Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől halhatott meg a kiskutyá...

Mitől halhatott meg a kiskutyánk 10 hetesen?

Figyelt kérdés
7 hetesen hoztunk el egy kis Beagle-t, addig nem kapott semmilyen oltást/féregtelenítést. Elvittük állatorvoshoz, aki azt mondta, hogy elszakítás és új helyre költözés után 1 hétig nem szabad oltani, de azért féregtelenítőt adott neki. Néhány nap múlva elkezdett folyósat és véreset kakilni. Elmentünk az állatorvoshoz, aki megvizsgálta és azt mondta, hogy a kutyakajától lehet, mert a kutya egészséges. Ekkor megkapta az első oltást is (parvo), ez 8 hetesen volt, valamint ismét kapott féregtelenítést. Áttértünk Darlingról Royal Caninra, amitől a széklete rendbe jött, szilárd lett, nem volt véres és a színe is sötétbarna lett (előtte inkább sárga volt). Két hét múlva 10 hetesen kapta meg a második oltást, ami valami kombinált oltás volt (meg ismét féregtelenítést). Oltás után a kutyus nem volt túl élénk, de gondoltuk ez normális ilyenkor, elég sokat aludt aznap. Estére kicsit felélénkült, de kevesebbet és lassabban evetet, mint korábban. Este lefeküdt majd másnap reggelre holtan találtuk és három helyre hányt is. A hányásokban csak kutyakaját láttunk, nem volt véres vagy gennyes vagy ilyesmi. Nyüszíteni nem nyüszített (vagy nem hangosan), mert arra felébredtünk volna. Utcára nem vittük sétálni, mert azt mondta az orvos, hogy még nem lehet, de az udvarra időnként kiengedtük. Az oltás napján is volt az udvaron és elég sokat rágcsált faágakat, meg utólag úgy láttuk, hogy talán virágokat is megkóstolt. Lehet, hogy mérgezést kapott valamilyen növénytől? Vagy inkább valami betegsége lehetett? Mire figyeljünk, ha legközelebb kutyánk lesz? (Egyelőre nem akarunk újat, de valamikor majd biztos újra úgy fogjuk érezni, hogy kell egy kutya.) Előtte egy keverék kutyánk volt, de pár hónapja meghalt szegény, mert már öreg volt. Soha nem volt semmi baja.

2014. jan. 25. 12:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%
Örülök, ha egészséges, de attól még, hogy a pillanatnyi állapot szerint nincs baja még lehetnek rejtett és örökletes betegségei, amik ezeknél a kutyáknál gyakrabban előjönnek.
2014. jan. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
beagle fajtnál meg pl szokott fajtamentőknél laborkutya lenni.. talán még youtuben fent is van a video a labor beagle találkozása először a fűvel...
2014. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól az állatorvostól elvenném a diplomáját, aki véres hasmenéses kiskutyára ráolt parvo oltással... A továbbiakban kerüljétek el messzire. Pontosan milyen vizsgálatokat végzett a kiskutyán, hogy megállapította a kutyakajától volt a véres hasmenés?

Én elküldtem volna boncolásra, hogy kiderüljön mi volt a baj, mert így csak tippelgetni tudunk. Ha tényleg parvo volt, akkor nem javaslom, hogy oltatlan kölyköt vigyetek haza megint, mert a vírus igen hosszú ideig fertőzőképes állapotban fenn tud maradni a kertben. Szerintem hozzatok ki a menhelyről egy már oltott kutyát, de semmiképp ne vegyetek megint oltások nélkül, szaporítótól kutyát, mert ez lesz a vége megint.

2014. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

tuti parvós volt a kiskutya!!


6 hetesen már meg kellett volna kapnia az első oltását, 8 hetesen a 2.oltásást!!


Ez egy jó lecke volt nektek,hogy szaporítótól nem hozzunk kutyát!!! Ugyan is 8 hetesen chippel 2 oltással,szerződéssel hozzunk el kutyát tenyésztőtől csak!!!!


