Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tehetnék ez...

Szerintetek mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

3 éve meghalt a kutyám . Egy drótszőrű tacskó volt, nagyon szerettem. Kb 2 hónapja fogadtunk be egy drótszőrű német vizslát. Néha mikor veszek neki valami játékot, elviszem sétálni vagy bármi hasonlót teszek, bűntudatom van az előző kutyámmal kapcsolatban. Akkor úgy érzem mintha vele nem foglalkoztam volna ennyit. Ilyenkor nagyon szomorú leszek és felidézem az emlékeimet hogy milyen jó volt vele játszani meg minden és hogy nem foglalkozram eleget vele. Nem szeretném hogy amikor a mostani vizslámnak veszek dolgokat szomorú legyek hogy mit érezhet odafenn az előző kutyám. Tudnák ez ellen tenni valamit?

13/L


2014. febr. 1. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
túl korai volt a kutya.... nekünk is meghalt a kutyánk aztán kb 4 hónapra rá vettünk egy másikat az első éjszaka nagyon rossz volt mert a régi kutyámat juttatta eszembe de aztán egyre jobb lett és végül aztán sosem voltam szomorú csak az a lényeg hogy ne várd hogy olyan legyen mint az előző mert akkor mindig szomorú leszel 13/F
2014. febr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Korai? Majdnem eltelt 3 ev a ket kutya kozott...

En is sokszor igy vagyok ezzel, nagyon bant a dolog, de semmit sem tudok tenni. Regi kutyamnak nem volt ilyen jo elete, de ezert is adjunk meg mindent az ujnak:-)

2014. febr. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:
51%
Igen, tehetsz: szakértő pszichiáterhez mész.
2014. febr. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahh, a lelkiismeretfurdalas termeszetes dolog. 13 evesen te egy jolelku, empatikus felnott leszel, es valtozni fog a hozzaallasod ebben a dologban, nem fogod tovabb keresni a hibat magadban, es a regi kutyaddal tortentek miatt.

Az idok valtoznak es a kutyatartasi moral is.

Leirok egy sokkolo, de valos dolgot.

Nekem gyerekkoromban teljesen mas szellemben voltak tartva a kutyak, falun, sokszor lancon. Ha elszokott, megvertek; ha tojas lopott, forro fott tojast tomtek a szajaba; ha csirket olt, szomszedunk megolte. Egy kutyara emlekszem, ami apukam szemeben szent es serthetetlen volt, de o meg volt nevelve, o volt az elso kutyank.

Gondolhatod, hogy min mehettem at, mert ok voltak a felnottek en meg hiaba uvoltottem, vagy mentem vilagga banatomban, csak egy hulye kislany voltam. Engem tartottak betegesnek a faluban, hogy megmentettem volna az osszes kidobott allatot, de sokszor nem tehettem meg, mert nem lett volna jobb helye emiatt nalunk sem.

Azota hogy felnottem es van sajat kutyam, amit senki sem banthat, rengetegszer gondolok vissza ezekre az esetekre.

Milyen tudatlanok voltak, hogy soha nem lattak egy kutya lelkebe, hogy o is egy erzo leny, es hogy neveles helyett ilyen dolgokat tettek.

Nalatok azert ilyen dolgok nem tortentek:)

Ezt az erzest csak ugy tudod legyozni magadban, ha a mostani kutyadat nagyon boldogga teszed es ezaltal magadat is.

2014. febr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettek :-) De azért pszihiáterhez nem szeretnék menni
2014. febr. 2. 12:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha látja föntről a régi kutyád, hogy jól bánsz a mostanival, akkor örül, nem haragszik! Hiszen fejlődtél. Mindannyian követünk el hibákat és magunknak is meg kell bocsátani.
2014. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Imola Ágnes ***** válasza:

[link]

Olvasd el ezt, remélem megérted...és a lényegét is:)

2014. febr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!