Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb táp ezek közül?

Melyik a jobb táp ezek közül?

Figyelt kérdés

Brit Premium junior extra large breed (eddig ezzel etettem, tartalmaz zöldkagyló kivonatot)

[link]


Josera kids (most ilyen van neki)

[link]


ACC puppy

[link]


DR.JOHN PLATINU (most találtam, ez is tartalmaz zöldkagyló kivonatot)

[link]


szerintetek melyik a legjobb? különben 7 hónapos Bernim van. nem válogat, mindent megeszik.


vagy ha tudtok ajánlani jobb tápot szivesen kipróbálom. 600-650Ft/kg-os árig :)


2014. febr. 2. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Az,hogy tartalmaz zöld kagylót,kb annyit ér,mint halottnak a csók.Ekkora testű kutyánál szükség lenne a rendes zöldkagylós kiegészítésére.

A felsorolt tápokból én Brittel etetek,és nem is változtatok rajta,nálunk bevált.

2014. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a josera kids. Az én rottim is ezt ette, most festivált eszik. És a tenyésztő is ezzel etet évek óta. Ha bevált nektek a táp, akkor felesleges másikkal kísérletezgetni.
2014. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Egyébként, hogyha nem beteg a kutya, nincs elmaradva fejlődésben, stb., akkor semmi szükség kiegészítőkre (zöldkagyló, kalcium, stb.).

2014. febr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok,kalciumra valóban nincs szüksége,de egy óriástestű kutyának a zöldkagylóra szüksége van.

Megelőző célzattal,mert ha kialakul egy esetleges csontdeformitás,azt soha nem teszi helyre az atya úristen sem.


Márpedig az óriástestű kölyköknél a hirtelen növés sűrűn okoz problémát,de a zöldkagyló segít az ízületek megerősítésében.


Kalcium nem kell,csak ha orvos írja elő.

2014. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
tudsz esetleg ajánlani z kagylót? mert tablettákat énis nézegettem már de rettenetesen drágák...
2014. febr. 2. 17:04
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Igen, lehet adni zöldkagylót, de ha a josera kids-et eszi és rendesen van mozgatva, nem pedig túlzottan, vagy semennyit és nincs elhízva, stb., akkor nincs rá kifejezetten szükség. Szóval lehet adni, de nem életbevágóan fontos. Így akartam kifejezni magam.


A kalcium meg nem káros amúgy, csak azért írtam, hogy nem kell adni, mert a legtöbb kalcium tabletta tartalmaz foszfort, ami már nem jó, mert túlzottan megindíthatja a növekedést a kutyánál. Sokan ezt sem tudják, hogy nem a kalciummal van a gond, hanem a foszforral....

2014. febr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Ízületvédőnek nyugodtan adhatod az embereknek való ProEnzi tablettát (állatorvos javasolta, hogyha kell, akkor nyugodtan vehetjük ezt). Ez olcsóbb, mint a kutyáknak való, de ugyanolyan jó.

Ha meg már mindenáron kutyáknak valót akarsz, akkor sokkal jobb a cápaporc tabletta.

2014. febr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi a luposant használtuk,amikor kölyök volt.60 db került 4 éve kb. olyan 4-5 ezer ft-ba,de az ugye 2 havi adag.


Nem tudom most milyen árban vannak.

2014. febr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kalcium önmagában többletet okoz a kutyáknál,az egészségesnél több bevitel pedig okoz furcsa dolgokat.Nálunk a kedves lódoktor ajánlotta a kalcium pótlást,zöldkagyló helyett és a kutya lábai behajoltak a túlzott kalcium miatt.


A josera meg nem vmi hú de nagy táp,hogy hanyatt kell tőle esni,és már másra nincs is szükség.

A Brit speciel jobb nála,mégis javasolt a zöldkagyló. Nyilván nem kötelező.


Ha csak összetevőket nézünk,nem is mindet csak pl. az első 4 helyen mi áll..:


1)

Összetétel:

baromfihúsliszt (5% kacsahús), rizs, kukoricaliszt, teljes kiőrlésű kukorica


2)

Összetétel: csirkehús 42%, rizs, kukorica, búza


Nem kell sok ész hozzá,melyikben van több hús.

2014. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

kutyakiképzők is megjegyezték hogy nagyon jó kondiban van.

olyan 30-35kg között van.


[link]


[link]


[link]


remélem megtudjátok nyitni.

2014. febr. 2. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!