Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak velük? Mit...

Mit csináljak velük? Mit adjak nekik enni? Engedjem a cicához őket?

Figyelt kérdés

Elmentem futni és találtam 4 kiskutyát,egy dobozban.Elhoztam őket,de még nagyon picik,3-4 hetesek.

Milyen kutyakaját vegyek,amit meg is ehetnek?

Van egy ragdoll cicám,engedjem,hogy megnézze őket,vagy lehet tőle valami bajuk?



2013. nov. 13. 07:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Na basszus, egy újabb aljas szutyok a nem kívánt szaporulatot így intézte el.. de Tőled nagyon rendi, hogy összeszedted őket. :)

De nagy fába vágtad a fejszédet, remélem otthonról végezhető munkád van, vagy most éppen szabin vagy még vagy egy hónapig. :D

Na, a lényeg: cicához ne engedd, aztán minél előbb meg kellene látogatni egy állatorvost aki szépen sorjában tüzetesen megvizsgálja őket. Az ilyen kidobott kis szerencsétlen árvák általában bolhásak, rühesek, férgesek, vagy akármi, de legalább egy szem-, vagy fülgyulladás megvan. Az oltási programot is el lehet kezdeni, ha az állatorvos azt mondja.

Ha valóban 3-4 hetesek ahogy Te tippeltél akkor még bőven az anyakutya mellett volna a helyük, hogy szopizzanak, de ha nincs anyatej akkor a kecsketej a legjobb pótló.

Esetleg ha egy másik szoptató anyakutya elfogadná őket... persze, tudom. Fontos lenne, hogy olyan átlag 3-4 óránként kínálj nekik kecsketejet, és mivel lefetyelni még nem igen tudnak marad a cumisüveg.

Darabos kaját még ne tegyél eléjük, viszont újságpapírozd le a környéküket és csinálj egy jó kis meleg fészket rosszabb törülközőkből, plédből amit nem sajnálsz majd kidobni, ha tiszta kutyapisi, kutyakaki lesz.

Nehéz dolog lesz, és nem kevés pénz, ezt tudnod kell, szóval ha mégis úgy döntesz, hogy ezt nem tudod vállalni akkor vidd el egy menhelyre vagy hívd fel amelyik a közeledben van. Ami Tőled tellett Te azt már megtetted azzal, hogy nem hagytad ott őket. :)

2013. nov. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Akiteki ***** válasza:
100%

Ha az állatorvos is megállapítja, hogy 3-4 hetesek (Szemük nyitva van már? Fogaikból mennyi van kinn?) akkor már ehetnek tápot is. Valami jó minőségű prémium kölyöktápot vegyél, egy maréknyit a tálba és öntsd le forró vízzel. Mire kihűl kézmelegre, a táp is szétázik, villával összenyomkodod. Először belefekszenek és egymásról nyalogatják le, utána rájönnek, hogy kell enni. A tejet is ki tudják lefetyelni tálból, 3-4 hetesen nem kell már cumiztatni. De tényleg 24 órás felügyeletet igényelnek.

A cicát még ne engedd oda, amíg az állatorvos nem látta őket, nehogy elkapjon tőlük valamit.

2013. nov. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!