Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire bírja a kutyátok a...

Mennyire bírja a kutyátok a nyers húst?

Figyelt kérdés
Sokan barfoznak, főleg tőlük kérdezem. Én akárhányszor adok a kutyámnak nyers húst, felfúvódik a hasa, pukizik és böfög, szóval nagyon nehezen emészti meg. Ha táppal vagy főtt hússal etetem, nincs ilyen gond.
2014. jan. 22. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Csak marhát, és ne inasat vagy faggyúsat, mert attól böfög..


Se csirkét, se nyulat se semmi mást nyersen ne...

2014. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mióta nyers hússal etetek, rá sem néznek a tápra, gyönyörűek, szárazak, és tökéletes kondiban vannak. Lehet kell neki pár nap, hogy ráálljon a gyomra.
2014. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg sem eszi.
2014. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Teljes mértékben, csak nyers hússal etetek.
2014. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Max akkor van gond ha túl sok belsőséget kap. Én kezdetben ajánlanám a gyengébb husokat. Nyulat, csirkét, pulykát. A vörös husok erősebbek, lehet nehezebben birkózik meg vele a gyomra. Idővel, 1-2 hét alatt megszokja.
2014. jan. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az első nyersezéstől a kisebbik hányt párat, a nagynak mérsékelten ment a hasa másfél napig, de azóta semmi. Idegen fehérje, kell egy kis idő, mire hozzászokik a szervezete, de ha hagyod végigmenni a folyamatot, nagyon gyorsan átáll. Meg hát persze tényleg nem zsíros meg nehezen emészthető dolgokkal kell kezdeni, nekünk csirkeszárny meg zúza volt az első adag, ha jól emlékszem (csirkés tápról mondjuk szerintem praktikus is nem rögtön marhamájjal indítani), de egyre többfélét esznek.

De amúgy átszoktathatod lassan, hogy egyre kevésbé főzöd meg a húst, nem kell rögtön nyersre váltani, ha ennyire nem bírja.

Viszont mióta barfozunk, egyszer etettem táppal, amikor elfogyott a húsunk, a kicsi másnap reggel a felét kihányta és húsz percig csak legelt a kertben, annyira szarul volt, azóta nem kísérleteztem. Szóval a visszaváltás rosszabb volt, mint az oda.

2014. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2 kutyát etetek nyersen most kezdtem el 2napja egy talált kölyökkel.

Én ilyet nem tapasztaltam pedig bulldogokról beszélek :D


Táptól fingadoztak néha. Főt hústól fingtak folyamatosan és olyan büdöseket hogy nem lehetett megmaradni melletük. Mióta nyersezünk azóta ez elmúlt, nagyon ritkát van 1-1 puki de az is csak akkor ha a maradékból amit kaptak van főt hús vagy valami ami picit puffaszt

2014. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az enyém pont hogy táptól volt olyan mint egy kis "zsák" és a puki is csak tápnál volt.

Nyers óta teljesen "száraz" ahogy előttem is írták.


Akkor pukizott nyerstől amúgy, mikor túl sokat adtam neki. 3 Hónapos kora óta nyersezek vele (most8) és eleinte kicsit többet tettem a táljába, nem tudván mennyire van szüksége egy fejlődő szervezetnek.


Azt szeretem ebben az etetésben, amit ritkán említenek meg, hogy ettől nem hízik a kutya. Ha például többet kap enni, egyszerűen kikaksizza... valahogy pont annyit hasznosít a szervezete belőle amennyire szüksége van. A felesleget kihányja, vagy egyszerűen keresztül megy rajta.

Ezért is nagyon könnyű kitapasztalni az adagokat/arányokat.


Átállást úgy csináltam, hogy táp mellett ha főztem, kapott néha egy-egy csirkenyakat stb. Igazából ez inspirált, hogy láttam mennyire szereti ezeket a falatokat. Aztán egyik napról a másikra csak nyerset kapott.


Volt hogy vettem marhainat, hogy rágcsálja, persze egyből beszippantotta az egészet :D attól sem lett baja.


Szóval, kísérletezésként azt tudnám mondani, hogy adj neki keveset, amit meg tud emészeteni. A gyomor sokat erősödik a nyers etetés során... táp után idő kell úgymond, míg a szervezet beáll egy "normál" természetes működésre.

2014. jan. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Nádszálkisasszony ***** válasza:
27%
Imádja és a kezdetek óta semmi baja. Viszont valahol azt olvastam, hogy nem érdemes nekik nyersen odaadni, mert lehet a húsban kutyák számára is veszélyes betegség. Érdemes legalább félik megfőzni.
2014. jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából 2 hónapja csak nyerset eszik, én nem váltottam fokozatosan, elfogyott a táp és mentem a henteshez. Eddig egyszer hányta ki, de az is csak azért volt, mert sokat adtam neki. Nálunk az egész szobát elgázosította fél pillanat alatt amíg tápoztunk (főleg a csirkéstől) azóta ez teljesen megszűnt, kb heti szinten enged el 1-1 galambocskát csak :) Ja és olyan meglepően pirinyót kakil, hogy először rendesen ledöbbentem, pedig addig meg voltam győződve róla, hogy normális a széklete, mondjuk nem volt viszonyítási alapom. A szőre csak úgy ragyog, és olyan puha és selymes, mint egy kölyöknek, nálunk a környéken ő a BARF reklám arca :D
2014. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!