Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerti kutya behívható ez...

Kerti kutya behívható ez esetben? Sos

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves németjuhászunk. Mindig kinti kutya volt. Viszont most a hidegekben behívnám legszívesebben a lakásban. (van hőszigetelt kutyaháza szélvédett helyen, de ritkán használja)


Ha most behívom nem fogom összezavarni, hogy akkor ő most benti vagy kint kutya? -3 fok fölött lehet kint is, de most -10 fokban jobb lenne neki bent?


2014. jan. 27. 09:17
 1/9 klopusz ***** válasza:

Szia!


Az én kutyám folyamatosan kint van. Télire igen nagy bundát növesztett. Nem is hívnám be, mivel soha sem volt szobakutya, nem tudja, hogy kell lakásban viselkedni és nem is érzi bent jól magát, csak tipródik (mikor a járdánkat betonozták, akkor próbáltam, nem volt valami élmény).

2014. jan. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szilveszterkor be kellett már hívni a tüzijáték miatt most is és tavaly is. szépen fekszik. lehet azért látni rajta, hogy nem annyira vidám, mint kint. de legalább nem fagy meg. (félek hogy a veséjével lesz valami a hideg miatt)
2014. jan. 27. 09:25
 3/9 anonim válasza:
Meg fogja szokni. A mi kutyánk is kinti, de amikor tavaly márciusban volt a nagy hideg, akkor behívtuk. Ha este nem hagy aludni, akkor feküdj le, és ne foglalkozz vele, akkor ő is elnyugszik. A miénk is elég rossz volt eleinte, szóval pakolj el minden elvihetőt, mert a kutyák bármire képesek :D
2014. jan. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen beengedem a németjuhászunkat. Neki inkább mi hiányzunk és nem a benti lakrész. Előfordul, hogy ő maga kapirgálja az ajtót, hogy be akar jönni. Előfordult már, hogy bent is aludt. Néha nem tud viselkedni, de aztán lenyugszik és elterül a szőnyegen. Az ágyamba is szeret belefeküdni :), olyankor nagyon aranyos. Amikor ki akar menni odaáll az ajtó elé, így megértjük egymást. Nem gondolom, hogy összezavartam volna, tudja, hogy ez csak ajándék, és ő ott kint lakik. Látom rajta, olyankor hiányzik neki, hogy nem tarthatja rajta a szemét az utcafronton.

Nyugodtan behívhatod, majd a kutya megmondja, mit akar.

2014. jan. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha fázik, majd bebújik a házába. Még kisebb kutyánk is aludt a hó alatt, nem lesz baja.

De ha megnyugtat, hogy bent van, akkor vidd be nyugodtan. Te vagy a főnök, ha majd azt mondod, hogy ki kell mennie, akkor el lesz kint is, nem fogod ezzel összezavarni.

2014. jan. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ritkán használja a házát,nem fázik,ha fázik bemegy,befűti,semmi baja nem lesz.Nem csak a vastagabb aljszörzet védi a kutyát,de a zsírosabb bőre is.Nekem kölykök vannak kint a kertben,de jó koszton tartva,szigetelt házzal vidáman elvannak.
2014. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy erőltetném, ha ő nem akarja, látni rajtuk, ha szenvednek a hidegtől. A németjuhászok nagyon jól bírják a hideget, nekünk volt korábban. Volt egy rövid szőrű masztif keverék, ő kicsit hidegebb időben már bújt az ólba, a németjuhász meg kiállt direkt az esőbe, meg a hóban fetrengett. A masztif ilyen hidegben már a műhelyben éjszakázott, a másik meg nem akart bejönni.

-10 fokban azért már valóban érdemes beengedni melegebb helyiségbe, de a túl nagy hőkülönbség nem tesz jót nekik. Tehát egy 25 fokos lakásba nem engedném be.

Csak példának írom, nem tudom,hogy nálatok megvalósítható-e hasonló, de nekem van egy műhelyem, aminek van külön bejárata az udvarról, de közvetlen a lakásból is be lehet menni. Most rövid szőrű kutyáim vannak, ők a műhelyben alszanak éjszaka, nem fűtött, de pont jó nekik, nincs akkora hőkülönbség, ha kimennek. Nem is érzik magukat annyira egyedül, mert nap közben itt dolgozok, akkor is sokat bent vannak, éjszakánként egyszer felkelek és kiengedem őket pisilni. Nem könnyű az tény, hogy az ember megszakítja az alvását, de hozzá lehet szokni. Eleinte bepisilt valamelyik, de egy idő után rájöttem, hogy kb. hány óra az amit kibírnak, és ők is hamar megtanulták, hogy ha kijövök, akkor ki kell menni és ki kell ereszteni :-)

Én azt gondolom, hogy ha meleg lakásba hívod be, megzavarod, legalább is nem akar majd kimenni többé, amíg ki nem tavaszodik, mert az állat ösztönből tudja, hogy nem jó így neki. A macskánkkal így jártunk, eleinte ő is csak a műhelyben éjszakázott, majd megengedtük, hogy bejöjjön a lakásba, most már ki sem akar menni egész nap. Egy kutyával azért nehezebb, kicsit nagyobbacska.

2014. jan. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy munkavonalú nj- om van, kölyökként egy rettentő beteges show spancival nőtt fel, aki tényleg szanaszét volt kényeztetve, rendszeresen bejárt, ágyban aludt, stb. Míg kölyök volt, próbálkoztam én is a beengedéssel, de ő pl nem szeret bejönni, mert a kövön csúszik a lába és túl sok idebent a szabály. Ha fázik, be megy a házába, de van, hogy egész este az ajtó előtt aszik. A nj-nak annyi szőre van (vedlésnél látod), hogy jól elvan kint hidegben is, feltéve ha nem igényli,hogy éjjel-nappal a fenekedben lógjon. Akkor úgyis ott jó neki, ahol te vagy. Most van egy lassan fél éves dobim mellé, na őt ilyen időben pisilni is úgy kell zavarni kifelé, képes lenne inkább szétdurranni, mint hogy fázzon. Náluk nem probléma ki kinti és ki jöhet be, de ha ennyire félted és nem baj neki, akkor vidd be, de azért fektesd le neki a szabályokat, mert különben tényleg soha nem fogod tudni kirakni.
2014. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk két kutyánk van, egy keverék és egy rottweiler. Mindkettő kinti-benti kutya. Ez azt jelenti, hogy napközben általában kint vannak és az éjszakát bent töltik. Ezeken a hidegebb napokon viszont bent vannak és akkor mennek ki, ha én is kimegyek játszani velük, tehát mozgatva vannak. Viszont ha kinti kutyák lennének, akkor nem hoznám be őket, mert az sem tesz jót, hogy bent felmelegszik, aztán meg kiteszed a mínusz 10-be és ott ül a hidegben. Ha van ólja, biztos bemegy, ha fázik.
2014. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!