Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd vagy én javítsam meg...

Szomszéd vagy én javítsam meg a kerítést, ha a szomszéd kutya szedte szét?

Figyelt kérdés
Arról a kerítésről van szó, ami hozzánk tartozik. A szomszéd kutya szétszedi, folyton át akar jönni. Szerintem a szomszéd feladata megjavítani. Szerintük meg vegyünk a kerítésre nádat, mivel a mi kerítésünkről van szó, hogy ne lássa a kutyájuk a mi kutyánkat... Nem az ő feladatuk lenne megvenni a kerítés takarót, hogy ne jöjjön át a kutyájuk? Miért mi fizessünk... Illetve ha a tüzelő kutya átjön a fiú kutyánkhoz és netántán vemhes lesz, akkor kinek a költsége az esetleges abortusz?
2014. jan. 28. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Ha az ő kutyája szedte szét, akkor ő is fizesse ki a kárt. A másik dologban szerintem meg 50-50% a két gazda viselje a a műtét költségeit.
2014. jan. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Az egy dolog, hogy kinek a kötelessége lenne. Viszont a saját nyugalmad érdekében csak megcsinálhatnád, ha nem hajlandó a szomszédod megtenni. Ha rossz a kerítés, a te kutyád is átjárhat. Az meg ismét vita forrása lenne.

A szuka esetében meg a gazdájának a dolga elintézni, ha vemhes.

2014. jan. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha valakinek szuka kutyája van, és valamiért nem hajlandó ivartalaníttatni, akkor az ő felelőssége úgy elzárni, hogy ne férjenek hozzá a kanok. Más kérdés, hogyha a szomszédba lenne egy ivaros szuka, tuti biztosan ivartalaníttatnám a kanomat, ha csak nem tenyészteni szeretnék vele.
2014. jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kerítés a te tulajdonod, ugyanaz vonatkozik rá, mintha az autód lökhárítóját rágná szét a szomszéd kutya. Ha kárt okoz neked, akkor meg kell térítenie a kárt. Elég egyértelmű. Amúgy meg mindenkinek a saját kötelessége arról gondoskodni, hogy a kutyája ne juthasson ki a területéről. Thehát ha ő megy át és a tied felcsinálja, akkor övé az összes költség, ha a tied megy át és felcsinálja, akkor tied az összes költség.
2014. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!