Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek másoktól vártok kutyanev...

Firestorm kérdése:

Minek másoktól vártok kutyaneveket? Tényleg a legtöbb ember ennyire döntésképtelen?

Figyelt kérdés

Én soha senki véleményét nem kérdeztem kutya nevet illetően,azt adtam neki,ami nekem tetszik,nem írtam ki kérdést arra,hogy mi legyen a kiskutyám neve?Vagy tudnátok cuki kutya nevet a szobacirkálómnak és egyéb dolgokat.

Az ilyen emberekből nem tudnám kinézni,hogy képesek egy kutyát nevelni,ha még egy nevet sem tudnak a kút fejükből adni neki.


2014. jan. 9. 09:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. jan. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagyunk egyformák. Valaki nehezebben ad nevet a kutyájának, valaki könnyebben. Akinek nehezebben megy nyilván iylen vagy olyan módon segítséget kér, és nem hiszem hogy ennek függvénye lenne a felelős kutyanevelés.
2014. jan. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%

Én is nehezen választottam a kutyámnak nevet de azért megoldottam, hülyén éreztem volna magam ha más ad neki nevet.


Szerintem ilyen kérdéseket egyébként tinik tesznek fel, akiknek én alapból nem adnék kutyát csak ha tényleg lehet látni rajta hogy érti mennyi kötelezettség jár együtt egy kutyával és mennyi lemondás.

Én is kaptam 11 évesen egy huskyt mert az volt az álmom, de fogalmam sem volt a kutyanevelésről. Megijedtem hogy harapdál (nem tudtam hogy a kölyökkutyák ilyenek) és egy idő után már nem mertem odamenni hozzá (ma már tudom hogy csak játszani akart). Szegény kutya unatkozott valóaszínűleg és egy nap elszökött. Sose találtuk meg. Csak abban bízom hogy valaki befogadta és jó gazdája lett, mert én nem voltam az.

30 évesen lett újra kutyám. Előtte sok könyvet kiolvastam a nevelésükről meg sokat olvasgattam a neten és felkészülten vártuk a jöttét. Okos kutya, sokat játszunk, sétálunk és nevelem is, semmi baja és eszébe se jutna elmenni. Nekem ennyi idő kellett hogy felnőjek a feladathoz.


Másik példa: keresztlányom esküdözött az anyjáéknak hogy ha vesznek neki egy kutyát akkor ő fog vele foglalkozni, leviszi sétálni, játszik vele, stb. Egy hét után megunta hogy mindig le kell vinni, ma már csak a szobájában fekszik a kutya ha otthon van a csajszi egyébként az anyjáék hordják le pisilni meg egy kicsit sétálni. 14 éves a csaj és már jobban érdeklik a fiúk meg a baránők.


Bocs hogy ennyire elvittem a témát csak ez jutott eszembe a kérdésesről :)

2014. jan. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Semmi gond,nyugodtan :)

Egyetértek,én sem adnék kutyát olyan kezébe,akinek fogalma sincs a nevelésről és csak azt hiszi,hogy a kutyát etetni,itatni és 10 perces sétákra kell vinni.Én amióta megszülettem mindig voltak kutyáink,bullmasztiff,roti,dobi (talált,ő nem sokáig volt nálunk),staff,pit,bernáthegyi (talált,ő sem sokáig volt velünk) keverék.Néztem a szüleimet,hogy hogyan gondozzák,tanítják,nevelik őket.Először 9 évesen kaptam saját kutyát,de előtte voltak hörcsögeim,egereim,hogy lássa anyukám,hogy képes vagyok róluk is gondoskodni és készen állok egy kutyára is.Egy yorki volt az első saját kutyám,könnyű volt a nevelése,kölyök korában ezt azt szétrágott,de nem csinált nagy kárt,tökéletes kutya lett belőle.Ő 13 évesen halt meg sajnos,de közben lett egy staff és pit keverék kölyköm is.Vele kicsit nehézkesebb volt minden,rettentő öntörvényű tud lenni időnként,de állíthatom,hogy boldogok vagyunk együtt :)

2014. jan. 9. 10:09
 5/28 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, kicsit elszaladt veled a ló. Ilyen kérdéseket azok tesznek fel, akik nem tudják, milyen felelősség a kutyaa? Ezt gondolod? És mégis mi alapján?


