Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadás kérdés?

Örökbefogadás kérdés?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, és gondolkozom azon is, hogy menhelyről választok. Beszélgettem erről anyummal, de szerinte csak úgy van értelme menhelyről kihozni, ha csúnyát hozok, mert ha szépet, fiatalt vagy fajtára hasonlítót hozok ki, az majdnem hogy fölösleges, mert őket úgyis elviszik. És tényleg, egy ideje már nézegetem pl. az illatos út oldalát is, és a fiatal, vagy kistestű kutyusok nem sokáig vannak fönt.

Szerintetek is csak csúnyácska kutyát van értelme kihozni?


2014. jan. 30. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kutyát jó kihozni,akit szeretni tudsz és a lehető legjobban illik hozzátok.


A legesélytelenebbek a fekete öreg,semmi extra kutyák.Mi kihoztunk egy fekete,öreg 9 éves öreglányt (ivartalanítva) és tökéletesen beilleszkedett hozzánk.Volt rengeteg kölyök is mellette,de valahogy nem tudtam őt ott hagyni,miután több éve él menhelyen.

Nem bántam meg a döntésem,örülök,hogy megszépíthetem az utolsó éveit.


Ellenben,ha nem illik hozzátok a kutya,akkor ne hozzátok el,mert nem lesz jó,sem nektek,sem a kutyusnak.


Olyan kutyát válasszatok,akinek a karaktere illik a családotokba és mindenki egyöntetűen azt mondja,hogy "Ő a megfelelő kutya"


Ha ez csúnya,akkor csúnya,ha kölyök,akkor kölyök,ha öreg,akkor öreg.


Jó kutyázást :)

2014. jan. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Menj ki a menhelyre és azt válaszd, amelyik neked a legjobban tetszik nem csak a külseje, hanem a természete alapján is. Mindenkinek más a szép. Sok jó kiállású, szép kutyát látok éveket várakozni, míg a kis görbelábút meg lehet, hogy hamarabb elviszik. Amit jellemzően nem visznek, az a fekete, nagytestű, kan kutya, plusz a félősebbek, mert ha egy kutya nyomul, eladja magát, abba hamarabb beleszeretnek, mint abba, amelyik csak ül a sarokban, holott két nap múlva már valószínűleg ő is ugyan játékos lenne.
2014. jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
csúnyát, öreget, testi hibásat hoznék ki mindenképpen. Anyukádnak helyén van az esze és a szíve, halgass rá ebben a kérdésben. Igen a kölyköknek pofon egyszerű gazdát találni. Ez tényleg így van.
2014. jan. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A saját idősebbik kutyám másfél évet várt rám a menhelyen. Egyszer örökbefogadták, de visszaszökött, és utána már inkább bent hagyták, de lehet, hogy nem is adtuk volna vissza. Szép is, okos is, mégse kellett senkinek a benti viselkedése miatt (a kennelben a rácsot rázta vadul, kint meg összesz*rta magát az idegenektől). De volt egy csomó marha jó kutya, aki bent figyelt évekig, szépek is, jó fejek is, sosem értettük, miért nem viszi már el valaki... Én azt mondom, hogy érdemes ebben a gondozókra hallgatni, hogy ők kit ajánlanak, aki régóta bent van, pedig "jó vásár", mármint arra, amire neked kéne, bármi is legyen az.
2014. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az azért iszonyú fontos, hogy ne sajnálatból hozza el senki a kutyát, C.Millan is írja, hogyha a kutya érzi, hogy sajnálják, akkor bennragad a sajnálnivaló szerepben, sosem lesz belőle lelkileg egészséges kutya.


Nekem ez egy kicsit túlzás, amikor valaki örökbe akar fogadni egy kutyát, tuti rögtön jönnek a lelkizsarolós szöveggek vadidegenek, hogy ne menhelyről, hanem ebtelepről, ne szépet, hanem csúnyát, ne fiatalt, hanem öreget... Én a magam részéről nagyon örülök annak, ha valaki örökbe fogad egy kutyát, a részletektől függetlenül.


