Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom leszoktatni a...

Hogyan tudom leszoktatni a kutyámat az utcai "mindenféle" evésről?

Figyelt kérdés
Olvastam több kutyakönyvet is, de pl Jan Farell erről nem ír.
2009. dec. 4. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg arra nevelni h csak azt és akkor ehet amikor te mondod.. pl mielőtt enni adsz neki ültesd le és mondd neki marad stb. aztán mondd neki egyél vagy ehetsz ahogy neked jó.. és így egy idő után hozzá szokik. Ha pedig kint összeszed mindent erélyesen szólj rá és húzd el onnan a pórázzal! Kölyök kutyus? Milyen fajta?
2009. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem Jan Fennell megtanította, ha én vagyok a falkavezér, akkor a kutyának eszébe sem jut "vadászni", vagy eleség után kutatni, ami ebben az esetben az utcai dolgok fölevését is jelenti. Mert a kutya tudja, hogy a vezér rendelkezik az étel felett. Mióta Jan Fennell szerint dolgozom, azóta a kutyám nem eszik föl semmit! Legalábbis nagyon ritkán próbálja be, de akkor elég rászólnom.

Amúgy ha látod, hogy próbálkozik, akkor szólj rá egy határozott nemmel. Én még azt is csináltam, ha már a szájában volt valami, akkor odamentem, kiszedtem a szájából és leszidtam, de nem ütöttem meg vagy ilyesmi.

Ha csak a közelébe megy, szólj rá. Vagy hívd magadhoz és adj jutalomfalatot, valami igazán ízleteset, hogy megmutasd neki, Te jobb alternatívát mutatsz neki. De csak akkor adj neki, ha az általa kiszemelt dolog helyett inkább hozzád megy!

2009. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Goldi
2009. dec. 4. 12:35
 4/7 A kérdező kommentje:
5 hónapos és 1 hetes
2009. dec. 4. 12:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Kölykökre egyébként is jellemző. Még most alapozd meg a rangsort, mert egy kölyökkel ez sokkal egyszerűbb. Ezen kívül az imént említett módszert tudnám ajánlani. Ez nem fajtajellemző, az én kutyám is csinálta, 1 hónap alatt szépen leszokott róla. Legyél következes!
2009. dec. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

na elmondom, nekem mi vált be az argentin dogomnál.

mielőtt sétáltok, lemész, és csilivel teleszórt húst lerakosgatsz.

amikor lementek a kutyád, megeszi, hasmenése lesz, vakarni fogja az orrát, de többet nem fog semmitse fölenni :)

kicsit brutál, de beválik.

2009. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én mudim 2,5 éves, én vagyok a falkavezér, mégis eszik, nem tudtam eddig leszoktatni róla, most azt fogom megpróbálni, amit az előző válaszoló írt. Tudja, hogy nem szabad és ha figyelek rá és elég közel van hozzám, nem eszik a földről, de ha egy pillanatra nem figyelek, kész a baj. Legutóbb szalmonellás lett attól, amit megevett.
2009. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!