Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha étel allergiás...

Leslie22 kérdése:

Mit tegyek, ha étel allergiás a kutyám?

Figyelt kérdés
3-éves a magyar vizslám, eddig semmi probléma nem volt vele.Egy fajta tápot kapott végig.Kb 3 hónapja kezdödött nála. Már mindent kipróbáltam, volt aki azt mondta hogy nyers húst adjak neki. Mit tegyek?

2014. jan. 28. 19:40
1 2
 11/18 Quadral ***** válasza:

Nekünk a kutyánk elviekben csirke allergiás kéne, hogy legyen. Most olyan tápot kapott, amiben elviekben csirkehús nincs. Marha sokáig el is voltunk vele, még bőrpír sem jött elő. Mígnem egyszercsak elkezdett viszketni a pofája. Ezt mindennek dörgölte, míg ki nem sebesedett. Voltunk dokinál, mert azt hittük, hogy valami fertőzés, vagy gomba. Adott allergia elleni szurit, meg gyógyszert (persze mindkettő szteroidos alapú cucc) és mondta, hogyha ettől enyhül, akkor 100%, hogy allergia, méghozzá étel allergia.

Az allergia tesztet nekünk nem is javasolta, mert a kutya nem fehérjére allergiás, hanem mesterséges cuccokra, adalékokra. (Pl anno adtunk neki olyan virslit, amiben csak sertés hús volt található, és nem is szar minőségűt, aztán olyan vörös hólyagos volt a hasa, hogy "öröm" volt nézni) Így döntöttünk a nyers etetés mellett.

2014. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Mi is nyersen etetünk, szárnyas allergiája van a kutynak. Mi is úgy kezdtük ahogy Akumi ajánlotta, 2 hétig csak natúr főtt rizst kapott, meglepő módon az első hét végére a vakarózás 80%ap csökkent, a második hét végére megszünt. Aztán két hétig nyers nyulat kevertem hozzá folyamatosan csökkentve a rizs mennyiségét és növelve a nyulat. Onnantól padig ment a kisérletezés, kapott marhát, szarvast, őzet, bárányt, kecskét, lazacot, muflont, semmire nem reagált allergiával. A szárnyasokat is kipróbáltam, sajnos semelyíket nem birja igy az kilőve. Amiatt meg ne parázz hogy baja lesz a nyers hústól. Sokan és egyre többen etetünk nyersel, és meg vagyunk vele elégedve. A kutyáink meg főleg. Ha betartasz pár alapszabályt semmi gond nem lesz. Pl ne adj nyersen, disznót, vaddisznót! Ha vadhusit, szarvast, őzet adsz neki fagyaszd 2 hétig felhasználás előtt, hogy elposztuljanak a kórokozók, az főként a husiban előforduló féreg miatt kell. Ha emberi fogyasztásra alkalmas húst veszel a saját hentesednél az mehet azonnal neki. Három havonta féreghjtás, de az meg alap.
2014. jan. 30. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyra értékelek minden segítséget.25kg a vizslám szerintetek mennyi rizsát és mennyi húst sdjak neki? Naponta egyszer vagy kétszer adjak neki? 3 éves
2014. jan. 30. 17:53
 14/18 anonim ***** válasza:
Én főzni nem szoktam, de úgy tudom 1/3 rizs, 2/3 hús az ajánlott arány. Nekem az a gondom a főzéssel hogy megkeményednek a csontok a főzésnél ami nem szerencsés, viszont csontra mindenképpen szüksége van a kutyusnak a calcium, foszfor arányok miatt. Szerintem ha eddig 1x etettél akkor nyugodtan ehet ezután is 1x, vagyis ezt a részét csináld úgy mint eddig.
2014. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Jaj, a napi adag is kellene, bocsi. Ha nyersen etetnél azt mondanám napi 50-60 dkg hús, és csontos kell összesen neki. Főzve viszont kicsit több kell mivel csökken a husok hasznos anyag tartalma. Én mondjuk ebben az esetben is kb ezzel az adaggal, max kicsit többel kezdeném és emelném, vagy csökkenteném annak fügvényében hogy hogyan alakúl a kutya. Hízik, netán fogy. Ajánlom még hogy adj neki némi kiegészítőt. Heti egy nyers tojás, kiszárított megörölt tojás
2014. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Bocs elküldtem:-)

Megörölt tojás héj, lazac olaj, zöldkagyló. Néha egy kis túró, kefír, reszelt zöldség gyümölcs. Na és heti szinten kb 25 dkg máj, és 25 dkg egyéb belsőség pl lép, vese.

2014. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Elkezdtem a rizs kúrát, nem nagyon akarja elfogadni tisztán a rizsát. Bele kostól aztán ott hagyja. Lehet, hogy mégis csak valamilyen allergén mentes tápot kellene kipróbálnom?
2014. febr. 3. 19:33
 18/18 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám válogatni,ha igazán éhes meg fogja enni. Ezzel a módszerrel a legkönnyebb kihajtani a allergiát okozó anygokat. De persze hippoalegén táppal is megpróbálkozhatsz. Vagy csak egyféle lehetőleg nem szárnyas hússal.
2014. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!