Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát elvehetnek a...

Egy kutyát elvehetnek a gazdájától?

Figyelt kérdés
ha igen milyen indok kell hozzá?
2014. jan. 31. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatkínzás
2014. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ha mondjuk van egy hajléktalan, aki szinte alig tud gondoskodni róla tőle elvehetik? vagy a kutyája olyan hogy aki a hajléktalan közelébe megy támadja védi?
2014. jan. 31. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Most támadja, vagy védi? Mert a 2 nem ugyanaz.

Lehet hogy le leszek támadva, de láttam már hajléktalannal kutyát, és leírhatatlan kapcsolat volt közöttük. Nem mondom hogy ez általános, de szerintem a részletektől függ minden.

2014. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az életén kivül egyetlen vagyona. Te elvennéd tőle? Gondolom nem kap csirkecombot, meg szupertápot, de a maga módján biztosan szereti.
2014. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha állatkínzásról van szó, akkor elvehetik. Ha veszélyesnek minősítik a kutyát, és a tulajdonos minden felszólítás ellenére sem teszi meg a szükséges lépéseket, hogy a kutya biztonságos legyen a környezetére nézve, akkor is. Legalábbis én így tudom. Illetve ha a tulajdonos már korábbi eset miatt el van tiltva az állattartástól, gondolom akkor is ez a vége a dolognak.
2014. jan. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem akarja bántani a hajléktalant, azt nyilván nem fogja bántani a kutyus. Ismersz esetleg valakit aki hajléktalan és kutyát tart? Nem biztos hogy el kell venni tőle, mert lehet, hogy jobban bánik a kutyájával, mint a legtöbb ember akinek van lakhelye. De sok mindentől függ, hogy elveszik-e tőle a kutyát.
2014. jan. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek olyat akinek a kutyája 5 méteres láncon van talán 8méteren száraz kenyeret kap vízzel, és nem is bánik vele tisztességesen az ajtóhoz van láncolva hogy védje a bejáratot. ezért tart kutyát , hozzá teszem lenne rá pénze hogy tisztességen etesse és lehetősége is hogy bánjon vele. na most ha ettől a sz*rházitól nem veszik el nehogy már egy szerencsétlen hajléktalantól elvegyék akinek valóban egyetlen tulajdona. Aki ilyet tenne azt úgy szájon verném hogy az nem igaz.
2014. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy (sőt nagyon valószínű) egy kóbor állat társult mellé, ami már azelőtt sem kellett senkinek. Így legalább van gazdája és a legtöbb hajléktalan előbb eteti a kutyát, minthogy magának vegyen valamit. Sokan amit összekaparnak pénzt egy nap, abból a kutyának vesznek valamit, ha mást nem, akkor csak pár kiflit, de annak biztos, hogy adnak enni, mert csak ő van nekik.

Most ha elvennék tőle, akkor bekerülne valami olyan helyre, ahol valószínűleg idővel el kellene altatni (bár lehet szerencséje lenne és egy család befogadná).


De szerintem ha nem veszélyes a kutya (a legtöbb ilyen nem agresszív), akkor maradhat a hajléktalannal. Nem fog megfagyni, a legtöbb kutya kintre van "tervezve", bírja a hideget, sőt gondolom a hajléktalan azért be is takargatja vagy együtt alszik vele (szoros kötelék szokott ilyenkor lenni, mert van akinek még hajléktalan társai, barátai sincsenek).

Tehát szerintem ha alapvetően nincs gond velük, akkor inkább érdemes pár havonta levinni féreghajtót a kutyának (párszáz forint) és néha kiadni neki a maradékot, a hajléktalannak meg adni egy szendvicset. Főleg ha valakinek nincs kutyája, vagy megbeszélik az emberek, hogy akinek nincs azok összegyűjtik a csontokat, maradékot. Szerintem ezzel semmi gond nem lenne, kivéve talán ha mondjuk szuka és nincs ivartalanítva, mert akkor becsúszhat kiskutya és azokról már nem fog tudni gondoskodni és az nem jó, ha csak még több kutya lesz.


De én úgy gondolom, hogy inkább azoktól kellene elvenni, akik szándékosan kínozzák, rosszul bánnak vele, bántják, mintsem egy hajléktalantól. Kivéve ha tényleg nagyon mostoha körülmények között van, pl. annyira sovány, hogy épphogy él még, vagy pl. beteg és haldoklik, esetleg olyan sebe van, hogy nyáron már a legyek beköpték stb. Tehát ha tényleg erősen indokolt. Magyarán ha már a kutya élete veszélyben van, akkor kell elvenni, nem azért, mert valaki szerint jobb gazdát érdemelne vagy mert neki ez nem tetszik. Sokszor a hajléktalanoktól több törődést kap egy kutya, mint egy családban, ahol csak kicsapják a kertbe vagy hagyják a lakásban feküdni, de ők a tévével vannak elfoglalva...

2014. jan. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!