Sajnálom ami a kutyussal történt :(

2014. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
TAPASZTALATBÓL mondom !.Nem kell itt tenyésztőtől venni rohadt drágán , mert hidd el ők is átverhetnek ( 80 E forintért vett az ismerősöm meghalt a kutya 2 hét múlva nem tudom pontosan mibe de már betegen adták el ).Én azt mondom nem lehet biztosra menni , bárki eladhat beteg kiskutyát, a barátnőmék azt csinálták, hogy az állatorvosnál beszéltek meg találkát az eladóval ( a kiválasztott kutyust vitte el.Ott bementek az állatorvoshoz aki megnézte , persze az eladó is ott volt..Semmi baja nem volt a kutyusnak azóta is meg van.Én internetről vettem a kutyámat semmi baja nincsen ,egészséges nagyon erős kutya.A másikról sajnos kiderült, hogy a bal fülében a dobhártya nem nőt be , de ma már semmi baja.( 1 éves).Nem lehet tudni, hogy melyik kutya beteg és melyik nem ( persze belsőleg értem) sajnos ez így alakult...Az én kutyám 3 éve rákba halt meg 2x volt orvosnál amikor már eléggé rosszul nézett ki ( persze a kötelezőkön kívül ) egyik se tudta megmondani mi baja, fájdalom csillapítók nélkül távozott el közülünk , hihetetlen erős kutya volt, nem találkoztam még hozzá hasonlóval..
2014. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy halála után derült ki hogy rákos volt, és a lába is le volt bénulva..Amikor az oltásokért vittük mindig átnézte az orvos , de semmit nem talált soha , amikor az első jelek jelentkeztek akkor vittük el orvoshoz ( hasmenés,szorulás felváltva ) ott beöntést kapott és sokáig nem volt semmi baja aztán megint jelentkeztek és megint elvittük , ismét beöntés.Rá 2 hétre halt meg .Sokkal idősebb volt mint tudtuk szív betegség, lebénulás,tele rosszindulatú rákkal.
2014. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó...mivel az orvosnak nincs röntgen szeme,és röntgen felvételt nem készítettek pl. ezért nem is tudhatta,hogy daganatos.


Egyébként egy 80 ezres kutya nem számít drágának és a tenyésztő nem ad el beteg kutyát.Nem attól tenyésztő valaki,hogy drágábban adja a kutyát,meg papírral,hanem attól,hogy MINŐSÉGI kutyát ad el,és GARANCIÁT vállal a kutya egészségére.


Tenyésztő az,akinél nem pusztul el 2 hét múlva ismeretlen betegségben a kutya.Illetve,ha valami csoda folytán mégis ilyen történne,akkor ő A) vagy ad egy másik kutyát,ingyen B)visszaadja a teljes vételárat,esetleg az orvosi költséget is kifizeti.

De egy normális tenyésztőnél kb. 1000 esetből 2x fordul elő ilyen.


A kérdező sem tenyésztőtől vásárolt,és az utolsó válaszoló ismerőse sem.

A kutyákat sajnálom egyedül.Az ember meg megszívta.


Ezért koptatják mindenhol az állatvédők a szájukat,hogy oltás nélkül 8 hetes kor előtt NEM HOZUNK EL KUTYÁT és nem véletlen lett a törvénybe sem beleírva...

2014. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Természetesen mikor elhoztam a kutyát, akkor még nem tudtam, hogy nem kapott oltásokat és féregtelenítést, mert előzetesen telefonban és a helyszínen is ezt mondták, de sajnos mikor elmentünk érte, akkor "véletlenül" csak az eladó anyukája volt otthon, az oltási könyv meg a lányánál volt, de majd postán elküldik... azóta is küldik. Az állatorvos mondta, hogy ilyen esetben biztos lehetek benne, hogy nem kapott semmit és az első oltással kell kezdeni mindenképp, amit 6 hetesen kellett volna kapnia.