"Én soha senki véleményét nem kérdeztem kutya nevet illetően,azt adtam neki,ami nekem tetszik,nem írtam ki kérdést arra,hogy mi legyen a kiskutyám neve?"


Ettől te nem vagy több és mások sem kevesebbek ettől. Ők így szokták, te meg amúgy.

2014. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem szaladt el a ló,de szerintem az a minimum,hogy nem mások véleménye alapján döntünk egy kutya nevét illetően.Ahogy a saját gyereked nevét sem mások szabják meg.Ez nálam döntésképtelenség és,aki ilyen apró dologban döntésképtelen az szerintem nem felelősségteljes,mert ha olyan helyzetbe kerül,hogy döntenie kell egy műtét,altatás vagy bármi komolyabb felől,akkor abban sem fog tudni dönteni.

Az is más amikor van pár választott tetszett név és megkérdez másokat róla,hogy szerintük melyik jobb,de nehogy már idegenek adjanak nevet egy olyan állatnak,ami jobb esetben 15 évig a társa lesz.

2014. jan. 9. 10:26
 7/28 anonim ***** válasza:
70%

És mi van, ha csak ötleteket várnak, amikből inspirálódni lehet?

Én szvsz nagyon sok olyat hallottam már, hogy egyszer valaki hallott egy szép lánynevet, és mikor kislánya lett, úgy nevezte el.Ettől lesz valaki rossz szülő? És ha egy kutyanevet hall valaki, amit szépnek/cukinak/ vagánynak talál? Akkor mi van?

Alap, hogy ezt nem így kell csinálni? Ki mondja? Te? Elhiszem, hogy sokaknak nem népszerű módszer, de attól még, hogy a neten hallott nevet adja valaki a kutyájának, attól még nem lesz rossz gazda.

Ez előítélet, ami a te személyes ízléseden alapul. Én sem adnék random kommentek alapján nevet a kutyának, hiszen intimebb, ha kis együtt töltött idő után ráragad valami, vagy kialakul. Na de ez nem ok nekem arra, hogy rossz és felelőtlen embernek tartsam azt, akinek nem ez a módszere.

2014. jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező és 10:02-es válaszadó: olyanok vagytok, mint a nénik a panelekben, akik egész nap a szomszéd dolgaival vannak elfoglalva, ítélkeznek még a lábtörlő alapján is, még a körömlakkja színébe is belekötnek és állandüan a kémlelőnyílás mellett állnak, hogy lássák, mi történik. Minden baj, a szomszéd semmit nem csinál jól. Csak valami gazember lehet. Kicsiben ugyan, de pont ezt csináljátok.
2014. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez a kérdés provokatív, a kérdező pedig előre beskatulyázta azt, aki kikéri mások véleményét arról, hogy mi legyen a kutya neve. Nem akarom ugyan azt leírni, amit már előttem is írtak, viszont én is valószínűnek tartom, hogy azért mert valaki ötleteket gyűjt a neten, megkérdezi más mit ajánl az még nem döntés képtelenség és nem befolyásolja a későbbiekben a kutya nevelését vagy jó létét.

Én azt mondnom neked kedves kérdező, hogy ami másban zavar, azt első sorban magadban kell megvizsgálni. Eleve nem szabad úgy hozzáállni a dolgokhoz, hogy az egyetlen igaz és járható út az csak is a tiéd, és minden csak is úgy van rendjén ahogy azt te csinálod. Ne ítélj, hogy ne ítéltess! ;)

2014. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a 3-as válaszoló és köszi a lenénizést. Én csak leírtam a véleményem, én így látom, ettől még nem gondolom hogy mindenbenn csak a bajt keresném. Egyetértek a kérdezővel, aki még nevet sem tud adni a kutyájának az később hogyan fog dönteni nehezebb kérdésekben?
2014. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!