Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet valaki a húsra allergiás?

Lehet valaki a húsra allergiás?

Figyelt kérdés

Konkrétan nekem a csirkemellet nem igazán bírja a gyomrom.

Tavaly nyáron kínaiban édes savanyú mártással ettem és hát kijött belőlem az egész.

Most pedig ilyen sparos csirkemelltől voltam úgy, hogy annyira kell hánynom, de nem bírok.

Múltkor ugyanez volt, mikor barátosnémmal kajáltunk egy kajáldába.

Ez mitől van?

Lehet berögződött, hogy a nyáron nagyon nem esett jól és azóta így reagál a szervezetem?

20l


2012. márc. 7. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Allergia nem, olyan van, hogy valamilyen enzim hiánya miatt nem tudja a húst hasznosítani az ember, de hogy csak a csirkehúst... Szerintem ez pszichés, mellé a "kínai étterem" betegség igen gyakori, valószínű nem a csirke volt a bűnös, hanem az umami névre keresztelt ízfokozó.
2012. márc. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Allergiás szinte mindenre lehetsz, sőt nemcsak konkrétan magára az ételre, hanem annak alkotó részeire is. Egy ismerősöm pl a tápozott csirkét nem bírja megenni, a házit simán, pedig némi tápot ezek is esznek.Érdemes azért figyelgetni, hogy ezen kívül mi okoz még problémát, mert én sem magára a csirkemellre gyanakszom, hanem mint ahogy írták is, valamelyik, fűszerre ill ételkiegészítőre.
2012. márc. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek.

Addig is inkább kerülöm ezt az ételt:)

2012. márc. 8. 07:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzőekkel. Kerüld egy ideig, nem lesz abból semmi baj.

Én egyszer (még kiskoromban) kihánytam a bolognai-t. Utána évekig rá sem bírtam nézni, rögtön rosszul lettem tőle.

Persze külön meg tudtam enni a hozzávalókat, és nem is értem, miért hánytam ki akkor, lehet valamim rossz volt benne.

Aztán ez szép lassan elmúlt, pl. ma este épp az volt a vacsora. :)


Vagy nemrég, kicsivel több, mint fél évig nem bírtam megenni a tejfölt, sőt semmi olyat, amiben sok tejföl van "nyersen". Attól nem hánytam, hanem "alul" jött ki nagyon gyorsan, néha hascsikarással kísérve.

Ha tejfölös ételt ettem mindig vettem be mellé a széntablettát, így nem volt gond.

Szerencsére már elmúlt.


Amúgy az orvos is csak annyit mondott, hogy kerüljem amitől beteg vagyok, és ennyi.

Esetleg próbáld meg a pulykamellet, az olyan könnyű hús még, mint a csirkemell.

2012. márc. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!