Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Dobermannról mi a véleményet...

A Dobermannról mi a véleményetek? Szuka vagy kan kutyátok van? Milyen színű?

Figyelt kérdés

mennyit és mire tanítottátok kiskorában?

mennyit viszitek sétáltatni?

hogy reagál az idegenekre?

ha fülvágott akkor hol intéztétek el a vágatást?


2014. febr. 1. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom sajnos még nincs, de én egy remek kutyának tartom. Nagyon jó sportkutya, bár tény, hogy a régi szerepét (mindenes őrző-védő kutya) egyre inkább kezdi elveszíteni. Persze azért még ki lehet fogni jó tenyészetet, jó kutyát. Azt tudom, hogy eléggé pörgősek, sok mozgásra van szükségük is nagyon szeretnek a gazdájukkal dolgozni. Nyilván, hisz munkakutyák :D


Ha lenne, valószínűleg kan lenne és fekete-cser, de tetszik a barna is :)

2014. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
kan, és szuka is van. Fekete, és barna. kiskortól hordom őket suliba, és napi szinten futni , nyáron úszni. Idegennek teljesen közömbösek. Fülvágottak, és Állatorvosnál csináltattuk.
2014. febr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem fekete-cser. Szuka. Most lesz 6 hónapos, de mentett és még nincs meg minden oltása, tehát ott vagyok, ahol a part szakad a sétával...sajnos. Viszont a német juhászkutyámmal (saját döntéséből udvaron lakó) napi 1,5-2 óra séta, heti 2x1 óra biciklizés és persze az ÖV...

Egyébként a dobi egész nap a fenekemben lóg, a lakásban meg amúgy is sok a szabály. Egyenlőre az alap engedelmességnél tartunk. A nj-om ennyi idősen már beállt az ÖV-sek közé, ahogy meglettek a végleges fogai.

Az idegenekkel teljesen közömbös - ezzel szemben a nj néhány gyereket nem szeret és hajlamos borogatni, vagy húzgálni ruhánál fogva- , a dobi csak fekszik és szemmel tartja őket. Azt ő sem szereti, ha idegenek nyúlnak hozzá, de elviseli.

A füle sajnos nincs vágva, viszont a farka csonkolt (így legalább megmarad a fajtajelleg valamennyire). Ha tudnék dokit, lehet megcsináltatnám, bár már kicsit idős hozzá.

2014. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!