Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törpe pincser vagy border...

Amasik kérdése:

Törpe pincser vagy border collie? Nektek melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés
2014. jan. 30. 21:09
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
62%
Még jó hogy 1 napra rá kiírta, hogy már pedig ő nem fog törzskönyvre költeni és vesz egy szaporítótól 30 000-ért :D
2014. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%
Nincs jobb dolgod, egyébként meg a törzkönyv nem ér semmit. Keress máss elfoglaltságot.
2014. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
Persze, kifejezetten jó ha nincs törzskönyve, ugye?
2014. febr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

A törzskönyv csak annyit ér,hogy tisztában legyél azzal,hogy a kutyád fajtatiszta.

A törzskönyvön túl,az egészségügyi szűrések érnek a legtöbbet,illetve a szerződés és a garancia.

De szerződéses formában már törzskönyv is JÁR.

Magyarán valóban, a törzskönyv csak egy papír (ami bizonyítja,hogy fajtatiszta és ARRÓL AZ EGYEDRŐL van szó) de minden más (szerz.,garancia,szűrések) a legfontosabb.Azt meg nem kapsz törzskönyv nélküli helyről.


Nem a törzskönyv kerül 100-150 ezerbe,hanem a garancia a kutyára,hogy valóban fajtatiszta,és 100% mentes az örökletes betegségektől.

Akinek meg jó a fajtajellegű keverék is,aki vagy beteg lesz vagy nem,annak jó a 30 ezres border is.(Vagy bármi más)


Az már tök mellékes,hogy ezzel támogatja a fajta megcsúfítását.

2014. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
27%
Csak úgy mondom, hogy nekem is törzskönyv nélküli border colliem van, fajtiszta, és 100 százalékosan egészséges. Anyja minden nap birkát terel, tehát dolgozik, apja pedig törzskönyves.
2014. febr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Érdekes lenne ha NEM lenne FAJtiszta. Mikor fogjátok már fel végre, hogy van a FAJ és van a FAJTA általános iskolai biológia óra...
2014. febr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
86%

Az alap különbség,hogy a te kutyád valószínű munkavonalú és ott nem mindenki szórakozik a törzskönyvvel.

Ettől függetlenül,nem jelenti azt,hogy nem lesz beteg,mivel azok a szűrések,amit ezt igazolnák nincsenek meg.


Tehát VAGY beteg lesz VAGY nem.Egyelőre NEM beteg.

De ezt kategorikusan nem lehet kijelenteni,hogy nem is lesz az,mert nem tudhatod.És a garanciát igazoló papírod sincs meg róla.

Lehet,hogy mázlid lesz és sose lesz semmi baja,de lehet hogy nem.


De egy élőlénynél nem mázlira kellene alapozni,ezért kellene tudatosabban vásárolni és a minimálisra csökkenteni a betegségek esélyét.Mert nem a gazda szenved tőle,hanem az állat.

És az nem igazolás,hogy "az anyjának meg apjának sincs semmi baja"...


És hivatalosan fajtajellegű keveréked van,akkor is ha teljesen bordernek néz ki.Mert semmivel nem tudod bizonyítani,hogy az az apja aki,és az az anyja aki.

2014. febr. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
na itt az utolsó válaszoknál semmi köze sincs már a fenti kérdésemhez . Meg pár ember ,,csak kavarják a szart" . Az igazi kérdésem az volt hogy hogy border collie vagy törpe pincser ? Aztán jöttek hogy az pinscher !! jajj de fontos..xd , aztán jöttek a jósnők : kifogja dobi mert nem lessz okos , megbetegszik meghaal , stb.. stb.. Majd ha jósoltatni akarok elmegyek és nem itt kel történeteket írni ;) Mint már irtam nem kérek több választ mert egyre kérdésemtől eltérő illetve oltogató válaszok jönnek .Némelyik válasz már nem is nekem szól hanem válaszolók itt veszekednek : -Na melyikünk az okosabb én vagy te ? Ki tud többet a borderekről ? jaahj !! A normális válaszokat megköszönöm . JAh és amikor ,,regényeket irtam " - valaki azt irta nem kellene regényeket irnod stb.. ha nem tetszik minek olvassa ? egyébként is ő oltogat engem ? Ő is eléggé érdekes hogy egésznap a gyakorikérdéseken van nézegeti a kérdéseket és ott nagymenősködik .. nem tudtok mást csinálni nem midenn kérdés szól az ilyeneknek .. ha csak oltogatni vagy jósolgatni akarsz akkor irjál könyvet azzal a címmel : Én vagyok a legokosabb ! :D , kirándulgassál ne itt kockuljál . Az meg hogy feltettem egy kérdést még szinte bűnös vagyok amikor khm.. nézz kicsicsillag fel és olvasd el minek az oldala ez ;)További válaszokat nem kérek ( de aki továbbra is küldene az tekintse úgy hogy magába irogat mert nem tud mit csinálni ;) ) Igen , megint regény lett :)
2014. febr. 14. 09:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!