Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám rajta van a...

Ha a kutyám rajta van a tyúkon megfogta mi a teendő? Hogyan szedjem le róla?

Figyelt kérdés
a kutyám mindig ki engedi a tyúkokat nem bántja őket de kiengedi őket. de viszont ma mondtam neki most hogy ha már kiengedted őket tereld is be. a kutyám rosszul értelmezte valszeg mert elkezdte őket levadászni, egyet meg is fogott. (fogd meg parancsot ismeri amugy, embere is rátudom küldeni , persze nem ez a szórakozásom de jó ha ismeri). na szoval mikor már fogja hogyan tudom róla leparancsolni ? mert nem tudtam mit tegyek csak álltam :( végül a tyúk eltudott szökni mikor elszökött akkor fogtam meg a kutyám grabancát és jól leszidtam. a tyúknak nem lett baja azon kívül hogy stresszhatás érte és pár tollja kihullott. Köszönöm a segítséget!
2014. jan. 31. 14:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ne tereltess állatokat a kutyáddal, hacsak nem kiképzett juhászkutya, mert abból csak vadászat lesz.
2014. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az a helyzet hogy hatalmas különbség van a sulis tanulàs és aközött amikor a kutyànak automatikusan beindulnak az ösztönei. Tanulàskor a kutya agya -nevezzük úgy- munka üzemmódba vàlt, így alapvetően könnyebb is kontrollàlni. Sőt, jóval könnyebb, azt hiszem ezt minden tapasztalt kutyatartó tökéletesen tudja, főleg egy nehezebb jellemű kutya esetében. Hétköznapi szinten, amikor a kutya maga dönt a cselekedetei felett, lép életbe a sokat emlegetett tekintély elve. Hiàba tudja a kutya mit jelent az eresztéssel kapcsolatos szó bàrmely àltala megtanult szinonímàja ha azt a kutya maga nem hajlandó teljesíteni az adott helyzetben a gazdàja parancsàra/kérésére. Szerintem a legegyszerűbb az lenne ha a kutya megtanulnà hogy a gazdi csirkéi, azon felül az ajtó -kiengedi a csirkéket- eleve tabu. Tehàt a csirkét nemhogy megfogni de bizonyos - gazdi àltal tetszőleges tàv- métereken belül megközelíteni tilos. Ez a legegyszerűbb módszer. A csirkét parancsra eresztő kutyàhoz jóval több kell mint jutifalatos suli. Ki kell alakítani a kutyàval szemben a tekintélyt. Azt amikor a kutya mindig, mindenkor, bàrmilyen helyzetben azonnal a gazdi parancsànak eleget tesz.
2014. jan. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!