Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Kiss1978 kérdése:

Mit csináljak, hogy a kutyám meg engedje, azt hogy idegen ember simogassa meg?

Figyelt kérdés
1,5 éves akita inu kanről van szó. Szófógadó kutyáról van szó,pórázon szépen megy nem húzz csak ez az egy bajom van vele hogy akárkinek nem engedi meg hogy meg simogassák. Kutya kiállításon voltam vele kétszer is de most már nem merem el vinni.
2014. jan. 25. 20:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Akkor viszont a saját tekintélyedet kellene megerősítened, hogy ilyen esetben tiltani tudd vagy hogy eszébe se jusson ilyen módon kifejezni a nemtetszését. A helyes viselkedést pedig továbbra is meg kell erősíteni!
2014. jan. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Jutalomfalatot odaadhatod neki kicsit később (úgy értem, hogy mikor pl meg lett érintve az állat és odébb mentetek, ott kapja meg).

Ezt feladatsornak kéne megtanítani a kutyának.

Mentek idegen simogat-érint-továbbmentek feladat teljesítve jutifalat. :) Hülye ötlet?

2014. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
az egész baj akkor kezdődött amikor először vittem a kutyát kiállításra. Egy idegen kutya meg támadta mert a gazája amikor ki akarta venni a kocsiból neki ugrott az én kutyámnak (póráz nélkül volt) és el kezdte harapni. Azóta fél az emberektől illetve agresszív az idegen kutyákkal néha. Kiállításra a szocializáció miatt vittem de kár volt jobb lett volna ha itthon maradtam volna.
2014. jan. 25. 21:25
 14/16 A kérdező kommentje:
köszi 12-es majd ki próbálom a tanácsodat a jutalomfalattal
2014. jan. 25. 21:32
 15/16 anonim ***** válasza:

A kiállításon való viselkedés neve: ringdresszúra. Meg kell rá tanítani a kutyát.

Szerzel valahol sárga, vagy másmilyen szalagot, amit a kiállításon használnak. Ha nem is ugyanakkorában, de csinálsz valahol egy ringet, és gyakorlod az ottani elvárásokat. Biztosan akad néhány nem túl közeli ismerős is, akiket megkérsz a bíró szerepére. A bírói érintéshez a tanuláskor használhatsz bőven jutalomfalatot.

2014. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

majd a betorovel is lepacsiz, te szeretned ha barmilyen semmirekello, unszimpatikus ember megsimogathasson?

ha teged megtamadnak, szo nelkul turod?

sztem, NEM, akkor a kutyatol mert varod el?

2014. jan. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!