Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámat el kellene vinni az...

Kutyámat el kellene vinni az állatorvoshoz de nincs benne chip, ha mégis elviszem akkor számítsak arra, hogy 50 ezerre büntetnek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 31. 11:52
1 2
 11/14 sippara ***** válasza:
88%
Chipet ellenőrizni kötelező MINDEN vizsgálat előtt, másfél éve a csapból is ez folyik, egy éve kötelező, akinek ezalatt nem sikerült beültetni, annak annyit is ér a kutyája - ha kicsit utánaszámolsz, másfél év az 548 nap, egy chip beültetéssel együtt 4000 forint, ami azt jelenti, hogy ezeknek a briliáns, példaértékű állattartóknak nincs napi kicsivel több, mint 7 forintjuk a kutyára... na ebből neked mi jön le? Nekem az, hogy ezeknek az embereknek egyszerűen nem való kutya - de semmilyen más állat sem.
2014. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szeretném ha neked egy baleset vagy valami folytán (de inkább ne legyen, ne a kutyát büntessük) minden előtt a chippet néznék meg. Értelem
2014. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha az állat egészségi állapota nagyon rossz akkor semmi képpen nem fognak chipet bele tenni, és oltani se. Ugyanis az élete sokkal fontosabb mint mint a chip. Viszont a betegségre kaphat antibiotikumot stb. Ha rendbe jött akkor fogják oltani és chipezni. Persze ha visszaviszitek. Amúgy én úgy tudtam, hogy mivel tavaly óta kötelező, ezért 2013 ban született kölykök ha nincsenek bechipezve akkor szabhatnak ki büntetést.
2014. febr. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Végül is nem lett baj, elvittem, az első kérdésük már az volt,hogy van-e benne chip.Aztán kezelték, a végén pedig annyit mondott a doki,hogy elvileg el sem láthatta volna ha nincs benne chip, úgyhogy a végén tett bele. Köszi a válaszokat!
2014. febr. 7. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!