Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megutáltam az összes kutyát a...

Megutáltam az összes kutyát a szomszéd kutyája miatt. Nem bízok már egyben sem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szomszédban a kutyával nem törődnek, láncon tarták, de inkább tartanák folyton azon! Az a helyzet, hogy mivel láncon van, ezért ha elengedik akkor bedurvul.

Megyek el a kerítésnél, és hörögve neki ugrik! Én meg megijedek! Mindenki megijedne! Pedig felkészűltem rá, de mindig máskor rohan neki! Van, hogy nem látom, mert a ház mögött van, megyek a kapuhoz, és utána rohan neki teljes erővel!

Mentem volna el, ki tud ugrani a kapun, és megyek el, nyitom a kaput, kiugrik az utcára, és ott várt engem! Lehet ha kimegyek, megharap! Nem tudtam elmenni, csak később!

Ja és ketten vannak, ergó túlerő! És ha az egyik bedurvul, hergeli a másikat, és egyre idegesebben támadnának rám a kerítésen!


Most jogosan mondhatjátok, hogy miért nem szóltam a szomszédnak, de kérdem, mit mondjak? "Heló, vagy visszafogod a kutyáid, vagy én fogom őket vissza valamivel!" ?


És utálom emiatt az összes kutyát! Ha látok egyet az utcán arra gondolok, hogy jajj, csak ide ne jöjjön!

Egyetlen kutyától nem félek, mikor pórázon sétál a gazdája MELLETT! Tehát nem húzza mint valami gumibabát magaután!


Mit tegyek? Minden kutyát rühellek!



2014. jan. 14. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Már ne is haragudj, de az egyéni szociális probléma, hogy te mit rühellsz, és mit nem. Ha gondod van a szomszéd kutyájával, elmész a jegyzőhöz, és hivatalosan panaszt emelsz.
2014. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Szólj a szomszédnak illetve ha utcán látsz kutyát, jelentsd a jegyzőnek, gyepmesternek.


A kutyák utálatával nem tudunk mit kezdeni, ez a te dolgod.

2014. jan. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan ezt kell(ene) mondanod a szomszédnak! "Heló, vagy visszafogod a kutyáid, vagy én fogom őket vissza valamivel!" Na persze nem árt, ha ezt nem ilyen sudri bunkó módjára adod el, hanem esetleg kiegészíted valahogy így:

"Helló, légy szíves figyelj jobban oda a kutyáidra, mert agresszívek én pedig félek tőlük. Amennyiben te nem tudod megoldani a problémát, kénytelen leszek a jegyzőhöz/gyepmesterhez fordulni."

2014. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%

hasonloan vagyok, de en csak a fajtat utaltam meg, de engem meg is harapott.

raadasul kijon, szett kaparja a viragos kertunk, hergeli az en kutyaim.

annyira agressziv h csak bottal meri terelni!

ezek utan meg o szol be egyik ismerosnek, "h te be mersz menni azoktol a kutyaktol".

persze o csak addig jut h harcikutya...

a kertbe (ott nincs elvalaszto kerites), inkabb ki se megyek ha ott van.

2014. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
most komolyan mondod, hogy a KUTYÁT utáltad meg, amikor egy felelőtlen primitív lény a gazdája és az ő hozzá nem értése végett lett olyan a kutya, amilyen? Pl. vedd fel a kapcsolatot egy állatvédő szervezettel, hogy szerencsétlen kutya láncon él, nem törődnek vele, amitől egyértelmű, hogy bekattan. Ne azt a szerencsétlen állatot utáld, hiszen ő egy áldozat. Inkább értesítsd őket: [link]
2014. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen megoldás, ha először beszélsz a szomszéddal. De ezt már régen meg kellett volna tenned. Honnan kéne tudnia, hogy te félsz a kutyáktól? Az most mellékes, hogy olyannak kéne lennie a kerítésnek, hogy a kutya nem tudjon kiszökni...

Ha már szépen, érthetően beszéltél vele és mégsem változott semmi, akkor esetleges fényképes bizonyítékokkal együtt keresd fel a jegyzőt (ugyanis a jegyző az első számú állatvédelmi "hatóság")


Beszélj vele, azt mondom. Engem pl, a közvetlen telekszomszédok nagyon utáltak az első másfél évben, én meg nem tudtam mire vélni, gondoltam szúrja a szemüket, hogy egy pesti qrva költözött le vidékre. Aztán egyszer szólt az egyik, hogy nem lesz jó így, mert amikor hétvégén ott vannak az unokák, akkor a kutyám (aki egyébként egy nagyon búbáj ugrálva nyalógép) döngeti a kerítést, ugat, vicsorog, a gyerekek meg már félnek kimenni a kertbe. Láss csodát, volt probléma, szóltak és találtunk rá megoldást!!

2014. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

ezt nem ertem miert kaptam 0% ot? mert utalom azt ami megharapott?

sztem tobb kutyat mentettem meg, mint akik - nyomtak.

tobb kutyat fogadtam be, oltattam le, hoztam rendbe ha mar otthonra sok volt, rendes gazdat kerestem neki.

menhejrol is hoztam ki...

2014. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Lefújod paprika sprayvel,amikor kimennek.Aztán kerülni fognak.Mert hogy azok,akik így tartják a kutyáikat,reménytelen esetek.Lehet még a jegyzővel vacakolni hónapokig,nem sok eredménnyel.
2014. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
szerintem azért kaptál nulla százalékot, mert azt írod, hogy Te "csak" egy bizonyos fajtát utáltál meg. Ez olyan általánosítás szerű kijelentés, biztos azért ugrottak. És utálod a kutyát, vagyis azt a fajtát, amelyik megharapott. Holott a gazdát kéne rozsdás szívlapáttal megsimogatni, amiért képtelen megnevelni a kutyáját. Én ha tehetném, akkor kőkemény pszichológiai tesztnek vetném alá, hogy ki fogadhat örökbe állatot. Mert ha velük képtelen valaki normálisan bánni, felelősségteljesen nevelni, akkor az az ember veszélyt jelent a társadalomra is. De sajnos ez van. Gyermeket, állatot bármilyen lény vállalhat, alanyi jogon. De próbálj meg bármi mást elintézni papírok nélkül...mindent igazolnod kell, de azt, hogy valóban képes vagy egy másik élőlényről gondoskodni, azt nem.
2014. jan. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te kit akarsz lefújatni paprika sparyvel???
2014. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!