Az a lényeg, hogy érezd, fogod tudni szeretni azt a kutyát, amelyiket hazaviszed. A kutyát is ez teszi megelégedetté, ha érzi rajtad, hogy szereted. Én nem tenném ki se a kutyát, se a saját lelkemet annak, hogy megmentek egy kutyát és iszonyúan meg kelljen dolgoznom azért, hogy szeretni tudjam. Akármennyire is szépítjük, kell, hogy legyen benne valami, ami "vonzó". azt meg érezni fogod, hogy "elég-e" neked, hogy a természete vonz csak, a külcsín meg nem érdekel.


De amúgy... oké, kölyökkutyák viszonylag hamar gazdira lelnek, de akkor mutatnék párat, hónapok óta nincs gazdijuk, 1 év alattiak, természetükben is szuperek és külsőleg is szépek:


[link]


[link]


[link]

2014. jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

sajnos nem igaz, hogy a piciket elviszik...az illatosnak nagyon jó a PR-ja mostmár, ezért onnan gyorsan mennek a kutyusok, de átlagosan a menhelyeken/gyepmesteri telepeken nem ilyen gyors a folyamat...ha mesélsz arról, hogy milyen korú, mekkora, milyen szőrű kutyust szeretnétek és kinti vagy benti tartásra, akkor tudok segíteni keresni:) Persze az is kéne, hogy merre laktok, Bp-en? vagy máshol? mert akkor közelebb nézek hozzátok:)


nézd pl itt több fajtajellegű vagy meseszép kutyus van, mégis gyepmesteri telep, tehát altatnak:


[link]


vagy itt: [link]


de tele van a www.allatok.info és a www.gazditekresek.hu olyanokkal, akik gyönyörűek, fajtajellegűek és hónapok óta várnak...


ezen az oldalon csak gyepisek vannak: [link]


és kinek mi a csúnya egyébként:P nekem az én kutyám szép, mások szerint egy disznó és egy béka keresztezése:P

2014. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Istenem, mennyi gyönyörű kutya...

Na, holnap jobban is megnézegetem ezeket az oldalakat. Már most megszakad a szívem, mennyien ülnek ott...

Mi egyébként Budapesten lakunk, panelban, úgyhogy egy kanapébarát kutyusra gondoltam (nem feltétlen mini kutyára, ugyan lehet 2 kilós is, de 20 kilós is, ha megfelel neki a szobakutyaság:) Extrém lemozgatásra nem biztos, hogy képes leszek, túrázni nem szoktam járni, viszont egy átlagos kíváncsi-szaglászós, bandázós kutyus szuperül el lenne nálunk:) Mindig van itthon valaki, egyedül majdnem soha nem lenne.

Kisgyerek egy jó darabig nem lesz:) Viszont bátyámnak és a barátnőjének van egy csivavája, őt jó lenne, ha nem enné meg, de mondjuk ezt meg lehet tanítani:)

2014. jan. 30. 23:28
 8/12 anonim ***** válasza:
holnap linkelek párat:-) szuka?kan?korban kb? milyen kutyusok tetszenek általában?
2014. jan. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az örökbefogadás mindenképpen jó döntés, akármilyen kutyust hozol is el, mert a helyére kerülhet egy másik megmentésre váró kutyus!

A noén is nézegethetsz, ki is lehet látogatni: [link]

Ő pl mindenkinek tetszik akinek eddig mutattam, nagyon cuki (pedig én a rövid szűrűeket jobban szeretem): [link]

Ha rám hallgatsz nem kölyökkutyát választasz, hanem felnőttet akiről lehet tudni hogy milyen a jelleme, hogy viszonyul kutyákhoz, szobatiszta-e ismeri-e a pórázt stb.... egy kölyökkel rengeteget kell foglalkozni hogy jó kutya legyen belőle.

2014. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Részben igaza van anyukádnak, de én úgy gondolom, hogy sajnálatból nem szabad egy kutyát sem elhozni. Át kell gondolni, hogy miket tudsz neki nyújtani, milyen igényeid vannak, és kikérni a gondozók segítségét. Lehet, hogy egy idősebb, kevésbé szép kutyát ajánlanak, és beleszeretsz. De ha nem, pusztán sajnálatból ne hozd el, tudd őt tényleg szeretni.
2014. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!