Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szabad a kutya állát,...

Nem szabad a kutya állát, mellkasát simogatni, mert romlik az ember falkavezéri tekintélye? Nem túlzás ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
A,,Hogyan legyek falkavezér"c.írást olvasgattam épp a Cerberos honlapján.Nálunk enélkül is működnek a dolgok-most olvasom először-alap,hogy pl én megyek ki/eszek először és fegyelem,tisztelet van.Simogatni viszont mindig szoktam őket mindenütt,sosem gondolnám,hogy ne kéne,de ezt olvastam:,,Sose simogassuk kutyánk állát,torkát,mellkasát,mert ez behódoló viselkedésforma: mint amikor az alsóbbrendűek,kölykök az erősebbeknek–azok szája szélét nyalogatva– "puncsolnak".A simogatás mindig felülről érkezzen:a kutya fejtetőjére,a nyakán felülre és a hátára,oldalára." Mit gondoltok erről?
2014. jan. 4. 00:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Erre csak annyit mondok hülyeség..nem ezzel szerzed meg a tekintélyedet...
2014. jan. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Hülyeség. Nem kell falkavezérnek lenned, a kutya elég intelligens ahhoz, hogy enélkül is engedelmeskedjen. Ez a falkavezér duma csak arra jó, hogy megindokolja miért jobb verni a kutyát mint pozitív motivációval nevelni.
2014. jan. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Rékcsi válasza:
72%
Ez akkor szükséges ha a kutya alapvetően nem tart téged falkavezérnek. Nem tudom hogy nézed az író sorozatát, de abban láthatod h a salyát kutyáit sueretgeti és ott simogatja ahol akarja :)
2014. jan. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Sok helyesírási hibát láttam már de hogy a saját szót leírni így Salyát....Ezt még sosem:D
2014. jan. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 piriiiiii ***** válasza:
51%
Azt gondolom, hogy amikor a farkas behódol egy erősebbiknek, háttal fekszik le a földre, a hasát mutatja fel, mert ott a legvédtelenebb, a has egy lágy testrész. A torokról nem is beszélve, ha azt simogatod, a bizalmasa vagy a kutyának, nem válsz meg emiatt a tekintélyedtől. Ez az egész egy egetverő ostobaság.
2014. jan. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Persze hogy hülyeség. Sajnos sok hülyeség van a Cerberos honlapján.
2014. jan. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
20%

Miért nem lehetne símogatni. A kutya ha hanyatt fekszik és a hasát mutatja, az amúgy is egy alárendelt póz. Nyugodtan megsímogathatod a hasát a mellkasát és a többi részét is.

Ha meg áll akkor is.

Én csak a saját kutyámat símogatom meg felűlről, a másét csak akkor mikor ismerem. Az, hogy felűlröl nyúlok a kutya fejéhez, azt nem minden kutya díjazza, söt sok esetben, főleg ha a kutya örző védőt tanúlt, akkor támadásnak is vélheti.

2014. jan. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Minden kutyám imádta, ha az állát vakarom, és mindegyiket első szóra vissza tudtam hívni, meg bármilyen szabályt fel tudtam állítani neki. Hülyeség. Ezekre a szabályokra max akkor van szükség, ha a gazda elveszti a kutya fölött a kontrollt, és alkalmatlan vezetői feladatai ellátására. Ilyenkor neki fogódzó lehet, hogy hogy álljon neki, de egy kiegyensúlyozott, normális kutya-gazda viszonyban semmi szükség nincs ilyenekre.
2014. jan. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Egyet értek az előttem szólókkal. Világéletemen simogattam a kutyáim mellkasát, fületövét, és sosem kérdőjelezte meg egyik sem, hogy ki a falkavezér. Sosem vertem el őket, klikkerrel tanítom őket, és mégsem volt soha semmi gond a kapcsolatunkban. Szóval ez hülyeség ott simogatod a blökit, ahol akarod! ;) A Cerberos honlapján sok hülyeség van, az egyetlen amit jól csinálnak, az az agresszív kutyák rehabilitációja, bár ha agresszív lenne a kutyám, akkor sem vinném oda. Ennél rosszabb már csak az, amit Cesar Milan csinál. :D
2014. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom,hogy ez döntő változást hozna a kutya gazda viszonyban,ha egyébként vannak szabályok,amiket betartatsz a kutyával és jól működtök együtt.vsz,csak akkor van ennek jelentősége,ha nagyon átvette a vezető szerepet a kutya és éppen most van ennek a rehabja.De a gazda,akkor is leereszkedhet néha a kutyájához,hiszen nem kell mindent szorosan egy farkas falka mintájára utánozni,mert a kutya gazda kapcsolat nem tükörképe egy valódi falkának.
2014. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!