Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler vagy Dobermann?

Rottweiler vagy Dobermann?

Figyelt kérdés

Kinek melyik a kedvence a két fajta közül, miért pont az és miért nem a másik? Nem a külsőségekre vagyok kíváncsi (bár tény, hogy az is egy szempont).

Csupán csak érdekel ki miért tartja/szereti az egyiket és miért a másikat. Vagy épp miért nem.


2014. febr. 1. 20:01
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek megvan a maga szépsége. Rotikból mondjuk inkább a szukákat kedvelem, a kanok nekem nagyon tufák. Talán ez is az egyetlen fajta, ahol ilyen látványosan eltérő jellemet tapasztaltam kanok és szukák között, de még mindig nem biztos, hogy általánosíthatok a megfigyeléseimből :) Mindenesetre magamtól nem hiszem, hogy tartanék rotit, nem tudnék vele mihez kezdeni, az ÖV meg az engedelmes nem az én világom, neki meg az a "természetes közege".

Szóval inkább dobi. Mozgékonyabb, pörgősebb, agyasabb, meg nekem külsőre is jobban bejön. De csak a régi típusú széles mellkasú, karakán kiállású dobi, nem ezek az elagarasított pálcikaizék.

2014. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
23%

Én még nem tartottam egyik fajtát sem, de van rottweileres és dobermanos ismerősöm is. A dobermann erőteljes, mindenre elszánt, bátor házőrző. Egész nap ugat, még családtagokat is, félelmetes, mindenkit met akar támadni aki a közelébe merészkedik. Viszont a gazdájával nagyon barátságos, könnyen kezelhető, okos kisangyal. A. Roti valamivel nyugodtabb, barátságosabb eb, de az idegeneket ő is alaposan megugatja.

Én inkább rottweilert választanék, dobermannal már bannak rossz tapasztalataim (megharapta a kislányomat).

2014. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
96%

Mind a két kutyához erős kéz, és következetes nevelés kell! Mind a két fajta elvadulhat, ha nem jól vannak nevelve, el vannak hanyagolva. Ha mindenképp ezek közül akarsz választani menj vele kutyasuliba, amennyiben van rá kereted.

Ha tartanék, akkor dobermannt választanék. A rotik nekem túlzottan vadnak tűnnek, volt velük rossz tapasztalatom. De mint írtam nevelés kérdése...

2014. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Én már választottam, ezért nem is tanácsot kértem :) Ahogy már írtam, csupán kíváncsi vagyok, hogy ki melyiket választotta, választaná és miért :)
2014. febr. 1. 20:42
 5/53 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok!

És melyik lett végül? Én azért is választanám a dobermannt, mert őket már inkább házi kedvencnek tenyésztik, nem annyira vadak, mint a régebbi egyedek.

2014. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Na, én meg pont azért nem választanám a dobit! Ő egy őrző-védő kutya eredetileg, és borzasztóan idegesítő, hogy egy családi kedvencet gyártottak belőle. Na mindegy :/


Ebből már ki is derült, hogy rottweilerem van. Lassan 17 hónapos kan.


Azért írtam ki a kérdést, mert sajnos nagyon sok tévhit él az emberekben a rottikkal kapcsolatban és kíváncsi voltam/vagyok, hogy az itt válaszolók közül vajon hányan írnak le nagyon téves dolgokat róla.

2014. febr. 1. 21:00
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

Nekem dobim van, bár még kölyök, igyekszem vele (is) az ÖV irányába menni. Félig mentett kölyök. Család vette tenyésztőtől, a fickó nem vásárolta vissza miután a család azt mondta mégsem ez a nekik való fajta mert a kertben rosszalkodott egyedül. Így mondtam, hogy én vállalnám... Van egy német juhászom, aki mivel munkavonalú, imádunk ÖV-re járni. Nekem most fura, hogy a dobi mennyire cica inkább, mint kutya... mármint jellemre. Egész nap képes lenne aludni a kanapén, a NJ meg attól rosszul van ha be kell jönnie 5percre. Imádom, hogy időnként le kell vele játszani ki a főnök, meg hogy önálló és nem kell állandóan tutujgatni, vannak neki szimpi meg kevésbé szimpi emberek és úgy is viselkedik. Ha megunja hogy ott vagyok, arrébb megy. Na ehhez képest a dobi ki nem marad a seggemből, 5percig izgága, játszik, utána meg fél napokat alszik a kandalló előtt... El nem tudom képzelni emberek hogy félhetnek ilyen mértékben tőle.

Tehát nálam az a helyzet, hogy 2 olyan fajtát tartok, amikből gumicukrot akarnak csinálni a tenyésztők... bár én úgy vagyok vele, oka van, hogy miért lettek olyanok, amilyenek, úgyhogy úgy kell őket kezelni.

Egyébként én rotit is szívesen tartanék:)

2014. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is munkavonalú nj-m van. Én is rotit választanék, ha a dobi és roti közt kéne választani. Viszont mivel szabad választásom van, ezért ha majd egyszer kertesem lesz, akkor inkább kuvaszt fogok választani.
2014. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én nem bánom a dobit sem, gyorsan tanul, de rettentő makacs. Nálam a nj-szal csak azzal volt baj, hogy kan(ivartalan) és domináns. Más kutyákkal is úgy barátkozik, hogy előbb ledominálja őket. Sokan nehezen viselik. Mellé nem mertem volna bevállalni egy rotit. A dobiva kapcsolatban is erős kételyeim voltak... de bevált... szerintem azért, mert szuka. Egyébként remélem egyszer benő a feje lágya és ha meglesz minden oltása menni fog az ÖV...
2014. febr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
48%

Dobi. De nekem is van ilyen és olyan ismerősöm is. Rotit nem tartanék, külsőre sem nyerte el a tetszésemet. Ráadásul az ismerős kutyája most tépte meg egy barátom kutyáját. Sürgősségi műtét, varratok, törés, stb. Most ne értsetek félre, nem ezért. De előtte sem volt a kedvencem.

Amerikai bulldogom van, ezek a fajták tetszenek.

2014. febr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!