Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időbe telik, amíg az...

Mennyi időbe telik, amíg az ember feldolgozza a kutyus halálát?

Figyelt kérdés
Tavaly júniusban hoztam el egy menhelyről az akkor még két hónapos kutyust. December 11.-én egy autó elütötte, elpusztult. Akkor 1-2 hétig nagyon sirattam, a családom egy új kutya mellett döntött. Nem sokra rá el lett hozva. Igazából kb egy hónapja ha beszéltünk is róla úgy éreztem hogy elfogadtam a történteket. Azonban pár napja ismét minden délután, minden este sírok miatta. Szeretnék rajta túllépni, mert már nincs mit tenni... De hogyan?? Kb. mennyi időbe telik? Fél évet volt nálam, legjobb barátom volt. Emberként szerettem. Nálatok mennyi időbe telt egy ilyen esetet feldolgozni?
2014. jan. 27. 19:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Remélem sikerül tökéletesen feldolgoznod és minden jóra fordul, sok sikert! A barátodat pedig néha lepd meg valami aprósággal, vagy éreztesd vele, mondd el neki időnként, hogy milyen hálás vagy neki azért, hogy mindezeken átsegített. Máskor pedig simán csak érezzétek jól magatokat, ne ebből álljon csak a kapcsolat. Kivételes fiú lehet, ha ennyire sokat segített neked mindvégig, biztos nagyon szerethet. Mutasd ki neki, hogy ő is sokat jelent neked. :)
2014. jan. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
73%

Aki, ami meghalt, vagy éppen az előző pillanat: múlt. Az elménket a jelen helyett a múltra, és a jövőre irányítják, holott nincs másunk, mint a jelen.

Tehát amint elengeded a múltat, és nem arra figyelsz ami volt, hanem arra, ami van, egyszerűbb lesz a helyzet.

Ajánlott olvasmány: (Magy. Elektr. Könyvtár) Jiddu Krishnamurti: Nincs más forradalom

(nem "krisnás", ha ez bárkit is megnyugtat)

A feldolgozás = elengedés. Ellentéte: nekem (önzés) de jó volt, hogy volt, ezért de szegény az "én", hogy már nincs.

Nehéz, de a valóság az, hogy az élet azon útszakaszát bearanyozta, viszont most egy másik szakaszon vagy, és e szakasznak az aranyozóira kell(ene) figyelni.

2014. jan. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!