Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordshire bullterriertől...

Staffordshire bullterriertől vagy bullterriertől féltenem kéne a németjuhászom? Mert van pár barom aki póráz nélkül viszi a staffiat meg mások is a bullterrierét. És ezekenek főleg jó nevelés kell h ne legyenek agresszívak más kutyákkal.

Figyelt kérdés
És attól félek h meg támadják az én kutyám ha össze futunk valamelyikel. Kölyök még a nj-m 7hónapos csak. Előző németjuhászomat meg támadta egy amstaff mert a gazdája póráz nélkül hozta de az én kutyám se maradt szégyenbe mert meg védte magát ahoz képest h milyen öreg volt. Szerintetek feltebem kéne? Egy németjuhász aki jó erőben van sportos le tudja gyűrni vmelyiket?
2014. jan. 30. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Neked kellene tudnod, a póráz nélküli kutyák milyen természetűek.Megkérdezheted a gazdájukat is akár.

Egy másik német juhász , ha verekedős, ugyanúgy megtámadhatja a tiedet. Feleslegesen tartasz bizonyos fajtáktól, úgy vélem.

2014. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miert kellene legyurnie egyiknek a masikat?

Rajuk kell szolni, nevelni kell oket.

Miert gorcsolsz ennyire eppen a staffitol, bullterriertol?

Akar egy spaniel is belekothet a kutyadba, vagy barmilyen mas fajta.

Az en staffim tuti megnyalna a tied kepet, pucsitva, aztan elszaladna jatszani.

2014. jan. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Más fajtájú kutya is megtámadhat.


Ha ez meg is történik,a te dolgod,hogy megvédd a saját kutyád.Nem neki kell magát megvédenie.


Merem remélni,hogy olyanok sétáltatnak póráz nélkül,akiknek jól nevelt 100%-ban behívható kutyájuk van.De ezt könnyen megtudhatod....megkérdezed :)

2014. jan. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Persze én nagyon is védem a kutyám és tudom h az én feledatom meg védeni. Hát azért ezektől féltem mert elvileg ezek olyan kemény kutyák. Azért nem kell félteni a kutyám igen jó erőben van és nem félős kutya. De azért parázom mert pont h olyanok viszik póráz nélkül ezeket a kutyákat akik egyáltalán nem hallgatnak a gazdájukra. Volt már tapasztalatom. Minz emlitettem előző németjuhászom-at is egy staffi meg támadta mert póráz nélkül vitték és még ki nyitottam a kaput berohant. Időm se volt meg akadályozni olyan gyors volt a gazdája pedig üvöltött neki de semmi és szétszedni us nekem kellett mert a gazda nem bírt a kutyájával. Persze utána időm se volt lerendezmi velük a dolgot mert el menekült rögtön a kutyájával. És több ilyen gazda is van aki nem tud parancsolni ezelnwk a kutyáknak pl a szomszédom. És ezért tettem fel a kérdést. De én meg védem a kutyám amennyire csak tudom ne értsétek félre. Csak ha meg is uxg adódna nem hiszem el h egy németjuhászt ezwk a kutyák csak úgy oda vágnak mint ah írtak több helyen is.
2014. jan. 31. 01:20
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Először is egy staffordshire bullterrier nagyjából 10-15 kiló körül mozog, akármilyen kis izomgolyó, nem hiszem, hogy különösebben félned kellene tőle... Szerintem te az amerikai staffordshire terrierre gondolsz. Egyébként statisztikailag több németjuhász támadás van, mint staff. Szóval akkor én meg rettegjek az amstaffommal a te németjucidtól? Remélem érted, mennyire butaság amit mondasz. A neveletlen kutyáktól kell tartani, nem egy-egy fajtától. Ha tudod, hogy valamerre póráz nélkül sétáltatnak egyébként agresszív kutyát, akkor két dolgot tehetsz: 1 elkerülöd a környéket, 2 szólsz a köztereseknek, mivel ez hivatalosan büntetendő.
2014. jan. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Firestorm ***** válasza:
100%

Valóban több a német juhászos támadás és mégsem féltem a staffimat tőlük.

Miért kell egy adott fajtát kispécizni és annak rossz hírét kelteni?Nem mind vérengző vadállat.A szomszéd uszkárját (Óriás uszkár) egy német juhász kapta el,konkréten az uszkárnak eltört a lába,leszakadt az állkapcsa,ömlött a vér belőle.

Most akkor írjak ki kérdést,hogy féltenem kéne a kutyámat a német juhászoktól?

Bármilyen más kutya is neki mehet.

A rotinknak,amikor fél éves volt egy óriás snaci ment neki,jól helyben hagyta a kutyát,mégsem rettegett anyu minden snacitól,de még a támadótól sem.

2014. jan. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Firestorm ***** válasza:

Még annyit hozzáteszek,hogy szokjatok már le erről a témáról,hogy melyik az erősebb és biztos a német juhász odaverné stb...

Bármelyik fél kikerülhet "győztesen",ha az intelligens gazda nem képes közbe lépni.De garantált,hogy komoly orvosi költségekkel kell majd számolni mind a két gazdának.A staffi nem ereszt,ráfog és nem engedek.Náluk ilyen helyzetben nem nagon létezik megadás,harcolnak míg közbe nem avatkoznak illetve míg az egyik fél bele nem hal.Szóval lehetőleg ne akard letesztelni a kutyádat.

Itt a környéken egy staffi meg akita ugrott össze,szépen megsérült a staff,de az akita jobban.Itt nem a staffi volt a hibás,mivel tüzelt a kutya és a póráz nélküli akita szuka neki rontott a staffinak.

Sőt itt a környékünkön van 2 akita aki elég sok kutyát támad meg és mégsem félek tőlük.Egyszerűen kikerülöm a kutyámmal a számomra nem szimpatikus instabil egyedeket.

2014. jan. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Nem, ezeknek főleg NORMÁLIS GAZDA kell, tőlük kell félteni akik nem tudják megnevelni, de mit vársz egy "more"-tól, "tesó"-tól, vagy kemény gyerektől :D tulajdonképpen ezt a fajtát tartják menőnek de náluk mindegyik fajta kutya bolond lenne. SEMMIVEL SEM AGRESSZÍVEBBEK pl egy rosszul nevelt akár németjuhásznál, vagy akár tacskónál :D

Mikor fogják fel az emberek hogy ezek NEM HARCI KUTYÁK!

2 bolond szobacirkálót összeengedsz, azok is megtépik egymást.....

2014. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!