Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elkezdik kinyomogatni a...

Ha elkezdik kinyomogatni a kutya bűzmirigyét, onnantól kezdve rendszeresen kell majd?

Figyelt kérdés
2014. jan. 30. 18:10
 1/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
75%

Nem kell ok nélkül nyomogatni a bűzmirigyet, csak ha a kutyakozmetikus vagy az orvos úgy látja, hogy telített. Normális esetben az magától kiürül.

A kajáltatástól is függ. Szilárdabb étel felvételnél a bűzmirigy is jobban űrül mint a pépesített kajánál.


Ha egyszer kinyomják az nem jelenti azt, hogy azontúl már mindig ki kellene nyomni.

2014. jan. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Akiteki ***** válasza:
80%
Igen. Ha feleslegesen nyomkodják, akkor nem fog magától ürülni. A kozmetikus meg ne nyomogassa, mert kiskezét eltörném, ha az én kutyámnál próbálkozna. Orvos is csak akkor, ha gond van vele.
2014. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, kutyakozmetikus ne nyúljon hozzá. Ha ki kell nyomni, akkor az állatorvost kérd meg.

Egyébként ez nem olyan, hogyha egyszer kinyomták, akkor amiatt kell később már mindig. A bűzmirigy azoknál a kutyáknál nem ürül magától, amelyiknél "alkatilag" nem jól helyezkedik el. Úgy értem nem képes a széklettel együtt ürülni, mert nem nyomódik meg rendesen a mirigy.

2014. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az én kutyám 7 éves. 4 évesen került hozzám. Az előző helyén egyáltalán nem foglalkoztak ilyesmivel. Amikor nálam volt már egy éve, akkor kinyomták neki, mert "szánkázott" és rázta a fülét. Ilyen nagyon sűrű fogpaszta szerű anyag jött ki a bűzmirigyből. Azóta egyszer már kinyomták és most úgy látom megint van ezzel gond. (kb. fél év telt el az utolsó óta). Az egészből csak azt akarom kihozni, hogy 4 évig sose volt neki kinyomva és valahogy megvolt, de amióta elkezdték neki, azóta ez már a 3. alkalom, hogy kell.
2014. jan. 30. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy "4 évig valahogy megvolt" nem azt jelenti, hogy jól is érezte magát. A fülrázás és a szánkázás egyértelmű jele a bűzmirigy problémának. Súlyos esetben akár tályog is kialakulhat miatta.

Ha tudod, hogy ezt rendszeresen kezelni kell, akkor ne hanyagold, mert ez nem fog magától változni. Ez legyen a kutyád legnagyobb baja az életben, szerintem az a pár száz forint néhány havonta belefér a kutyatartásba. Pláne, ha tudod, hogy utána sokkal könnyebb a kutyának.

Az én kutyámnak is 3 havonta kell nyomni, egy ismerősöm 2 hetente hordja a kutyáját.

2014. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
100%

Ha sűrű, fogpaszta szerű, akkor nem volt begyulladva. A szánkázás sok minden mástól is lehet.

20 év és 20 kutya között egyetlen volt, akinek gondja volt vele, de ő sem szánkázott, hanem ledobta a szőrt a combjáról. Neki kellett kinyomni. Életében kétszer.

2014. jan. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!