Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 éves yorkshire...

Van egy 2 éves yorkshire terrier kutyánk, hogyan tudnánk megnevelni hogy ne a betonra végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Minden reggel a betonra sz@rik. most mivel esett tegnap a hó így beengedtük a kazánházhoz és reggelre oda sz@rt, ha kint alszik az udvaron akkor is reggelre ott van a sz@r a betonon, a másik kutya az a földre sz@rik és az a kazánházhoz se sz@rik be. a yorkshire kutya az kb 2 hónapja van meg. mit lehetne vele kezdeni?
2014. jan. 25. 18:33
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

jézusom, csípjetek meg. azért van kint, mert nem fajtatiszta???? végül is egy 5 kilós kutyát ki ne tartana a kertben. miért van kutyátok?? miééért???? MIÉÉÉÉÉÉÉRT?

UTÁLOD, HOGY SZARIK. nem foglalkozol vele, kicseszed a kertbe, MIÉRT KELL KUTYA??

2014. jan. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
2014. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:

sz@rik = ürít, piszkít


Egy yorkinak a lakásban/házban a helye.. Egy yorki keveréknek szintén.


Ezen csak a napi 2 séta segít vagy az elajándékozás.

2014. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
A másik milyen fajta, mekkora? Minek kellett másik kutya?
2014. jan. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

nem azért vettem hogy elajándékozzam!

a másik meg hogy ez nem szobakutya. felmászik az ebédlő asztalra mindent megzabálnak amit találnak az asztalon, a másik kutya egy palota pincsi. és akkor majd éjszaka is felkelek két óránként azért hogy kiengedjem és akkor várakozok fél órát meg mire újból behívom de nem akar bejönni mert kint érzi jól magát. és akkor egész éjszaka nem alszik a fater ilyen hülyeségek miatt azt akkor még menjen dolgozni másnap reggel. én nem vagyok itthon hét közben mert kollégiumos vagyok. a palota pincsi az rögtön jön be a házba ha szólok neki, mert az állandóan enne, bejön szétnéz a konyhában, megeszi amit talál és megy ki, a yorkit meg behívni sem lehet mert nem szeret bent, kint szeret az udvaron, és ha kiviszem az utcára sétálni akkor az neki idegen hely lesz és ott nem fogja elvégezni a dolgát. meg akkor kint az utcán szarassam a kutyámat? ez milyen dolog már? azt ha valaki más is ezt csinálja amit ti ajánlotok hogy az utcán szarassa a kutyát és akkor az enyém meg elkapja a betegséget a másik kutya után? és nagy az udvarunk szóval nincs szükségük utcai sétáltatásra.

2014. jan. 26. 08:53
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

Elmebeteg egy banda vagytok. Yorki meg palotapincsi az udvaron, ezek szerint neveletlenek is mint az állat, egyáltalán nem törődtök velük, minek vannak?

Másik, szerinted én panelban a 80 kilós kutyámat hova "sz*ratom"? :D Be a lakásba? Nem, kérlek szépen naponta 3X elviszem jó hosszú sétákra, ahol tud üríteni, így a lakásban eszébe sem jut. Ezt hívják szobatisztaságnak. És mivel összeszedem a kakát, így nem marad az utcán. MAGIC!!!

2014. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:

Vidéki állattartás level 9999999999...

Remélem nem azért vettétek, hogy gyártsátok a kiskutyákat... Amúgy meg pénzt kiadni egy 5 kilós yorki keverékért... Nem is mondok már inkább semmit.

2014. jan. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
nem szobakutya, mert felmászik az asztalra?? szerinted egy szobakutya az úgy születik, hogy nem mászik sehova?? NEM, TUDOD, MEGNEVELI AZ EMBER ÉS AKKOR NEM MÁSZIK. normális kutya az utcán szarik, igen, fogsz egy kis zacskót és a pici kezeddel felszeded, ahogy mi, emberek is csináljuk. gonolom azért akarod, hogy a földes területre szarjon, mert ott se szednéd fel, állna a szar a kertben. nem vagy normális. "nem azért vettem, hogy elajándékozzam". akkor megkérdem tizedszer, remélem egyszer válaszolsz: MIÉRT VETTED????
2014. jan. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 sippara ***** válasza:

OFF: Tudom, hogy a kérdező idióta, tudom, hogy feleslegesen koptatom a billentyűzetet, de tulajdonképpen ráérek :D


"a másik meg hogy ez nem szobakutya."


