Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tömegközlekedésen kistestű...

Tömegközlekedésen kistestű kutyánál elég a halti vagy jobb ha szájkosarat veszek?

Figyelt kérdés
Kistestű kutyám van és csak szájszíjunk van,nem utaztam még kutyával így nem tudom,hogy mennyire elég ez.Vagy belekötnek e. Ölbe lenne utazáskor mindenképpen.
2014. jan. 25. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Szájkosár. Nekem nem fér el ölben a kiskutyám, pedig tuti felvenném. De az én kicsikém 60 kiló. Ha neki kell szájkosár, pedig egy nagy ártatlan mamlasz, akkor te is tegyél a tiédre, igen. Ez így korrekt. A kutya az kutya, tök mindegy mekkora. A bkv nem tér ki rá, hogy 10 kiló alatt nem kell szájkosár.
2014. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Ez az!! dögöljön meg a szomszéd tehene is! :D :D


Kérdező: konkrétan nem szabályos ezt tudnod kell, de mivel gőzük sincs mi a szájkosár és a szájszíj között a különbség ezért simán lehet, legtöbbször én is azt használok. Ellenben azzal is tisztában kell lenned - tudom tudom, úgyse, de ha mégis - megharap vkit (mert szájszíjban tud harapni, akkor bizony csúnyán felelősségre vonhatnak.

2014. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bele szoktak kötni, szóval én beszereznék egy szájkosarat a helyedben.
2014. jan. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom,hogy a szájszíjból kiharaphat és akkor büntetés.Csak tudom,hogy nem harapna meg senkit,mert ölben sokkal nyugodtabb.

De akkor inkább veszek szájkosarat és rá rakom.

2014. jan. 25. 16:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ha ölben van is,kell neki jegy,azt tudod?szájkosár is,halti nem az,így büntethetnek.
2014. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A jegyet azt tudom,hogy kell :)


De akkor beszerzek egy szájkosarat.

2014. jan. 25. 17:55
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
56%

30 kg-os kutyával BKV-zom napi szinten, legtöbbször haltival. Eddig 5 év alatt max. 3-szor szólt be sofőr, hogy szájkosár kéne :)

Döbbenten látom, hogy sokszor nagy testűek utaznak minden kosár-halti nélkül, sokszor póráz nélkül :O

2014. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
engem a 10 kilós kutyámmal állandóan megtalálnak...pedig van rajta nyakörv vagy hám, fix póráz, fel táskában viszem, de ott kiveszem belőle...10ből 6x hiszti van:S
2014. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!