Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyírjam meg tavasszal...

Hogyan nyírjam meg tavasszal a pulim? Esetleg valami link, leírás vagy bármilyen jó tanács? Azt tudom, hogy a szeme előtti szőrt nem szabad.

Figyelt kérdés
Faluban lakunk, a kutyakozmetikus nem jön ki, utaztatni nem tudom, mert nem bírja a kocsival utazást (összekakilta az autót akkor is, mikor hozzánk került), így csak az maradt, hogy én nyírom meg. Nagyszüleimtől örökölt a kutyus, kb 2 éve volt utoljára nyírva, már jó hosszú a szőre...
2014. jan. 25. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szeme előtti szőrt is le szabad nyírni, csak ha eddig nem volt, akkor először kicsit fura lesz neki, de majd megszokja. Igazából én úgy szoktam, hogy csak simán rövidre vágom a szőrét, nem szoktam nagy feneket keríteni neki.
2014. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én azt hallottam, hogy akkor megvakul. Ez akkor nem igaz?


Szegénynek már ilyen összetapadt, rasztás lett a szőre...

2014. jan. 25. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Nem, nem igaz, hogy megvakul, csupán mivel nincs hozzászokva a nyíráshoz, így először szokatlan lesz neki a fény, a nap, mert azért úgy jóval több fényt fog kapni a szeme :) Ha már rendszeresen fogod nyírni, akkor megszokja a szeme is.

2014. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha filces, akkor teljesen rövidre le kell hogy nyírd mindenhol, a szeme előtt is. Lehet, hogy beleelik pár órába, de ha egyenletes lesz nem lesz olyan gáz. Aztán ha nő, lehet rajta alakítani, széthúzkodni ami összetapadt. Olyan 5-10 centis göndör szőrrel nagyon pofásan tudnak kinézni.
2014. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!