Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két ivartalanított kan, hogy...

Hegedus Mate kérdése:

Két ivartalanított kan, hogy viselné el egymást?

Figyelt kérdés
Most van egy 8hónapos kan boxerem és majd jövő nyáron szeretnék mellé egy kan amstaffot. Úgy tervezem, hogy mindkettő ivartalanított lesz, a boxerem nagyon jól nevelt imád játszani főleg más kutyákkal az mindegy hogy kan van szuka. Csak arra vagyok kíváncsi, hogyha egész nagy együtt lesznek nem fogják-e nyírni egymást. Tudom szocializáció kérdése, de hatalmi harc az akkor is lenne, hogy ki az erősebb.

2014. jan. 30. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez esetben a felállás az lesz, hogy a boxer van régebbóta nálad és az amstaff kerül később oda, akkor vélhetően ő fog alkalmazkodni a ház "urához", azaz a boxerhez. Ha ő jól kijön más ebekkel, akkor valószínűleg ez az ő kapcsolatukat is pozitívan fogja befolyásolni és ahogy te is írtad a szocializáció nagyon sokat számít. Ha mindkét kutya megfelelően nevelt(ez rajtad múlik nagyrészt) és jól szocializált akkor nem hinném, hogy bármi nagyobb gond lenne. Persze, vitába így is keveredhetnek, de ezt normális esetben, sérülés nélkül lerendezik a kutyák. Egyébként a rangsorban elfoglalni szándékozott helyért nem percenként megy a "harc". :) Talán az ivartalanítás is tompítja még az esetleges hevesebb viselkedésformákat. (Persze ez attól is függ, milyen korban történt az ivartalanítás.)
2014. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ahány kutya annyi jellem, ráadásul a gazdi viselkedése és a nevelés is nagyon sokat nyom a latba. Nekem két ivaros kan kutyám van, de fel se merült bennem, hogy gond lehetne, pedig sokan hülyének néztek, hogy második kutyának is kant akarok.
2014. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is mindenképpen kan kutyát akarok második kutyának is.
2014. jan. 30. 17:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy te engeded-e. Nem kell feltétlenül konkrét harcolással eldönteni ezt a rangsor-kérdést, én sem vertem még meg soha egyik kutyámat sem emiatt.

De mondjuk az is jó, ha két kicsit különböző habitusú kutyát akarsz összeszoktatni, ahol egyértelmű kettejük között a különbség, azzal nagyban tudod csökkenteni a feszültséget.

2014. jan. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nalam 2 kan pit, a dominansabb ha eleg neki a szorakozottabbol, megfogja a boret oldalt, ott tudja h nem vevo ra most.

annyira kotodnek,h egyiket becsukom a masik beall ajto ele es nyuszog neki, forditva detto, tok aranyossak :$

2014. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem és köszi a válaszokat. Csak még az is kérdéses, hogy a boxerek nagyon nyomulós, pörgős kutyák. És mi van ha nem fog a staffinak tetszeni. Mondjuk csak összecsiszolódnak majd nem?
2014. jan. 30. 19:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy egy staff nem ilyen. Az enyém pl volt, hogy szó szerint ugrált egy nála nagyobb kutya hátán. Őt nem zavarta, így engem sem, de nagyon vicces látvány volt.
2014. febr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor a staffot nem nagyon zavarja a boxer pörgése? Gondolom majd rászol ha már betelt a pohár.xd
2014. febr. 3. 17:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem két ivartalan kanom van. Az első percben eldöntötték a sorrendet. Azóta elválaszthatatlanok. Ha egy két pecig nem látják egymást az már katasztrófa.
2016. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A boxer is képes moderálni magát, a staff meg valószínűleg el fogja érni, hogy meg is tegye. Ráadásul mivel a staff ebben fog felnőni, hogy van egy izgága kutya mellette, vélhetően jól fogja viselni.
2016. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!