De. 5 kilós, nem kintre való a szőrminősége, nem kintre való a jelleme sem.


"felmászik az ebédlő asztalra mindent megzabálnak amit találnak az asztalon"


Talán nevelni kéne őket.



"a másik kutya egy palota pincsi."


Ó,hogy vigyen el titeket a réz**** bagoly, hogy kint tartotok két ekkora szerencsétlen kiskutyát...


"és akkor majd éjszaka is felkelek két óránként azért hogy kiengedjem és akkor várakozok fél órát meg mire újból behívom de nem akar bejönni mert kint érzi jól magát."


Egyrészt van egy olyan csodálatos képesség, hogy "szobatisztaság", amire a kutyát meg lehet tanítani, és akkor elég csak lefekvés előtt és ébredés után kiengedni, másrészt az alapján, ahogy beszélsz a kutyákról, nem csodálom, hogy nincs kedvük veletek több időt tölteni.


"és akkor egész éjszaka nem alszik a fater ilyen hülyeségek miatt azt akkor még menjen dolgozni másnap reggel."


Erre nem tudok mit reagálni, sima natúr kifogás, még ha ki is kéne engedni őket éjszaka többször, gyanítom, tudsz halkan járni.


"a palota pincsi az rögtön jön be a házba ha szólok neki, mert az állandóan enne, bejön szétnéz a konyhában, megeszi amit talál és megy ki"


Az a baj, hogy sikítok a röhögéstől, hogy egy pincsit nem tudtatok semmilyen szinten megnevelni, de kellett mellé egy másik kutya... Csak komolyan azt nem értem, MINEK? Házat nyilván nem őriznek, foglalkozni nem foglalkoztok vele, az egyetlen dolog, amit el tudtál mondani róluk az, hogy neveletlenek.


"a yorkit meg behívni sem lehet mert nem szeret bent, kint szeret az udvaron"


Az én kutyám meg állatorvoshoz menni nem szeret, mégis be lehet hívni a rendelőbe - pedig 25 kiló, nem 5.


"és ha kiviszem az utcára sétálni akkor az neki idegen hely lesz és ott nem fogja elvégezni a dolgát."


Az átfutott már az agyadon, hogy esetleg nem életében egyszer viszed sétálni, hanem napi rendszerességgel, és akkor nem lesz neki idegen az utca?


"meg akkor kint az utcán szarassam a kutyámat? ez milyen dolog már?"


Normális dolog. A kutya kint ürít, te fogsz egy zacskót, felszeded és kidobod. Ennyi a történet.


"azt ha valaki más is ezt csinálja amit ti ajánlotok hogy az utcán szarassa a kutyát és akkor az enyém meg elkapja a betegséget a másik kutya után?"


Gyanítom (remélem) a kutyáitok oltva vannak rendszeresen veszettség ellen és kombinált oltással egyéb betegségek ellen is, így nem fognak elkapni semmit.


"és nagy az udvarunk szóval nincs szükségük utcai sétáltatásra."


Te mennyit mozognál, szocializálódnál, szórakoznál, élnél egy szobában, aminek van négy üvegfala és helló? Na, a kutya pontosan ennyire jól érzi magát a kertben - ugyanis neki az ugyanolyan ketrec, mint egy kartondoboz, csak valamivel nagyobb.

2014. jan. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:

B+ Vettetek egy szobakutyát és kint tartjátok a kertben.

És lehetnél annyira kulturált, hogy nem azt írod, hogy szarik, hanem mondjuk azt, hogy piszkít. Ilyennek kutya. Gratulálok -.-

2014. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!