Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem aludja at az ejszaka...

Miert nem aludja at az ejszakat a kutyam?

Figyelt kérdés

Hisztis korszakaba lepett a kutyam, eleg akaratos lett.

Staffordshire bull terrier.

Most egy eves, utolso etetes este 7-kor tortenik, es este 11-kor wc-zik utoljara. Aztan alszunk. Hajnali 2 korul felebred, nyuszog, ul az ajto elott. Kb 15 perc mulva visszafekszik. Aztan reggel 5 korul ujra ezt teszi, de akkor mar kitartobban, amig ki nem visszuk. Pisil kb. 2 ml-nyit, neha kakil egyet. Viszont regebben ataludta az ejszakat. Siman kibir 8 orat. Nincs felfazva. Regebben raszoltam ejszaka, es szo nelkul visszafekudt. Mostmar honapok ota nem aludja vegig az ejszakakat.

Kiprobaltam, hogy ha nem viszem ki 5- kor, akkor egy oran at probalkozik, aztan visszafekszik aludni. /bar minket ugyanugy felkoltott, mert nyoszorog, sokszor a kajastaljat is nezi, enne.

Mi tortent vele?

Hogy szoktassam le errol? Kezdunk megorulni tole.


2014. jan. 30. 06:33
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
veszet let el kel altatni!
2014. jan. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tanulj meg helyesen irni, bar egyebkent is gaz a valaszod:-)
2014. jan. 30. 07:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Kutyánál (is):

- Amit nem tilos kifejezetten, (nem fáj, nem kellemetlen), azt szabad.

- Ami egyszer működik, az máskor is működik / ami sokszor működik, egyszer nem, az pillanatnyilag nem működik = a kivétel nem erősíti, hanem megszünteti a szabályt.


Következetesek, te nem (mi nem).


Vajon akkor is csinálná a kutyád, ha tiltó hangjelzésed (van ilyened, olyan esetekre, amik az abszolút tilos dolgok azonnali abbahagyatására van?) ilyenkor elhangzana minden esetben, és/vagy tudatnád is, hogy ami tilos, az bizony fáj vagy kellemetlen?


Egyszerű, nem?

2014. jan. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindig raszolok, visszakuldom, sot ha maskepp nem megy, elofordul, hogy visszakergetem a helyere. Tehat ezt minden esetben alkalmazom. Aztan lefekudnek aludni, am o megis ujra kezd toporogni, nyuszogni.
2014. jan. 30. 08:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves első, ha mindenhova ezt írod be, mert itt akadt meg a lemez, legalább tanuld már meg helyesen! Négy helyesírási hiba van öt szóban!


Szerintem is a következetességgel van a baj. Ha egy órán át próbálkozik, és visszafekszik utána, nem brunyálja össze a lakást, akkor annyira nem kellett.

2014. jan. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a következetlenség a probléma. Példa: hasonló "típusú" kölyökkutyám van. Amikor beteg volt, hagytam hogy a hálóban aludjon, a kanapén. Több napig. Gyönyörűen hozzászokott. Mégis egyszer zavartam le, azóta sem próbálkozik. Minden kutya más. Neki elég volt egy rászólás, és vette a lapot. Te rontasz el valamit, valamit másképp kéne csinálnod. Ha elkezdi határozottan szólj rá, zavard vissza a helyére mérgesen. Pár nap alatt rájön, hogy úgysem éri el amit akar. Vagy esetleg ne foglalkozz vele, hátha abbahagyja. Attól függ mennyire kitartó, és hogy te mennyire vagy kitartó.
2014. jan. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3-ként fenntartom: a tiltásod nem erélyes.

- "visszakergeted" ?

Az engedelmesség (tiltáskor) úgy működik, hogy egyet szólok onnan, ahol vagyok. A kutya pedig tudja (tudta), hogy másodjára nem feltétlenül szólok, hanem mindenképp odamegyek, és neki nagyon rossz lesz, annyira, hogyha mégis megtörténik, hónapokra kitisztul a hallása.

Viszont ez a kutya azt tette (tanulta meg tőlem),hogy kimenés esetében belökte az adott ajtót és leült v. lefeküdt = odajött szólni hang nélkül. Azután, amikor méltóztattam figyelemre méltatni az igényt, akkor kiengedtem / kijöhetett mögöttem.

A kutyád már összekapcsolta a tevékenységét azzal, hogy általa belőletek kiváltható a kívánt cselekedet, azaz ő irányít.


- Előrébb hoznám az esti etetést, vagy akár elhagynám, a vizét is elvenném egy adott órától másnapig. Evés, ivás, játék, stb. után ki kell(het) mennie a kutyának, tehát kivinném ekkor, meg mondjuk az utolsó, bármikor nekem kényelmes időben, pl. este 10.

A dolgavégzéshez valamilyen egyedi vezényszót (dicsérő hanglejtéssel) kapcsolnék, amint hozzákezd: ha összekapcsolta, akkor ezt hallva esetleg még gyorsabban végzi a szükségét.

Az eü sétát nem keverném az élményekkel: ha ez másról is szól, akkor a kutya tökölődni fog, ha pedig kap 5 percet, és kizárólag pórázon, tudja, hogy nincs miért időt húzni, vagy ezt sürgetni.


A kutya nem fog becsinálni, ha nem a megszokott időben viszik ki, annak más az oka: megfelelő nevelés esetén a legutolsó dolog számára még balesetből is bent vizelni (azért csak verbálisan kapott,de azt nagyon).

Itt az elv, hogy ésszerűen kezelt étel-ital esetén nem lehet problémája a kutyának, ha nem engeded ki (ez így már fair, tele hólyaggal nem volna az), tehát leválaszthatod az "akaratosságát", és büntetheted a nem kívánt viselkedést.

2014. febr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!