Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen fajtát választanátok...

Ti milyen fajtát választanátok második kutyának?

Figyelt kérdés

Most van egy bolognese-em (2 éves) és szeretnék még egy kutyát.Jól szocializált,engedelmes kutya.

Eddig ugyanolyan fajtát szerettem volna,de most elgondolkoztam máson is..Ti mit tennétek?Két ugyanolyan fajta,vagy inkább egy új? Eddig közöttük dilemmàztam:máltai,shih tzu,törpe uszkár,de szóba jöhetnek mások is.


2014. febr. 1. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Dilemmázok ugyanolyan fajtán is (rottweiler), de más fajtákon is (magyar vizsla, ír vagy gordon szetter, orosz agár, dobermann, kuvasz, keverék, stb.).


Igazából ezt neked kell tudnod, hogy melyiket szeretnéd igazán. Valószínűleg nem vagy teljesen elkötelezett egy fajta iránt, hogyha már fajták is érdekelnek, szóval lehet, hogy akkor mégis inkább valamilyen más fajtát kellene választanod.

2014. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én tuti uszkárt választanék, nagyon okos és alkalmazkodó kutya. egy jól nevelt kutyus mellett szerintem semmi probléma nem lehet vele.
2014. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is dilemmáztam anno. Aztán csörrent a telefon egyik nap a szervezetnél, akiknél szoktam ideiglenesezni, hogy azonnal hely kell egy ugyanolyan fajtájú kölyöknek, mint a kutyám. Aztán kétszer is "örökbe" adták, de kétszer vissza is dobták. Úgyhogy aztán nálam ragadt, megoldotta az élet a kérdést.
2014. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A vége lemaradt: ezek közül szerinte bármelyik jó lehet a mostani kutyusod mellé, ezt neked kell tudnod. Én személy szerint az uszkárt választanám, sokoldalú kutyák.
2014. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is bolognese mellé vettem kölyköt, egy cavalier king charles spánielt. A bolognese 5 éves volt, mikor párommal elhatároztunk veszünk mégegy kutyát. Sokat keresgettünk, neki a beagle volt a favoritja, nekem a westi, de be kellett látnunk hogy nem tudjuk biztosítani az igényeiket. Nagyon ajánlom a Cavit, okos, nyugodt szép kutya, kb. ugyanannyi a mozgásigénye mint a bolognesenek. Nagyon barátságos emberekkel, állatokkal egyaránt. Imádom!

Mi is gondolkodtunk még egy bolognese-n, de valahogy az olyan "furi" lett volna (persze, lehet hogy valakinek a különböző fajta az érdekes) és úgy gondoltuk megismerünk még egy fajtát közelebbről.

2014. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha jól szocializáltak a kutyák és habitusuk szerint sem túl különbözőek, akkor szerintem tökmindegy.

én ugyanazt a fajtát választanám, mert azt ismerem, az a szerelem, meg lehet, hogy ebben nem mindenki ért egyet, de úgy vettem észre, hogy egyes fajták a saját fajtatársaikkal jobban jönnek ki, mint más kutyákkal.

2014. febr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
NEkem az előző kutyám ezt eldöntötte helyettem, mert rajongott a vizslákért. Most azt mondom, hogy egy boxernél csak két boxer jobb :)
2014. febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hát hogyha akarsz egy engedelmes kutyát én a labradort ajánlom nekem a második kutyám labrador volt engedelmesek,jó játszótársak stb.
2014. febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

:D :D :D

Utolsó:jó lenne,ha a válasz előtt elolvasnád a kérdést.:)

2014. febr. 2. 17:50
 10/10 anonim válasza:

Kiskutya mellé vizslát semmiképp, munkakutya és nagyon nagy mozgásigénye van. Egy labrador, golden retriever vagy uszkár is szóba jöhet szerintem, ezek nyugisabb kutyák.

De rengeteg másféle kutyán is gondolkodhatsz, mert a nagytestű kutyák lomhák,a kis vagy közepes testű kutyák pedig jól kijönnek a kicsikkel:)

2014. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!