Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet panelházban németjuhászt...

Lehet panelházban németjuhászt tartani?

Figyelt kérdés
2008. júl. 17. 23:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Lehet.Ha akarsz tarthatsz.A nagykutyákat is ugyanugy meg lehet tanítani szobatisztaságra.De javaslon lány legyen.A fiú németjuhász kutyák szeretik felverni a szomszédágot éjszaka. :)

Ha nagyon hiperaktív és mozgékony lesz a utya akkor hosszú sétákkal le lehet fárasztani hogy utána ne rohangálja le a lakást.

2008. júl. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Inkább ne. Most nem arról van szó, hogy lehet e szobatiszta vagy nem. Ez egy nagy testű kutya, képzeld el hogy érezné magát, egy szűk kis helyen. Ilyen kutya kertes házba való.
2008. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is inkább kertes házba való. Ilyen kutyának nagy a mozgásigénye, hiába sátéltatot. Elész nap szaladgál, játszik és nem biztos, hogy tolerálnád, ha az egész lakás felforgatná.
2008. júl. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Nyugodtan tarthatsz németjuhász kutyát.Az egyik ismerősöm panelházban lakik és két németjuhásza van.Nyugodtan tarthatsz csak gyakrabban kell levinned és hosszabb sétákra.
2008. júl. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Én sosem értettem minek panelba kutya? Aki szereti az állatokat az tudja azt is hogy nem oda való. Egy kisebb még elmegy, bár annak sem jó.
2008. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Tartani lehet, de nem ajánlom. Márcsak a kutya érdekében is. Főleg egy ilyen kutyának, hiába viszed le sétálni, nagyon nem jó a 4fal között... Másrészt igencsak szörzenek. Ha mindenféleképpen kutyust szeretnél akkor valami kisebbet, de szerintem még úgy is kínzás nekik... A cica jobban elviselné a panelt.
2008. júl. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Lehet tartani, törvény ne m tiltja, csak sok gondoskodást igényel..Fölöttünk a 3.-on van egy nagyon okos..a mecseki mentőkkel dolgozik a kutya,iskolába is jár, tehátmozgalmas az élete, de ha nem tudod elég ideig sétáltatni,és sokat lenne egyedül , inkább ne, mert akutya utál magányban élni!

Ezt kell átgondolnod,hogy mennyi időd lenne rá...es persze 15-18 év múlva is, mert addig élnek legalább.

2008. júl. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Igen.Lehet tartani.Ha ugy gondolod hogy tudsz vele foglalkozni meg gyakrabban elviszed sétálni akkor nyugodtan tarthatsz.
2008. júl. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
nálunk van 1 husky a bérházban,de sztem nem jó ötlet...nekem beagle-border collie keverékem van,nem tudom mekkora lesz...
2008. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Lehet. Csak nem ajánlatos.

A németjuhász kutyának nagyon nagy a mozgás igénye. (Napi több kilométer) Kertes házban ennek a felét lefutja és hogyha kétszer-háromszor sétáltatják akkor levezeti a maradék energiáját. Panelben nem érzi jól magát, ebből a fajtából nagyon nehéz "szobakutyát" nevelni sőt, szinte lehetetlen. Mindene a mozgás, szabadság, friss levegő. Válassz inkább egy kevesebb mozgást igénylő, szobakutyának való ebet, mint pl. a yorkshire terrier. Persze ez csak az én véleményem.

2008. júl. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!