Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tippeket, hogy hogyan...

Adnátok tippeket, hogy hogyan lehetne felnőtt kutyát pórázra szoktatni?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon hiperkatív, egyébként okos kutya és gyorsan tanul, de a pórázra szoktatás az valahogy nem ment vele:/ De most elhatároztam, hogy szeretném megpróbálni, talán sok türelemmel sikerül :) van itt olyan, aki már tanított felnőtt, nagyon szeleburdi kutyát pórázon sétálásra? :)

2013. dec. 18. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy kövessen szépen láb mellett? Vagy mi a probléma?
2013. dec. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon húz, és nem figyel rám, minden elvonja a figyelmét. Ha megállok, hogy addig nem megyünk tovább, amíg abba nem hagyja, akkor addig húzza a pórázt, míg olyan köhögő rohamot nem kap, hogy szinte megfullad.
2013. dec. 18. 18:07
 3/12 A kérdező kommentje:
Illetve akkor sem hagyja abba. Ez a probléma.
2013. dec. 18. 18:07
 4/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Tedd rá a pórázt, nem baj ha ficánkol rajta előbb utóbb úgyis elfárad és rájön, hogy nincs értelme a küzdelemnek. Utána csatold le róla. Hagyd egy néhány órát nyugalomban. Aztán megint tedd rá. Ha már nem küzd ellene akkor indulj el vele egy kicsit pórázon és dicsérgesd, hogy okos kiskutya és adhatsz neki jutalomként valamit. Kaját vagy bármit amit gondolsz és ő szeret.
2013. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Előbb leírtam minthogy a te válaszod lejött volna. Szóval tűri a pórázt csak éppen húz.
2013. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezt háromféle módszerrel lehet megtanitani:

1.mindig megállsz,ha húz(ez nálatok nem jött be)

2.mindig megfordulsz ha húz(ez elég hatásos ha jól és kitartótan csinálod)

3.jutival vezeted -kezdetben kisebb,később hosszeb távon(ez nem annyira elterjedt)

2013. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Próbáld meg hámmal és ne nyakörvvel.
2013. dec. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Zsuzsabazsa: hámmal egy húzós kutyát???


Én is a fordulgatást, de főleg a jutalomfalatos megvezetést javasolnám. De szerintem több hét/hónap munkája lesz, attól függően, hogy mennyit tudsz vele gyakorolni és mennyire vagy eltökélt :)

2013. dec. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem jó a hám. Korábban azzal mentünk, de még jobban húz. Csak azért tettem rá, mert sajnáltam a légcsövét:)
2013. dec. 18. 18:29
 10/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Persze, hogy azt írtam. Ha mást írnék akkor meg az volna a gond. Azt írnák, vissza, hogy szegény kutya megfullad a nyakörvben meg stb.. Ezzel rövidre zártam.
2013. dec. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!