Többen írták, hogy keressek másik orvost. Igazából egy állatklinikára hordtam, ahol műtéteket is végeztek és szerintem nagyon korrektek, mindenről részletes leírást és számlát adnak (sima oltásról, vizsgálatról, féregtelenítésről is). Viszont azt hiszem a leírásban rosszul írtam, amikor folyósat és véreset kakilt (ez csak vércseppeket jelent egyébként), akkor megmérte a lázát, megnézte a szemét, megnyomkodta a hasát és azt mondta, hogy szerinte érzékeny a hasa valamilyen ételre amit adunk neki. Azt mondta, hogy kammilla tea, rizs, krumpli, száraz főtt/sült hús és minőségi kölyök kutya kaja legyen, amit adunk neki. Már aznaptól így csináltuk, és egyből meg is javult a széklete, ez kb 7,5 hetesen volt és csak pár nap múlva 8 hetesen adta be neki az első oltást, tehát nem akkor amikor beteg volt, ezt rosszul írtam. Szóval 8 hetesen már teljesen rendben volt, meg 9 és 10 hetesen is. Soha nem volt láza, a hasával sem volt gond, élénk volt, játékos, stb. pont emiatt fura, hogy minden előjel nélkül egyik napról a másikra meghalt szegény. :(

Korábban kétszer volt kutyám, mindkettő keverék, mindkettő 6 hetesen lett elhozva (10-20 éve szerintem ez volt szokványos) magánszemélytől, ingyen. 10-15 évesen haltak még és sosem volt semmi bajuk, pedig abban sem vagyok biztos, hogy kombinált oltásokat kaptak kölyökként. Talán az is lehet tanulság, hogy érdemesebb keveréket választani két okból:

1. Kevésbé betegesek.

2. Nem kereskednek velük, tehát jobb eséllyel kapod normális magánszemélytől nem szaporítótól, mert gondolom keveréket nem szaporítanak.

Köszönöm a menhelyes tippeket, legközelebb ilyen helyről fogok választani (és azt hiszem keveréket). Ha parvó volt és mindent fertőtlenítek/kidobok, akkor néhány hónap múlva hozhatok haza kutyát? Az udvaron gondolom a hideg fertőtlenít, nem? Tehát csak a benti dolgokat kell kidobni és fertőtleníteni a környezetet?

2014. jan. 26. 10:00
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Moss és fertőtleníts át mindent,ahol a kutya volt,de a parvót a cipőtök talpán is bárhova elvihetitek,de azért jobb a biztonság.Menhelyről pedig kölyköt is csak 8 hetes kor után adnak ki,oltásokkal.Ebben biztos lehetsz.

A második kutyánkat mi is menhelyről hoztuk,kb 10 hetes lehetett,az oltási programját már a menhelyen elkezdték,nekünk kellett otthon befejezni.De oltás nélkül nem adnak ki kutyát.(Legalábbis a normális menhelyeken)


A keverékeket valóban nem szaporítják (elenyésző mennyiségben van olyan hülye,aki igen,de nem jellemző) így a génállományuk nagy valószínűséggel erősebb,mint a direkt módon fajtatiszta kutyára emlékeztető állatoké.

Mivel a szaporítók semmilyen tenyésztési előírást nem tesznek meg,beleértve a szülők előzetes egészségügyi szűréseit a fajtára jellemző betegségre,így azt se tudják,hogy nem örökít-e valamelyik szülő (vagy felmenő) betegséget,stb.

Sőt...még a felmenőket sem tudják bizonyítani,mivel nincs törzskönyv,amibe bele lenne írva. 4 generációig meg pláne...


Összességében,ma 2 helyről szabad vásárolni,ha nem akar senki problémát.

-Menhely/fajtamentők

-Normális tenyésztő,aki tenyészti és nem szaporítja az állatokat(rendben vannak a szűrések,szerződéssel,törzskönyvvel,GARANCIÁVAL ad el kutyát 8 hetes kor után,legalább 2 oltással és chippel)

2014. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ne kölyköt, hanem egy éves kor körülit válassz menhelyen, ezek már minden oltást megkaptak. A parvoval sem lesz gondod. Sőt, a legtöbb menhelyen (VALÓDI menhelyen, mint pl. a REX vagy a NOÉ)nem zsúfolt, ládákból összeeszkábált "kennelekben" élnek, önkéntesek játszanak, sétálnak velük, sőt az alap iskolázást is megkapják. Nincs gond a nyakörvvel, a pórázzal, a kutya barátságos, jól szocializált, szobatiszta, adnak vele oltási könyvet, van benne chip és egészséges. Sokszor még ivartalanítva is van. Egy ilyen kutya hamar megszokja az új környezetét, nem kell állatorvoshoz hurcolni állandóan.
2014. jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!