem megnevelném a kutyát. A minimum, hogy nem ugrál fel, el lehet küldeni, kontrollálni lehet, így ha félnek is bejönni, majd meglátják, hogy semmi okuk nincs rá. A kennel csak elkendőzi a problémát, ha nem súlyosbítja.

2014. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem írtam olyat, hogy felugrál, vagy rosszul viselkedik. Azzal nincs gond. De a legtöbb embernek hiába mondom, hogy nem kell tőle félni, mert nincs okuk rá, nekik egy 70 kilós véreb marad.
2014. jan. 25. 07:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, miattuk nem zárnám be a kutyát. Vegyék tudomásul, hogy kutyád van és hogy semmi bajuk nem esik. Inkább legyél rá büszke, hogy jól nevelt. Csak úgy lehet rendet tenni a fejekben, ha jó példát mutatunk.


(A kennelhez szoktatáshoz még annyit, hogy nehogy megkösd, mondván, úgy nem tud kijönni. Nem egy kutya akasztotta már fel magát ilyen módon.)

2014. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ehhez minek kennel?

Ha idegen jött, fogtam a pórázt és nyakörvet és a látszatért rátettem a kutyára (anélkül is azt csinálta amit mondtam).

2014. febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!